1. Anasayfa
  2. Fallar

Remil Falı – Kum Falı


0

Remil Falı / Kum Falı

Geleceği görmek, eski çağlardan beri insanın en büyük arzuları arasında yer almıştır. Her insan hayatının hangi yöne gideceğini bilmek ister. Bazı kadim yöntemlerle geleceği görmenin mümkün olduğu söylenmektedir. Kum falı da eskiden beri kullanılan metotlar arasındadır.

Remil Falı (Kum Falı)
Remil Falı (Kum Falı)

Remil Falı

Kum falı olarak da bilinen Remil falı, yüzlerce yıllık kökeni olan bir fal yöntemidir. Bu fal temel olarak Ebced hesabına, yani numeroloji sistemine dayanır. Eskiden kâğıt yerine kum kullanıldığı için kehânetler de bu şekilde belirlenmiştir. Remil falı ile uğraşan kişiler “Remâl” olarak adlandırılır. Basit bir fal bakma yöntemi olarak görülse de, işin ehli olmayan ve kendini geliştirmemiş kişilerin bakması imkânsızdır. Bu fal halka Hazreti Danyal tarafından öğretilmiştir.

Remil Falı’nın hata oranı yüksek bir fal olduğunu belirtmek gerekir. Bu yüzden ancak manevi ve ruhani olarak belli bir seviyeye geldiğinden emin olmuş kişilerin bu falı bakması gerekir. Remil falı bakacak olan kişi üç gün öncesinden dua okumaya başlamalıdır. Ayrıca falın bakıldığı gün kesinlikle abdestli olmalıdır. Aynı şartlar fal baktıracak olan kişi için de geçerlidir. Bununla birlikte fal bakılacak ortamın da mutlaka temiz olması gerekir.

Kum falı, geleceği öğrenmek konusunda tarot, kahve falı gibi yöntemlere göre daha etkilidir. Remil falında belli resimlerin ya da rastgele çıkan sembollerin yorumlanması söz konusu değildir. Daha çok ruhaniyete dayalı bir sistem söz konusudur.

medyum yasin 728x90 1

Kum Falı Nasıl bakılır?

Kum falı
Kum falı

Belirtildiği gibi, remalin ve fal baktıracak olan kişinin o gün tamamen temiz olması, abdest alıp dualar okumuş olması gerekir. Ayrıca remal yüzünü kıbleye dönmelidir. Kum falı, mümkün olduğunca kuşluk vaktinde bakılmalıdır. Uğursuz olarak görülen saatlerde remil falı baktırmak ya da bakmak kötülük getirebilir. Bununla birlikte yağmurlu, bulutlu ve kapalı havalarda kum falı bakmak da uğursuzluk getirir. Hava güneşli olmalı ve remalin yüzü kıbleye dönük olmalıdır. Bir Ayetel Kürsi, üç Latif, üç İhlas ve bir Fatiha okunduktan sonra remil atmaya başlanabilir.

 

 

Tüm bu işlemler yapıldıktan sonra soru ya da niyet söylenir. Remil, bu niyete göre bakılır. Aynı niyet için gün içinde iki kez remil atmak da uğursuzluk getirecektir.

Temelde 16 şekil bulunuyor. Bu 16 şeklin tamamı 32 çizgi ve 32 noktadan oluşur. Remil atan kişi, çizgi ve noktaları kuma belli bir düzene göre çizer. Remil falı bakılırken genellikle zar kullanılır. Remal, zar tek geldiğinde, çift geldiğinde ise çizgi çeker.

Toplam 16 kez zar atıldıktan sonra ortaya çıkan şekil yorumlanır.

Çizgiler çekildikten sonra ortaya çıkan sonuç, niyetin nasıl bir gidişata sahip olduğunu gösterir. Her sayının ebced hesabında bir karşılığı vardır. Bununla birlikte birkaç nokta yan yana geldiğinde bir çizgi oluşturur ve bu çift sayı olarak görülür. Çizgilerin yorumu burçlara göre yapılmalıdır.

Benzer konu olan Şans Falı yazımıza bakabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir