1. Anasayfa
 2. Fallar

Renk Falı


0

Renk Falı

Gözümüzün alabildiği her renk bir anlam taşır. Bir zevk konusu olan renkler de insanlar hakkında bazı bilgiler vermektedir.

Renk Falı Nedir?

Renk falı renklere anlamlar katarak yapılan bir fal uygulamasıdır. Çoğu zaman denk geliriz, ‘En sevdiğiniz renk nedir?’ sorusuna.

Aslında bu soruda öğrenilmek istenen kişinin hangi rengi sevdiği değil, hangi rengi tercih ederek kişiliğini benimsediğidir.

Renk falına bakabilmek için ilk olarak renklerin anlamlarını bilmek gerekir. Yıldızlardan yardım almak da falın en büyük özelliği olduğu için de renkler de buna göre anlamlarını taşırlar.

Renk Falı
Renk Falı

Kişilerin sevdiği renklerin yine kişiler üzerinde karakter konusundaki etkisi ve uzun süren araştırmalar sonucunda da bu durumun insanların doğum tarihi ve burçlarıyla dolaylı olarak ilişkilendirildiği ve insanın ömrü botunca bu renklerle ilgili şeylere daha düşkün olduğu ortaya çıkmıştır.

Renkler daha çok mevsime, modaya ve giyinilen elbiselerin tipine ya da alınan eşyalara göre değişir. Yine herkesin beğendiği renk tercihleri ve kişilikleri arasında ciddi anlamda bir bağ bulunur. Kimileri tek bir rengi severken, kimileri de birden fazla rengi sevmektedir. Kişilik tahlili konusunda bizlere ipuçları veren ve daha çok 10 renk üzerine kurgulanan renk falı ile sizlerde gerekli analizleri yapabilir ve kişiliğiniz ile sevdiğiniz renk arasındaki bağlantıları öğrenebilirsiniz.

Çoğu kişi tek bir renge bağlı kalmaz. Doğayı da sever, denizi de, yeşili de sever. Bu kişinin engin bir ruhu olduğunu gösterir.

Çok kişilikli olduğu anlamına gelmez bütün renkleri sevmek, ancak yine de kişiliğiniz hakkında bazı bilgileri de ele verirler.

Bazı renklerin insanları psikolojik olarak etkilediği de kanıtlanmış bir tez durumundadır. Örneğin mor rengi depresyonu temsil eder. Lise çağlarında genç kızların mor tutkunluğu da buradan gelmektedir.

Eğer ki bir odada çokça mor renk hâkim ise bir süre sonra kişiye bir bunalım hali gelebilir. Azı yarar fazlası da zarardır mor rengin. Karanlıkta küçük bir mor renk ışık saçacak bir güzellik oluşturur.

Renk Falı Nasıl Bakılır?

Renk falı bakmak için kişinin doğum tarihine ihtiyaç duyulur. Aynı burçlar gibi her doğum günü bir renk aralığına girer.

Örneğin 21 Mart – 20 Nisan doğumlu olan kişiler yıldızlarda Koç burcunu temsil ettiği gibi aynı zamanda kırmızı rengi temsil etmektedir.

Her burcun farklı bir rengi vardır. Bu renklere göre de kişilik analizi kolaylıkla yapılabilir. Bazı durumlarda yükselen burç göz önüne alınabilir. Kişilik üzerinde hangisinin ağır bastığına bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Tarih aralıklarını şöyle sıralayabiliriz;

 • 21 Mart – 20 Nisan: Kırmızı,
 • 21 Nisan – 20 Mayıs: Krem,
 • 21 Mayıs – 21 Haziran: Beyaz,
 • 22 Haziran – 22 Temmuz: Pembe,
 • 23 Temmuz – 23 Ağustos: Lacivert,
 • 24 Ağustos – 23 Eylül: Yeşil,
 • 24 Eylül – 23 Ekim: Mavi,
 • 24 Ekim – 22 Kasım: Eflatun,
 • 23 Kasım – 21 Aralık: Turuncu,
 • 22 Aralık – 20 Ocak: Siyah,
 • 21 Ocak -19 Şubat: Gri,
 • 20 Şubat – 20 Mart: Sarı

Açıklamalar

{rightreklam1}Kişi bu aralıklardan hangi rengi temsil ettiğini bulabilmektedir. Bu sayede de kişilik analizi kolayca yapılır.

Kırmızı rengi – temsil eden kişiler lider bir ruha sahiptirler, bulundukları ortamda öncülük etmeyi severler, ancak biraz kibirlidirler. İçlerinde de bir çocuk vardır adeta.

Krem rengi – en soğukkanlı insanların grubudur. Oldukça da inatçıdırlar. Duygusuz gibi gözükürler ancak içlerinde fırtınalar kopar.

Beyaz renge – denk gelen doğum tarihleri ise çok konuşan ve bu yüzden birçok kişiyi etrafından kaçırabilen insanlardır. Ancak sanatçı bir kişilikleri vardır.

Pembe renk – zekâyı temsil eder ayrıca bu gruptaki kişiler oldukça duygusal bir yapıya sahiptirler.

Lacivert rengi – temsil edenler de oldukça çalışkan olurlar, her zaman hedefleri vardır ve bu uğurda birçok kişiyi görmezden gelirler.

Yeşil renk – ise titiz insanların rengidir.

Mavi – çılgınlığı temsil eder deli dolu yaşayanların ve açık sözlülerin rengidir.

Eflatun – ise aşırı kıskanç yapıdaki insanların rengidir ve sadık olmaları ile tanınırlar.

Turuncu – yardımsever insanları temsil eder, kendilerini düşünmeye zamanları dahi kalmaz.

Siyah rengi – temsil edenler, düzenli, tertipli ve seçici davranan bir yapıya sahiplerdir.

Gri – sabit fikirli insanları temsil eder.

Sarı – ise aşk insanıdır ancak şıpsevdi olması onun başını ağrıtabilir.

Bu konuya benzer İskambil Falı konusuna bakabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir