0

Ruhsal Astroloji

Ruhsal astroloji nedir ve nasıl bulunur? Bu konunun 7 devresi nedir? Bu konuları detaylı bir şekilde açıklayan bir yazıdır.

Ruhsal Astroloji
Ruhsal Astroloji

Standart astrolojiden farklı olarak ruhsal astroloji, kişiyi kendisi yapan değerleriyle ilgilenir. Olaylara verdiğimiz tepkiler, karakterimiz, insani değerlerimiz ruhsal astrolojinin ilgilendiği alanlar arasındadır. Bu konu hakkında Mark Twain, hayatımızdaki iki önemli günü doğmak ve neden doğduğumuzu anlamak olarak açıklar. Alışılageldiğimiz astrolojide doğum tarihimiz önemliyken bu astrolojide niçin dünyada olduğumuzu anladığımız yani ruhsal olarak olgunlaştığımız gün önemlidir.

Ruhsal Astrolojide 7 Devre Nedir?

Kişinin doğumuyla başlayan 7 yıllık devreler bulunmaktadır. Her devre bir gezegenle temsil edilir.

1.Devre: Ay’ın yönettiği bu devre kişinin doğumundan başlayıp 7 yaşına kadar devam eder. Ay’ın yansıma özelliğini alan bu devrede çocuklar taklitle yeni şeyler öğrenir. Ay, dişiliği çağrıştıran bir gezegen olduğu için çocuk bu devrede annesine bağımlıdır ve dünyayı annesiyle görmektedir.

2.Devre: Merkür’ün yönettiği bu devre 14 yaşına kadar devam etmektedir. Merkür demek iletişim ve öğrenme yeteneği demektir. Bu devrede çocukta ciddi anlamda bilgilenme süreci yaşanır. Merak tutkusu hat safhadadır ve çok çabuk bir şekilde öğrenir. Aynı zamanda kendini ifade etme anlamında gelişme gösterir.

3.Devre: Gezegeni Venüs olup 21 yaşına kadar devam eder. Erginliği sağlayan bu dönemde cinsel farkındalıklar gelişir. Kadın ve erkek kimlikleri belirlenir. Sanat gibi estetik unsurlar ilgilerini çeker ve dış görüntülerini önemsemeye başlarlar.

4.Devre: Güneş’in yönettiği bu devre 28 yaşına kadar devam eder. Ego ve sosyalliği çağrıştıran Güneş’in etkisiyle bu devrede sosyal ilişkiler ve karakter gelişimi artar. Kariyerle ilgili çalışmalar ve kendi hayatını kurma mücadelesi gibi konular bu devrede yaşanır.

5.Devre: Mars’ın yönettiği bu devre 28’den başlayıp 35 yaşına kadar olan süreci kapsar. Güç ve mücadelenin simgesi olan bu gezegenin etkisinde kalan kişi kendine bir statü sağlama gayreti içindedir. En aktif ve dinamik çağlar bu yaşlar arasıdır. Daha önceki tecrübeler uygulanır ve bir yer edinme arayışı ve çabası vardır.

6.Devre: 35-42 yaşları arası süreç olup Jüpiter tarafından yönetilir. Bu yaş kişinin zenginlik ve keyif evresidir. Bu zamana kadar verilen mücadelelerin sonuçları alınmıştır ve artık rahat bir hayat yaşamaya başlamıştır. Aynı zamanda hayatın anlamının sorgulandığı felsefi bir evredir.

7.Devre: 42 yaşından başlayıp 49 yaşına kadar devam eden 7 yıllık süreçtir ve Satürn tarafından yönetilir. Disiplini ve olgunluğu temsil eder. Bu devre kişi için artık sağlık koruma ve zaman değerlendirme sürecidir. Yaşlılığın kapıda olduğunun farkındalığı vardır.

Ruhsal Astroloji Nasıl Bulunur?

Bu dünyaya hangi amaçla geldiğinizi ve ruhsal olarak kim olduğunuzu bulmak için için kuzey ay düğümünüzün hangi burçta olduğunu bulmalısınız. Bu düğümle ilgili doğum tarihlerini internet üzerinden rahatlıkla bularak hangi burçta olduğunuzu öğrenebilirsiniz.

Ardından kuzey ay düğümünüze göre bu dünyaya geliş amacınız, nasıl ilişkiler kurmanız gerektiği ve nelerden vazgeçmeniz gibi konulardaki bilgilere çeşitli kitap ve web sayfalarından ulaşabilirsiniz. Kuzey ay düğümü tablosu için kaynaklarımıza bakabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir