1. Ana Sayfa
  2. Meditasyon

Ruhsal Enerji


0

Hayatta varolmamızı sağlayan temel enerji çeşitlerinden bahsedebiliriz. Fakat ruhsal enerjiise en temel enerji diyebileceğimiz enerji türlerinden birisidir.

Hayatta varolmamızı sağlayan temel enerji çeşitlerinden bahsedebiliriz. Fakat ruhsal enerji ise en temel enerji diyebileceğimiz enerji türlerinden birisidir.

Ruhsal enerji
Ruhsal enerji

Çoğu zaman varlığından haberdar olamadığımız ruhsal enerji yada enerjiler esasında hayatımızı yönlendirme etkisine sahiptirler.

Bedensel ve ruhsal enerjilerimizi net bir şekilde ayırt etmek için öncelikle her iki enerji grubunun temel farklarını gözetmek ve bu enerji çeşitlerinin hayatımız açısından ne derece önemli etkileri olduğunu fark etmekle hayatımıza daha iyi bir şekilde yön verebiliriz.

Ruhsal Enerji Nedir

Ruhumuz çoğu ilim adamı tarafından, beden içerisindeki görünmez bir enerji olarak da tanımlanabilmektedir. Bu nedenle ruhumuzun ortaya çıkaracağı enerji çeşitleri tam anlamıyla ruhsal enerjiyi ifade eder. Ayrıca ruhsal enerji yükseltmek ise bu enerji ile gerçekleştirilebilen eylemlerin daha güçlü bir şekilde gerçekleştirilebilmesini sağlar.

Ruhsal enerji pek çok kaynakta kişinin varlık sebebi olarak da kabul edilir. Buna daha öz bir anlam yüklememiz gerekirse; hayat enerjisi, hayata bağlılık, mutlu olmak hatta üzülmek bile ruhsal enerjimizin sonucunda gerçekleştirilebilen eylemlerin sadece birkaç tanesidir.

Fiziksel faktörler ve Ruhsal enerji değişimi
Fiziksel faktörler ve Ruhsal enerji değişimi

Ruhsal Güç Nedir

Ruhsal gücü tanımlamak için bedensel güç ile kıyaslama yaparak başlayabiliriz. Bedensel bir güç beden ile gerçekleştirilebilen bir gücü ifade ederken ruhsal güç ise ruhsal enerjinin uygulamaya koyulmuş hali olarak tanımlanabilir. Esasında ruhsal güç olarak tanımlanabilecek birden çok duygu, düşünce yapısı, karar verme yetisi ve eyleme koyma yöntemleri mevcuttur. Tüm bunların ruhsal olarak gerçekleştirilmesi ruhsal gücü tanımlarken, bir insan için özel, tek bir ruhsal güçten bahsetmek daha zor olacaktır.

Bir insanın ruhsal gücü nedir sorusunun cevabı ise kişinin ruhsal olarak en başarılı olduğu güç çeşidi o insanın ruhsal gücüdür olarak tanımlanır. Ruhsal güçleri geliştirmek ise kişinin hayatına daha iyi bir şekilde yön vermesini sağlar ve aynı zamanda daha iyi kararlar alır.

Ruhsal Gücü Yükseltme Yolları

Ruhsal gücü yükseltmenin farklı yolları vardır. Bu yolların bir kısmı uzak doğu enerji masajları, bir kısmı inandığınız dindeki bazı dualar, bir kısmı ise sessizliği dinleyerek enerjiyi kontrol altına almakla gerçekleşir.

Ruhsal gücü yükseltme yolları esasında ortak bir noktada buluşuyor ve kişinin sahip olduğu enerjileri kontrol altına alıp, bu enerjileri daha verimli bir şekilde kullanabilmesi yönünde kendi telkinlerini ortaya çıkarıyor.

Ruhsal gücü yükseltmenin bir diğer yöntemi ise kişiler arasındaki enerji akışının sağlanması ve ruhsal gücünün yükseltilmesi amaçlanan kişiye, ruhsal gücü yüksek olan kişinin eliyle temas ederek, trans halinde bir enerji masajı uygulamasıdır. Bu masaj doğru bir şekilde uygulandığında, gücü alan kişi zamanla masajın etkisiyle ruhsal gücünün yükseldiğini fark edecek.

Soldan sağa. Hasta, Sağlıklı, Hasta
Soldan sağa. Hasta, Sağlıklı, Hasta

Ruhsal Gücü Yükseltme Duası

Ruhsal gücü yükseltme duası ruhsal gücü yükseltmenin en çok bilinen yöntemlerinden birisidir. Ruhsal gücünüzü yükselttiğinizde, hayat kalitenizin de büyük oranda yükseldiğini fark edeceksiniz. Bunun için uygulayabileceğiniz yöntemlerden birisi olarak ruhsal gücü yükseltme duası okumak için aşağıdaki duayı tekrar tekrar belirtilmiş olan gün sayısı kere okumanız yeterli olacaktır.

”YA GAYYUMU FELA YEFÜTÜ ŞEY’ÜN MİN ILMİHİ VELA YEUDÜHÜ”

Bu dua günde27 defa okunulmalıdır. Esasında sadece ruhsal gücü yükseltmekle kalmayacak kişinin zihinsel düşünce sistemine de etki ederek, algıları açık ve net bir şekilde düşünme yetisini yükseltecektir. Günde 27 defa, en az 40 gün boyunca okunulması önerilmektedir.

Benzer konu olan Reiki enerjisi ve Biyoenerji konularına göz atabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap