1. Anasayfa
  2. Rüya Tabirleri

Rüya Yorumları Çıkar Mı?


0

Rüya Yorumları Çıkar Mı?

Rüya Yorumları Çıkar Mı?
Rüya Yorumları Çıkar Mı?

Rüya yorumları çıkar mı? sorusu en çok araştırılan konular arasında yer alıyor. Her ne kadar rüyalar daha çok geçmiş zamandan haber verir deniliyor olsa bile haberci rüyalar gelecek ile ilgili bilgiler de verebilir. Bu yüzden de rüya yorumlarının çıkma ihtimalleri fazla olabilir.

Bu durum kişilerin kendi inançlarına göre de değişiklik gözlenebilir. Bazıları sadece bilinçaltı kaynaklı görebileceklerinden dolayı illa her rüya çıkar diye bir şey de yoktur .

Rüyalara İnanmak Gerekir Mİ?

Rüyalara inanmak gerekir mi sorusu birçok konuda araştırılan detaylar arasındadır. Dini açıdan bakılacak olduğu zaman rüya tabirlerine inanmakta en ufak bir sakınca yoktur. Peygamber Efendimiz (SAS)’den sahabelere kadar birçok kişinin ve alimlerin rüya tabir ettiği de biliniyor.

Dini açıdan en ufak bir sorun olmamasından ötürü de kişiler rüyalarında gördükleri konulara inanabilecek oldukları gibi kendi tercihlerine göre isterlerse de rüyalara inanmama gibi durumları da yer alabilir.

Rüyaların Gerçek Olma Olasılığı Nedir?

Rüyaların gerçek olma olasılığı nedir sorusu da rüya gören kişilerin en çok araştırdıkları bir diğer konu olarak ön planda yerini alıyor. Genel anlamda bakılacak olduğu zaman gelecek ile ilgili haber verme konusunda yapılan araştırma detaylarına göre birçok oran çıkıyor. Halk arasında yapılan araştırma ardından insanlar rüyaların gerçek olma olasılığını %63 ila % 98 arasında olacak kadar çok yüksek görüyor.

Bazı kesimler rüyaların gerçek olma ihtimallerine inanırken bazıları da rüyaların gerçek olmadığına inanıyor. Bu durum sadece yaşam biçimlerinden insanların inanışlarına göre de değişiyor.

Rüya Neyin Habercisi?

Rüya neyin habercisi kısmı incelenecek olduğu zaman iki farklı yargı ön plana çıkıyor. Genel olarak bakılacak olduğu zaman bu yargılar;

  1. Az çok rüyalarda meydana geldiği ya da bilgilerin açık bir şekilde verildiği haberci rüyalar vardır. Bir sembolize içermediği gibi bu rüyalar çok nadir olarak görülür. Bu yüzden de haberci konumda yer alır ve kişilere gelecek ile ilgili yansımalar gösterir.
  2. Sembolizm içeren haberci rüyalar da yer alır. Bu tarz olan rüyalar daha çok sembol içermesinden dolayı da kişilerin kendilerinin çözmesi gerekir. Örnek verilecek olursa rüyasında çok tatlı bir kurabiye yediğini gören kişi aldığı haz ile beraber kurabiyelerin ne anlama geldiğine bakarak acaba bu rüya ne anlatmak istiyor diye yorumlamaya çalışması gerekir.

Hangi Gün Görülen Rüyalar Çıkar?

Hangi gün görülen rüyalar çıkar sorusu da rüya gören kişilerin en çok araştırdıkları konular arasında yer almaya devam ediyor. Genel olarak yeni ayların ilk günlerinde görülen rüyalar daha çok sevindirici konumda olan muratlara erişim anlamına gelir. Yeni ayın ikinci gününde görülen rüyalar da rüyaların görülmesinden sonraki üç günlük süreç içerisine meydana gelecek sevindirici olayların habercisi konumunda yer alır.

Ayın üçüncü günlerinde görülen rüyalar pek hayırlı olarak kabul edilmezken daha çok sadaka verilmesi tavsiye edilir. Bu yüzden de bu günlerde rüya gören kişiler için birçok farklı yorumlama yer alır.

Gündüz Görülen Rüya Çıkar Mı Ne Anlama Gelir?

Gündüz görülen rüya çıkar mı ne anlama gelir sorusuna bakılacak olduğu zaman Peygamber Efendimiz (SAS);  “Güzel rüya bir müjdedir. Onu Müslüman görür veya kendine gösterirler” diye söylemiştir. Rüya ile ilgili olarak birçok farklı hadisler de şöyledir: “En sadık rüya, seher vakti görülen rüyadır.” “En doğru rüya, gündüz görülen rüyadır. Çünkü Allah bana vahyi gündüz bildirdi.’’ Gibi hadisler de yer alır.

Bu yüzden de gündüz saatlerinde görülen rüyalar genel olarak hayırlı olur ve rüya sahiplerinin ne kadar muradı olursa olsun kavuşması konusunda etkili olur. Bu yüzden de rüya sahipleri için daha çok müjdeleyici konumu ile yer alır.

Sabah Görülen Rüyalar Ne Anlama Gelir?

Sabah görülen rüyalar ne anlama gelir sorusu da bir hayli merak edilen konular arasında yer almaya devam ediyor. Sabah en iyi rüyalardan bir tanesidir ve kötüye yorulma gibi durumları yer almaz. Gündüz saatlerinde görülen rüyalar ne konumda olursa olsun ne kadar zorluk ve sıkıntı ile meşakkatlerden geçiliyor olsa bile her biri sonuca varır. Bu yüzden de birçok farklı detay yer alır.

Violet Flame Reiki yazımızı da okuyabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir