1. Ana Sayfa
  2. Aşk Büyüleri

Saç Büyüsü


4

Saç Büyüsü

Saç teli ile yapılan büyüler aşk büyüsü olarak da bilinir. Bu büyüler bozulması zor olan ve oldukça zararlı olan büyüler içinde yer aldığından dolayı yapılmaz.

Saç Büyüsü Yapılışı

Saç büyüsü etkisi yüksek olan bir aşk büyüsü olarak da bilinmektedir. Saçla yapılan büyüler arasında bozulması zor olan ve zararlı sonuçlar doğrulabilecek kadar etkilidir.

Saç büyüleri taraklı saç büyüleri ve düğümlü olan saç büyüleri olarak 2 şekilde yapılmaktadır.

 

Saç büyüsü yapmak için ilk olarak büyü yapılacak olan kişinin saçının alınması gerekir. Saç teli büyüsü işleminde büyü yapılacak olan kişinin bu işlemden haberinin olmaması gerekir. Haberi olduğu an büyü bozulacaktır. Saç büyüsü denilince ilk olarak kadınların etkilemek akla gelmektedir ama erkeklerin etkilenmesi amacı ile de bu büyü yapılmaktadır.

Bayan ya da erkeğin saçı alındıktan hemen sonra yumak halinde olan siyah bir ipliğin içine yerleştirilmesi gerekir. Burada saç telinin yumaktan koyup ayrılmamasına kesinlikle dikkat edilmesi gerekmektedir. Bu yumak bir tarağın dişlerine geçirilir ve temiz bir kabın içine yerleştirilir.

Saç Büyüsü
Saç Büyüsü

Saç teli ile büyü için, kabın içine üstünü geçecek düzeyde su dökülür. Bu kabın içine 4 gece boyunca düzenli bir şekilde tuz dökülmesi gerekmektedir. Dökülecek olan tuz miktarı ise önemli değildir, parmak ucu ile alınıp kabın içine atılacak olan tuz yeterli olabilir. Kabın içine dökülen tuz tamamen sembolik olarak atılır ve âşık olacak olan kişiyi temsil eder. Tuzun atılacağı zaman tılsımlı sözcüklerin söylenmesi gerekir ve 11 kez tekrarlanması gerekir. Son gece suyun içine tuz atılmalı ve yumaklı olan tarak suyun içinden çıkartılarak bir torbanın içine konmalıdır. Saç teliyle aşk büyüsü işlemine devam etmek için torbanın içine taş doldurulması gerekmektedir. Ağzı sıkı şekilde bağlanan poşet ırmak, göl ya da deniz gibi derin olan bir yere atılmalıdır.

Saç Büyüsü Bozma Teknikleri

Saç teli ile büyü 2 farklı yöntem ile bozulmaktadır. Saç teline büyü için hazırlanmış olan içi taş dolu poşet bulunur ve poşet içinde bulunmakta olan tarak çıkartılır. Tarak üzerinde bulunan siyah ipliklerin temizlenmesi gerekir. İpliklerin içinden bulunan saç çıkartılarak toprağa gömülmelidir. Bu gömülme işlemi esnasında tılsımlı olan sözler tersten 11 defa söylenir.

Saç yapılan büyüleri bozma işleminde kullanılan ikinci metot ise; Kuran’da yer alan ayet ve surelerin okunması ile gerçekleşmektedir. Kuran’da yer alan ve büyü bozma konusunda etkili olan sureler arasında İhlâs, Felak ve Nas sureleri yer alır. Büyüye maruz kalmış kişi ya da bu kişinin bir yakını tarafından okunması gerekir. Bu sureler kısa olduğu için çok çabuk ezberlenebilen surelerdir. İslamiyet tarihi boyunca büyü bozma konusunda en çok okunan ve en etkili olan sure Felak suresidir. Bu surenin indirilme amacı da büyünün şerrinden korunmak ve var olan büyüyü bertaraf etmektir. Felak suresinin bir kez bile okunması büyüyü bertaraf etmek için yeterlidir.

Saçla yapılan büyü kara büyülerin içinde yer alan büyü türlerindendir. Yani bu büyü kötü sonuçların ortaya çıkmasına olanak sağlayan bir büyüdür. Bu büyüyü yapan kişiye bir şey olmasa da yakınına muhakkak zarar gelir. Bu zararlar içinde basiretin bağlanması, kazaya sebep olma, sinir durumları ve hastalıkların bulaşması yer alır. Bundan kaynaklı olarak medyumların çoğunluğu saç telinden büyü işlemlerini yapmazlar.

Saç Teli ile Yapılan Büyüler

Saç teli ile büyü, bu büyüler ilk kez Çin’de uygulanmaya başlanmıştır. Çin’de yapılmaya başlayan bu büyü ilk kez saça düğüm atılması ile yapılmaya başlanmıştır. Çin’de yapılan saç teli büyüsü işlemlerinde genelde saç suya bırakılırken, Orta Doğu bölgesinde bu büyünün yapılma işlemi toprağa gömülerek yapılırdı.

Bu büyü ile alakalı inanışlar doğrultusunda gömülü olan saçın bulunması ve düğümlerinin çözümleri ile büyü bozulurmuş. Ama düğümler iplerin alt tarafından atıldığından dolayı zor şekilde çözülürmüş ve iplerin koparılmaması şartmış. İplerin kopması ile kişilerde ciddi düzeylerde sağlık sorunlarının ortaya çıkması ile büyünün etkileri anlaşılırmış.

Benzer konu olan Saç Büyüsü konusuna göz atabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap

Yorumlar (4)

  1. Saç büyüsünde tılsımlı sözler nelerdir, yollar mısınız?

  2. Her sene bızım hayvaları bırışerı kıllarını kesıyor ve her sene Aralık Ocak şubatta basımıza büyük olaylar geliyor tümör kaza hastalık düşme yardımcı olurmussunuz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir