1. Anasayfa
  2. Dualar

Şahmeran Duası


0

Şahmeran Duası

Şahmeran duası, tüm duaların şahı olarak bilinen ve faziletleri büyük olan bir duadır. Her türlü kısmet, dile, sevgi ve muhabbet için okunur. Aynı zamanda nazar ve satılamayan bir malın satılması için de okunan bir dua olarak karşımıza çıkar. Doğru bir şekilde okunduğunuzda kısa sürede etkisini görebileceğiniz dualardan biridir.

İş için Şahmeran Duası

Şahmeran Duası
Şahmeran Duası

Dünyadaki yaşamamızda iyi şekilde geçinebilmek için maddi kazanca ihtiyaç vardır. Ancak bazen iş konusunda problem yaşamanız oldukça muhtemeldir. Böyle bir durumla karşılaştığınızda isyan etmek yerine Allah’a sığınmak en iyisidir. İşinizin açılması ve bol kazanç için Şahmeran duası Arapça okumak, daha iyi bir kazanç yakalamanıza İnşallah fayda sağlayacaktır.

İş konusunda kısmetinizin açılması için Şahmeran duasının büyük bir etkisi vardır. Ancak duayı okurken dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Bunlar, aşağıdaki gibidir:

  • Kadınlar, adet dönemindeyken duayı okumamalıdır.
  • Beden temizliği sağlanmadan yani abdestsiz biçimde duan okunmamalıdır.
  • Duanın okunacağı ortam temizlenmelidir. Unutmayın ki, kirli bir ortamda okuyacağınız duaların tutmama ihtimali oldukça yüksektir.

Evlilik için Şahmeran Duası

Evlenmek, sizin de hayaliniz olabilir. Şayet ki, dinimizce bir aile kurmak da oldukça mühimdir. Ancak bazı kişilerin kısmetleri kapalıdır. Siz de evlenme yaşınıza gelmiş ve hala kendinize uygun kısmeti bulamamışsanız Allah’a sığının. Şüphesiz ki Yaradan, müminlerinin hayırlı bir nasiple evlenip mutlu bir aile kurmasını ister.

Duaların şahı, Şahmeran duasının bir diğer fazileti de kısmetinizi bulup evlenmenizdir. Gerçek Şahmeran duası, hayırlısıyla doğru bir biçimde okunduğunda nasibiniz karşınıza çıkar. Yıllarca hayallerini kurduğunuz evliliğe erişeceksiniz. Ancak söylemeliyiz ki, burada evliliği gerçekten istemeniz lazımdır. Net olmadığınız veya evlenmeyi düşünmediğiniz kişi için ettiğiniz duaların kabul olmaması oldukça güçlü bir ihtimaldir.

Zengin Olmak için Şahmeran Duası

Şahmeran duası fazileti, öyle bir güçlüdür ki, zor durumda kalan müminlerin etkili sonuçlar almasını sağlar. Öyle ki, manevi olarak yaşadığınız zorlukları çözebileceğiniz gibi maddi zorluklarında üstesinden gelebilirsiniz. Hayatınızı ve ailenizi daha iyi geçindirmek için zengin olmak istediğinizde Allah’ın izniyle bu isteğinize bir süre içinde kavuşursunuz.

Dualar, her isteğiniz için bir kapı açmanızı sağlar. Ancak Şahmeran duasını okumadan önce iyi ve saf bir niyetiniz olmalıdır. Şayet, hiçbir dua kötü bir niyetle kabul olmaz. Yani, zengin olma dileğinizle okuyacağınız dua da önemli olan niyetinizin temizliğidir. Aksi takdirde sadece çıkar ve ihtiyaç amaçlı okuduğunuz Şahmeran duasının bir etkisi olmaz.

Şahmeran Duası Kaç Defa Okunmalı?

Sahmeran Duasi 1

En etkili Şahmeran duası ile tüm dert ve sıkıntılarınıza çözüm bulabilirsiniz. Ancak bu dua, alimlere göre niyete bağlı olarak farklı sayılarda okunmalıdır. Siz de Şahmeran duasının kaç defa okunması gerektiğini merak ediyorsanız, aşağıda sıraladığımız maddeleri dikkate alabilirsiniz:

  • İstediğiniz tüm dileklerin kabulü için dua, 41 defa okunmalıdır.
  • Evinizde sevgi ve muhabbet ortamı olsun istiyorsanız 3 gün boyunca 61 defa okumalısınız.
  • Evlilik için hayırlı nasibinizi bulmak istiyorsanız 21 gün boyunca her ikindi namazından sonra 7 defa okumalısınız.
  • Gece vakti rahat bir uyku için 3 defa okumalısınız.
  • Nazardan korunmak için 7 defa okumalısınız.
  • Elinizdeki malları satmak için 11 gün boyunca 7 defa okumalısınız.

Şahmeran Duası Yorumlar

Bu zamana kadar Şahmeran duası okuyanlar, temiz niyet ve usule uygun biçimde duayı okuduğunda etki görmüşlerdir. Ancak burada önemli olan sabırdır. İsyan etmeden sabırla duadan etki görmeyi beklemelisiniz. Ayrıca niyetinizden emin olmanız gerekir. Aksi takdirde bu nedenden dolayı duadan etki göremeyenler de vardır.

Kuranda Büyü Bozma Duası yazımızı da okuyabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir