1. Ana Sayfa
  2. Bağlama Büyüleri

Sakız Büyüsü


0

Sakız Büyüsü

Bağlama büyüleri arasında kullanılan bir diğer büyü de sakız büyüsüdür. Bu yazımızda sizlere sakız büyüsü hakkında bir takım bilgiler vermiş olacağız.

Sakız Büyüsü
Sakız Büyüsü

Sevgilisinden ayrılan ya da yüz bulamayan kişiler ayrıca onun başkasına gitmemesi için sakız büyüsüne yönelebilir. Bu sayede sakız büyüsü sevgiliyi geri getirmek için kullanılır. Büyüyü daha çok hocalar değil, cinciler yapmaktadır.

Büyü yapılırken erkek ile kızın burç ve yıldızlarına bakılır. Burç ve yıldızların yakınlaşmaları ve uzaklaşmaları kontrol edilir. Herhangi bir Cuma gecesi yatsıdan önce, okunmuş bir avuç toprak ocağa atılır ve sonra onu okur.

Daha sonra 3 rekat namaz kılınır ve cinlere selam verilir. İkinci gece ise sakızlar kapta eritilir ve üstüne biraz su dökülür. Sonra bu kap sofranın üzerine konulur ve 3 defa Ya Rahman, 7 defa Ya Kayyum söylenir ve yere tükürtülür. Büyüyü yaptıran kişinin çevresinde 7 kez dönülür ve 9 defa Ya Hallak söylenir ve göğe doğru üflenir. Sakız suyun için de kalacaktır.

Yatsı ezanı okununca büyü sonlandırılır. Bir diğer gün tekrar başlandığında sakızın bulunduğu suya arpa tanesi atılır ve aynı işlem tekrar yapılır. Sakız büyüsü yaklaşık 8 gün sürmektedir.

{reklam1}

Sudan çıkarılan sakız ocakta yumuşatılır ve 7 parçaya bölünür. Her parçaya 1 arpa tanesi bırakılır ve bu işlem yapılırken Ya Cin denilir. Daha sonra bu arpalı sakızlar muşambaya sarılır ve 7 dikişle dikilir. Sevilen kişinin kapısının eşiğine konması gerekir.

Sakız Büyüsü
Sakız Büyüsü

Cinci hoca 7 gece sevgilinin adını söyler ve cinleri çağırır. Kendisine yardımcı olmalarını ister ve 8. Gece yine çağrılırlar ve sol koltuğunun altına bu sakız bırakılır ya da iple bağlanır.

Sakız büyüsü yapıldıktan sonra 40 gün içerisinde her kimse sevgilisine yaklaşmaya başlar. Uzaktan uzağa ona olan sevgisini de göstermeye başladığı söylenir. İstenilen sonuç alındıktan sonra sevgilinin eşiğinde bulunan muska kapı eşiğinden alınır ve cinciye geri götürülür. Cinci ise dua ve ayetler okur ve muskayı yakar. Bu işlem yapılmadığında büyüye maruz kalan kişi çıldırabilir.

Büyünün bozulmaması için yapılan kişinin büyüyü bilmemesi ve kimin yaptırdığı da öğrenmemesi gerekir. Ayrıca büyüyü bozmak isteyen kişi yine cinci hoca yardımıyla büyüyü bozabilir.

Yorum Yap