1. Anasayfa
  2. Fallar

Sanal Fal Nedir? Çeşitleri Nelerdir? 2022


0

Fal, yüzyıllardır çeşitli medeniyetler tarafından uygulanan bir geleceği görme işlemidir. Birçok çeşidi olan sanal fallar, kişinin mevcut durumu ve geleceği hakkında bilgiler verir. Sanal fal nedir sorusu ise fal ile yakından ilgilenen kişiler tarafından sorulur. Günümüz dünyasının dijitalleşmesi ile birlikte internet üzerinden fal bakmak mümkün hale gelmiştir.

Sanal fal, adından da anlayabileceğiniz üzere internet ortamında çeşitli algoritmalar kullanılarak bakılan bir fal çeşididir. Fal sayesinde zaman ve mekan kaygısı olmadan dilediğiniz yerden fal baktırabilirsiniz. Üstelik sanal ortamda bakılan fallar da normal yollarla bakılan fallar gibi son derece gerçekçidir. Ancak bu noktada kullanılan sitenin veya uygulamanın güvenilirliği oldukça önemlidir.

Sanal Fal Çeşitleri Nelerdir?

Fallar ile yakından ilgilenen ve fal baktırmak isteyen kişiler, sanal fal çeşitleri nelerdir sorusunu yönelterek yanıt aramaktadır. Normal yollarla bakılan falların birçoğu sanal ortamda da bakılabilir. Günümüzde en çok karşılaştığımız sanal fal çeşitleri şunlardır:

  • Tarot falı
  • Kahve falı
  • Aşk falı
  • İskambil falı
  • El falı
  • Katina falı

Yukarıda yer alan fal çeşitleri, farklı algoritmalar kullanılarak bakılır. Aynı zamanda bu amaçla hizmet veren bazı web siteleri algoritma kullanmadan direkt görsellere göz atarak da fal bakabilmektedir. Özellikle kahve ve tarot falları günümüzde en çok tercih edilen fallar arasında yer alır. Bu fallara bakabilmek için sanal ortamda görsel yükleyebilir veya platformun belirttiği işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Sanal Fal Nasıl Bakılır?

online fal
online fal

Sanal fal nasıl bakılır sorusunun yanıtına gelecek olursak, fal bakabilmek için öncelikle bu amaçla hizmet veren bir web sitesine gitmeniz gerekecektir. Bu web siteleri farklı şekillerde çalışırlar. Ancak genellikle fal çeşitlerinin yer aldığı bir ekrana sahiptirler. Bu ekran üzerinden dilediğiniz fal çeşidini seçtikten sonra devam ederek fal baktırmanız mümkündür.

Örneğin sanal kahve falı baktırmak son derece basittir. Öncelikle içmiş olduğunuz kahveyi her zamanki gibi ters çevirerek bir süre beklemelisiniz. Ardından telvenin fotoğrafını çekerek ilgili siteye yüklemeniz gerekir. Site yetkilileri falınıza baktıktan sonra sizlere bir geri dönüş yapacak ve yorumlamalarda bulunacaktır. Kahve falınızın doğru yorumlanabilmesi için çekmiş olduğunuz fotoğrafın net olduğundan emin olmanız gerekir.

Sanal Fal Gerçek mi?

Günümüzde pek çok kişi fallara inanmaktadır. Ancak fallara inanmayan kişilerin sayısı da bir hayli fazladır. Fallara inanan kişiler bile sanal fal gerçek mi sorusunu yöneltmekte ve fallara karşı mesafeli durmaktadır. Ancak falların da son derece gerçek olabileceği bilinmelidir. Burada gerçek olarak belirtilen fallar, algoritma kullanılmadan direkt bir falcının sanal ortamda baktığı fallardır.

Algoritmalar pek çok kez hataya düşerler. Bu nedenle algoritma kullanan fal sitelerinin güvenilir olmadığını söylemek mümkündür. Ancak bir sitede gerçek falcıların fala baktığına dair bir ibare görürseniz, fal için ilgili siteyi kullanabilirsiniz.

Sanal Fal Bakarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Fal baktırırken dikkat etmeniz gereken birçok durum bulunur. Öncelikle ilgili web sitesinin veya uygulamanın güvenilir olduğuna emin olmanız gerekir. Bazı web siteleri sizlerin kişisel bilgilerini edinebilmek için bu tür dolandırıcılık girişimlerinde bulunabilmektedir. Ayrıca web sitesinin sizlerden herhangi bir şekilde ücret istemesi durumunda bu ücreti ödemeniz önerilmez.

Az önce de belirtildiği gibi sanal fal baktırırken algoritma kullanmayan web sitelerini tercih etmelisiniz. Gerçek falcıların baktığı fallar çok daha doğru sonuçlar verecektir. Tüm bunların yanı sıra falınıza sorunsuz bir şekilde bakılabilmesi için istenen tüm işlemleri eksiksiz bir şekilde uygulamayı unutmamalısınız.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir