0

Asa falı olarak da bilinen sarkaç falı bakan kişinin duyarlılığını kullanarak canlı ve cansız tüm varlıklardan alınan gizli enerji bulunarak yapılır.

Sarkaç Falı
Sarkaç Falı

Sarkaç falının tarihi eski doğu medeniyetine kadar uzanmaktadır. O zamanlarda sarkaç bakmak için tahta kaşıklarda kullanırdı fakat en doğru olanı sarkaç olarak kullanılanıdır. Sarkaç falı en çok orta çağda kullanılmıştır. Günümüze kadar da gelerek fal bakılmaktadır.

Bu falın bakımında kullanılan ince bir zincir ucuna takılmış olunan belli bir ağırlığı olan ve belli uzunlukta bulunan zincirdir. Sarkac falına bakan kişinin gizli bilgilere karşı duyarlılığı ve bilgisi olması gerekmektedir. Bu fal  bakılırken sarkaç farklı şekillerde tutulabilinir. Bu fala bakan kişiler bazen sarkaç zincirinin ucunu parmaklarının arasında tutarakta bakabilirler.

Sarkaç falı bakılırken küçük bir ağırlık kullanılabilinmektedir. Ucu süslü hafif ağırlığı olan bir kolye veya ince bir zincire takılmış olunan yüzükte kullanılabilinir. Belli bir ağırlığa sahip olan her cisimle bakılabilinir. Bir inanca göre ise Bu falın bakımında sürekli aynı sarkaç kullanıldığında bakan kişi ile sarkaç arasında bir bağ oluştuğu bilinir. Bunun oluşabilmesi ve tam olarak bakılabilinmesi için oldukça fazla pratik yapılması gerekmektedir.

Sarkaç Falı Nasıl Bakılır

Genel olarak baktıran kişinin baktırdığı konunun cevabına evet veya hayır olarak cevap verir. Baktıran kişinin sorusunu tam ve net olarak sorması gerekmektedir. Tam ve net olmayan sorulara sizlerde doğru cevaplar alamazsınız. Bu fala bakan gizli güçler konusunda oldukça deneyimli olan kişiler falı baktıracak kişinin sorunu nasıl net olarak sorması gerektiğini açıklamaktadır.

Sarkac falı baktıran kişinin sorularına net ve kesin cevap vermediği gibi bazı yorumu olmayan sorulara ise hareketsiz kalarak cevap vermemektedir. Sarkaç falı baktıran kişinin sorusunun cevabı net değilse ve sarkaç baktıran kişinin iyiliği için sorulan soruya cevap vermeyi red eder ve hareketsiz kalır. Bu falı baktıran kişiler bu tür durumlarla da karşılaşabilmektedirler.

Bu falı bazen hamile olan bayanlar tarafından bebeğinin cinsiyetini öğrenmek için de baktırılmaktadır.  İlerleyen dönemlerde yaşanacak olan olayların tarihlerini öğrenmek veya belirlemek için baktırılabilinmektedir. Kayıp olan bir eşyanın bulunması için baktırabilinmektedir. Bazı sağlık sorunlarının teşhisine yardımcı olmak için baktırılır. Yeraltında bulunan bazı değerli cisimlerin yerlerinin tespiti için ve yer altı su kaynaklarının bulunması için bakılır.

Sarkaç Falı
Sarkaç Falı

Bu fala bakan kişinin gizli enerji güçlerinin yüksek olması kesinlikle önemli olmaktadır. Bu fala bakan kişinin enerjisini ve hislerini tam olarak alır ve ona göre hareket eder.  Sarkaç bakmadan önce her seferinde sarkaç tam olarak iyice temizlenmelidir ve ondan sonra bakılmalıdır.

Bir önceki bakımın tüm enerjilerinden tamamen temizlenmesi gerekmektedir. Tuz tüm negatif enerjileri çeken bir kimyasal olduğu için sarkacı temizlemenin en iyi ve doğru yolu tuz ile temizlemektir. Hazırlana tuzlu suda sarkaç iki veya üç saat bekletilerek tüm negatif enerjilerden tam olarak kurtulmuş olacaktır ve yeni fal bakımı için temiz olarak hazır olacaktır.

Sarkaç temizlemenin çok farklı yöntemleri bulunmaktadır. Önemli olan sarkacın tüm negatif enerjilerden tam olarak temizlenmesi ve yeni Falda bakımına temiz olarak hazır olmasıdır. Sarkaça bakan kişiler ve sarkacını tam olarak tanıyan kişiler sarkacını hangi yöntemle temizlediklerinde tam olarak negatif enerjilerden temizleneceğini bilir ve o yöntemle temizlerler.

Sarkaça bakılırken hoş kokulu olan tütsüler veya kişiye uygun olan tütsülerin yakılması da etkili ve doğru bir yöntem olarak bilinmektedir.

medyum yasin 728x90 1

Benzer konu olan İskambil Falı konusuna bakabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir