1

Fal gerçek bir bilim olarak düşünülmese bile fal bakmak sanat ister. Bu yüzden bütün falcılar aslında sanatkârlardır.

Sayı Falı Nedir?

Sayı Falı
Sayı Falı

Sayılar soyut kavramlardır. Hayal ürünü olmalarına rağmen hayatımızın her yerinde sayılarla karşılaşmamızda sayıların gerçekten uzak, ancak ilişkili olduğu konular hakkında bir bilim olmasından kaynaklanır.

Sayıların bilimi yalnızca matematik değildir aynı zamanda sayılar numeroloji olarak adlandırılan bir sisteme de dâhildir.

Sayıların ilk oluşturulduğu yıllardan itibaren her sayının farklı bir anlamı olduğuna inanılır. Her sayı içinde başka bir anlam ifade eder.

Dini inançlar doğrultusunda ebcet hesabı denen bir uygulamada sayı falının içine girmektedir. Doğum yılları, isim analizleri hepsi bu hesap ile yapılır.

Hesaplamalar sonucunda çıkan rakamlar sizi bir sınıfa koyar ve ya kişiliğinizi ele verir. Bir insanı tanımak ve ya hayatınıza yol vermek için sayılardan yardım alabilirsiniz.

Çoğu kimse numeroloji bilimini kendine ideal edinmiştir ve buna göre bir yaşam sürmektedir. Uğur getiren sayıları üzerinde durup hayatlarını buna göre şekillendirir ya da adımlarını uğursuz sayılar üzerinden çeker.

Sayılar size her konuda yardımcı olabilmektedir. Örneğin oturacağınız evin numarasını anlamını öğrenerek seçebilir ve huzurlu bir hayat sürebilirsiniz.

Sayı Falı Nasıl Bakılır ?

Sayı falı bakacak kişi ilk olarak ne için bakacağına karar vermelidir. Doğum yılından bakılan sayı falı en çok tercih edilen çeşittir.

Doğum yılınızın size getirdikleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Doğum yılındaki sayılar tek tek toplanır ve çıkan sayı eğer iki basamaklı ise kendi arasında yine toplanır bu sayede çıkan sayı sizin kişiliğinizi temsil eder.

Örnek vermek gerekirse; 1990 doğumlu olan bir kişi 1 + 9 + 9 +0 = 19 ve 1 + 9 = 10 ardından yine 1 + 0 = 1 çıkar. Yani 1990 doğumlu olan bir kişinin kişilik sayısı 1dir ve 1 sayısının anlamı öğrenilmelidir.

Eğer bakacağınız fal isim falı ise kişinin ismindeki harflerin sayı değerleri baz alınmalıdır. Örneğin; EDA isminde olan biri alfabenin 6. Sırasındaki E harfi, 4. Sıradaki D ve 1. Sıradaki A harflerini toplamalıdır.

Kişinin sayısı 6 + 4 + 1 = 11 çıkar o da kendi arasında 1 + 1 = 2 çıkar. Yani kişinin isminden sayı falına bakılır ise 2 sayısının özellikleri dikkate alınmalıdır.

Sayıların özelliklerini sıralamak gerekir ise bu şekilde sıralayabilir ve kendi falınıza bakabilirsiniz. Ancak uzman kişilerin baktığı sayı falları gerçeği daha iyi yansıtacaktır.

 1. Hırslı ve her konuda net kararlar veren kararlı kimseleri temsil eder.
 2. Duygusal kişilerdir ve huzurlu bir hayat sürerler.
 3. Her zaman olumlu yaklaşımlarda bulunan macerayı seven kişilerdir.
 4. Mantıklı davranan zeki kişilerdir. Sabırlı olmaları onların en büyük özelliğidir.
 5. Zekâlarını kullanarak yaptığı hamleleri cesurca karşılayan kişilerin sayısıdır.
 6. Kıskanç, sahiplenme duygusu yüksek ve güvenilecek kimseleri temsil eder.
 7. Hayatlarının her anında şanslı olmaları ile tanınan ve kendini geliştiren bilge kişilerdir.
 8. Disiplini kişilik özelliği haline getirmiş, başarıyı bu sayede yakalamış kişileri temsil eder.
 9. Her konuda atılgan, aktif ancak duygusallığı elden bırakmayan kişilerin sayıdır.

Sayı falına benzer konu olan Şans Falı konusuna bakabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

 1. 3 sene önce

  Gerçektan matematiğin tüm esrarı gizemi ve mucizesi gözler önüne seriliyor. hayran kalmamak elde değil!!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir