0

Seichim Reiki özellikleri

Seichim reiki nedir bunun sembolleri nelerdir? Ne işe yarar? Nasıl bir enerji aktarır?

Seichim kelimesi Mısır tapınaklarındaki yazıtlardan alınmış olup kuvvet, kudret gibi anlamlara gelmektedir. Şifa veren bir grup en

Seichim Reiki
Seichim Reiki

erjiye denilmektedir. İlk olarak ABD’li Reiki Master olan Patrick Zeigler keşfetmiş ve tüm reiki uygulayıcıları tarafından kabul görmüştür. Zeigler, Mısır piramitlerinde bir gece geçirir. 1980 yılında yaşanan bu hadisede Zeigler, Büyük Piramit’te geçirdiği gecede kuvvetli bir enerji tarafından sarıldığını hisseder. Benzer tecrübeleri başka kişilerde yaşamıştır. İşte Seichim reiki böyle doğmuştur.

Kullanımına baktığımızda duruma göre değiştiğini görüyoruz. Son derece sevgi içeren ve yumuşak bir enerji türü olup uyumlanan kişiyi güçlü hale getirmekte ve desteklemektedir. Kesinlikle travma, negatif sonuçlar ve ruhsal hasarlara neden olmaz. Uyumlanan kişi artık huzuru bulmuştur ve manevi dünyasındaki engelleri çözen bir enerjiye kavuşmuştur. Seichim reiki ile enerji aktarılan kişi iç dünyasına korkusuzca bakabilir ve aslında kim olduğunu anlayabilir. Bazı kişiler sichim reikiyi, evrensel yaşam enerjisiyle bağdaştırırken bazı kişilerse şifa kanalı olduğunu söylemektedir.

Sembolleri

Seichim Reiki enerjisi uygulanırken 4 tane sembolle beraber kullanılır. Eğer ikinci seviyeye geçilirse 5 sembol eklenmektedir. Bu semboller değişim, aktarma, yönlendirme özelliklerini taşımaktadır. Bazı semboller gizlilik içerdiği için başkası tarafından kullanılması doğru değildir. Master’ın enerjisiyle beraber sembol ve uyumlanan kişi arasında bağ kurulur. Semboller baştan başlayarak aşağıya doğru vücuda çizilmektedir.

Semboller elle masterlar tarafından çizilir. Ancak mutlaka enerji ak

Seichim Reiki
Seichim Reiki

tarımı yapılarak şifasal alan oluşturulmalıdır. Uyumlanan kişiler sadece insana değil her canlı ve nesneye bu sembolleri çizerek enerji aktarımı yapabilirler.

Enerji Nasıl Aktarılır

İlk olarak avuç içine sonsuz sembolü çizilerek işe başlanır. Daha sonra istenilen diğer semboller çizilebilir. Ardından enerji kaynağına derin bir şekilde bağlanıldığı hissedilir ve hayal edilir. Seichim enerjisinin içinizden kendiliğinden aktığını hissedin ve ellerinizi uyumlayacağınız kişinin bedenine dokundurarak, aktarımı gerçekleştirin.

Seichim Reiki ile Reiki Arasındaki Farklar

Birtakım ortak yönleri olmakla birlikte tamamen uzak yönleri de bulunmaktadır. Seichim’de, Reiki’den daha güçlü enerji söz konusudur. Ayrıca bu enerji sadece aktarılmaz. Aynı zamanda yönlendirilebilir, yoğunluğu değiştirilebilir ve farklı bir enerjiye dönüştürülebilir. Çok güçlü enerji titreşimine sahip olduğu için kesinlikle bilinçli birisi tarafından kullanılmalıdır.

Gerek reiki gerek diğer enerjilerden ayıran en önemli özelliği uyumlanan kişiyi saran enerji çok kuvvetlidir ve daha uzun zaman zarfında bedende kalmaktadır.

İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir