1. Anasayfa
 2. Dualar

Sekine Duası 2022


0

Sekine duası 2022, Kuran’da yer almayan, ancak peygamberimiz zamanında bir ekstra dua olarak oluşturulup kullanılan bir dua olarak bilinir. Allah’ın 6 vasfının, 6 isminin bir arada bulunduğu güçlü tesirli bir duadır. Duayı ilk kez HZ. Ali, peygamberimizden duyarak yazmış, Bediüzzaman hazretleri de bu duayı sürekli olarak hayat döngüsünde okumayı seçmiştir. Gizli ilimler kitaplarında bu duanın birden fazla güçlü faziletinin olduğu buyrulur, pek çok hoca ve medyum bu dua ile danışanlarına şifa bulma aracısı olur. Ancak sekine duası, kendine has bazı kurallarla oluşturulmuştur.

Her ne kadar Kuran ayeti olmasa da içinde hem ayetler hem de yaratıcımızın vasıfları bulunduğundan, dini bütün herkesçe önemli görülür. Bu nedenle her kim bu duayı gün içinde 19 kez okursa, Allah’ın onu bazı güzelliklerle ödüllendireceğine inanılır. Ki öyledir de, bir hadiste bu duayı okuyanların ve okumasını bir düzen içinde süre getirenlerin cennetle müjdelendiği buyrulur.

Sekine Duası Okunuşu

Gerçekten zor olan sekine duası okunuşu, güçlü bir irade ve takip süreci gerektirir. Dua oldukça kudretli ama bir o kadar da uzundur. Okunuşun Arapça çekimler ve dil kurallarına göre yapılması gerekir.

Gün içinde herhangi bir zamanda okunabilecek olan bu dua, eğer kişiye özel niyetlerle revize edilerek yeniden hazırlandıysa, ki bu hazırlamayı yalnızca güçlü ve garantili bir medyum yapabilir, okuma zamanları da kişiye özel olacaktır. Bu zamanlara ebcet ilminden faydalanılarak ulaşılır. Ayrıca sekine duası okunuşu sırasında yine duruma özgü ek zikirler okunmasının gerekliliğini de bu gizli ilimler aracılığıyla öğrenebiliriz.

Danışan için yapılan detaylı çalışma, tam olarak medyumun önüne süreç hakkında bir yol haritası çıkaracaktır. Bu öğrenilenler eşliğinde de kişi rutin okumaların kendisi için en hayırlı olan sürecini öğrenerek, buna göre hareket eder. Ayrıca bir dua çalışmasında destek alınması, kişinin o duanın olumlu etkilerinin tümünden rahatça yararlanabileceği anlamına gelir. Çünkü yapacağı uygulama her neyse, bu uygulamada kesinlikle bir medyum desteğiyle açık, kör bir nokta bırakılmaz.

Duanın Fazileti

Bu duayı okurken üstün bir bilinç zırhına bürünmeliyiz. Çünkü sekine duası fazileti saymakla bitmeyen, çok yoğun bir duadır. Şöyle ki:

 1. Her şey Allah sayesinde, Allah’tan gelmiş ve yine ona dönecektir.
 2. O bir şeyin olmasını istediğinde yalnızca “Ol!” der. Bu, koca evrenin şekil alması için yeterlidir.
 3. Allah bütün evreni an be an takip eder, herkesin tüm yaptığı, hissettiği ve aklından geçirdiğine hakimdir.
 4. Allah Adil ve koruyandır.

Girmemiz gereken o üstün bilinç, temelleriyle budur. Peki sekine duası her gün okumak kişiye neler kazandırabilir?

 • Düzenli okumada okuyan, cennetle ödüllendirilmiştir müjdesi vardır.
 • Okuyanın dünya işlerindeki sıkıntıları Allah tarafından yok edilir.
 • Başına gelebilecek kaza ve belalardan korunur.
 • Başarı ve kariyeri güçlenir, çevresinde sayılan sevilen biri olur.
 • Deyim yerindeyse bireyin yüzüne nur gelir.
 • Bu duanın istikrarla okunması halinde Azrail AS. O kişinin canını acıtmadan alırmış.
 • Allah, kişinin kalbinden geçen dileklerinden birini kendiliğinden kabul eder.

Göründüğü gibi çok kutsal bir dua olan sekine duası fazileti saymakla bitmez. Ancak gizli ilimler kitaplarında bunların daha, çok daha fazlası yer alır. İnsanların kötüye kullanmamaları adına saklanan derin detayları yalnızca medyum hocalar ve işin en gerçek yanını sadece Allah bilir. Allah, kulundan yaptığı her hayırlı ameli yalnızca kendisine güvenerek, mükâfatını Allah’ın vereceğine inanarak yapmasını bekler. Yukarıda yazılan maddelerden kaç tanesini ve ne ölçüde yaşayacağınız da Allah’ın taktirindedir. Bunu bilerek, buna göre bir inanış geliştirmelisiniz ki ödülünü gerçekten samimi bir şekilde alasınız.

sekine
sekine

Duanın Arapça Hali

Tüm dualar olduğu gibi Sekine duası Arapça olarak, kutsal kitabımızın indirildiği dilde yazılmış ve yine bu dil kurallarına uygun bir okuma stilleriyle okunması beklenmiştir. Burada okunuş hatalarına düşmemek, yanılmamak ve daha hızlı okuyabilmek için bir medyumdan destek alabilirsiniz. Ayrıca duanın ezberlenmesi de orta ileri vadede okuma kolaylığı adına önemlidir. Çünkü sekine duası etkisi uzun süreli olan, sürekli okunma gerektiren bir çalışmadır. Tabiri caizse, bu uygulamayı bir alışkanlık haline getirip bütün ömrünüzce tekrarlamanız, sorunlarınızı minimalize etmenize ve yukarıda yer alan birçok sekine duası fazileti için uyumlanmanıza yardımcı olacaktır.

Sekine duasına benzer bir etkiyi, gerek duyulursa başkaca ayetlerin ve zikirlerin bir araya getirilmesiyle de alabilirsiniz. Detayları için hocanıza danışınız.

Sekine Duası Yazan Medyum

Medyum Yasin Hoca, danışanının gereksinimine göre sekine duası yazan medyum olması ve pek çok ek özelliğiyle ön plana çıkar. Garantili çalışmalarıyla bilinen hoca, dua uygulamalarında da sizlere yol gösterir. Hazırladığı dua ne olursa olsun kesinlikle bireysel bakım yapmayı ihmâl etmez ve bir sıkıntı varsa onları öncelikle giderir. Sekine duası okunuş hakkında bilgiler almak ya da diğer tüm konularda kendisini iletişim bilgilerinden her an arayabilirsiniz. Ayrıca olası dua yazdırmanız halinde, herhangi bir akla takılan soruda da sizlere çözüm bulur.

Güvenilir medyum Yasin Hoca, danışanının işlem sonrası süreçlerini takip eder, iletişime geçmiş ama danışma almamış kimselere de dili döndüğünce yardımcı olmayı kendine çalışma prensibi edinmiştir. Sekine duası ve benzeri birçok konu için iletişim adresleri üzerinde sizleri bekliyor olacak.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir