1. Anasayfa
  2. Meditasyon

Sevgi Yolu ve Reiki


0

Sevgi Yolu ve Reiki

Sevgi Yolu ve Reiki
Sevgi Yolu ve Reiki

 

Sevgi yolu nedir? Sevgi yolu ile neler yapılabilir? Herkes bunu öğrenebilir mi? ve daha fazlasını bu yazıdan öğrenebilirsiniz.

Japonca bir kelimeden gelmekte olup gerek fiziksel gerekse zihinsel boyutta insanı şifalandıran reiki

sevgi yolu, ilahi şifanın bizim kullanabileceğimiz hali denilebilir. Reikiyle birçok problem çözülebilir. Hastalıklar şifalandırılabilir, stres gibi zihinsel problemlerin önüne geçilebilir. Reiki sevgi yoluyla mevcut olan ruhumuzdaki ışık ve sevgi açığa çıkarılır. Kişinin kendisinin farkına varıp olgunluğa ulaşmasını sağlar. Bir yaşam felsefesi ve pozitif düşünce öğretisidir.

Reiki`de diğer psişik çalışmalarda olduğu gibi yoğun bir disiplin, konsantrasyon ve meditasyon çalışmaları gerekmez. Hayatı daha kolay hale getirmek üzerine kurulu olan reiki`de derin çalışmalar yapmak yararlı bulunmakla birlikte gerekli değildir.

Reiki Sevgi Yolu’nu Herkes Öğrenebilir Mi?

Öğrenmek için lazım olan bir ön şart yoktur. Bir Reiki Master aracılığıyla uyumlama alınır ve reiki enerjisi kullanılmaya başlanır. Uyumlama alan kişi hem kendisine hem başkalarına şifa enerjisi verebilir. Reiki uyumlaması alınırken dikkat edilmeli mutlaka bir uzmandan alınmalı. Ayrıca uyumlama alındıktan sonra rehberlik verilmesi de önemlidir.

Reiki ve Din Arasında Nasıl Bir İlişki Vardır?

Bu bir pozitif yaşam öğretisidir ve herhangi bir dinle ilişkisi yoktur. Bununla beraber dünyada birçok farklı dine mensup insanlar bu öğretiyi benimsemekte ve kullanmaktadır. Ayrıca reiki inanç sisteminizle aranızda olan ilişkiyi besler.

Reiki Bilimsel Mi?

Dünya genelinde pekçok hastanede reiki, tamamlayıcı tıp ismi altında kabul görmüştür.

Örneğin

  • California Pacific Medical Center,
  • Yale University Hospital,
  • Croy Day Hospital

ve daha birçok hastanede hastalarına reiki şifasını taşımaktadır. Ayrıca bazı eğitim kurumlarının müfredatında yer almaktadır. Doktorlar, reiki`nin şifa enerjisinden yararlanırken bilim adamları hastalıklara nasıl bu kadar iyi geldiğini araştırmaya devam ediyor.

Sevgi Yolu ve Reiki Neler Yapılabilir?

Sevgi yolu ve Reiki
Sevgi yolu ve Reiki
  • Geçmişte yaşanan bir türlü etkisinden kurtulamadığınız nahoş olayları reiki ile düzeltebilirsiniz.
  • Aynı zamanda geleceğe de reiki enerjisi gönderilebilir. Gelecek bir tarihte sınava girecek kişiler bu tarih ve saate reiki enerjisi gönderebilir. Böylece o tarih geldiğinde enerji akmaya başlar.
  • Şifa için reiki kullanılabilir. Hastalıklı bölge reiki sevgi yolu enerjisiyle fiziksel tedaviye gerek kalmadan iyileşebilir.
  • Reikiyle kendinize koruma alanı oluşturarak sizi negatif yönden etkileyen kişilerin enerjilerinden korunabilirsiniz.
  • İkili ilişkilerdeki problemler için reiki kullanılabilir.

Nasıl Uygulanır

Eller aracılığıyla aktarılan bir enerji türüdür. Bu enerji ısınma, karıncalanma gibi farklı şekillerde hissedilebilir. Herhangi bir meditasyona gerek kalmadan kendiliğinden akar. Sorunlu kişiye reiki verirken sorunun nerede olduğunu bilmenize gerek yoktur. Enerji nereye akacağını kendisi bulur. Başkasına enerji aktarmakla sizin enerjiniz bitmez aksine daha çok güçlenir. Bu enerji insan dışı canlılara da uygulanabilir.

Reikiye Başlarken Yapılan Yanlışlar

Yapılan en büyük hata reiki ile ilgili bilgilere kulaktan dolmak bir şekilde ulaşıp uzmana başvurmamak. Her şey de olduğu gibi bu konuda da mutlaka uzman bir rehberiniz olmalı. Bazı kişiler kendilerinde reiki enerjisi olmadığına dair önyargı içinde olmaktadır. Dünya çapında pek çok kişi reiki ile tanışmakta ve uyumlanmaktadır. Bu enerji herkeste vardır sadece açığa çıkarılması gerekmektedir. Ayrıca uzaktan uyumlama konusunda önyargılar olabilmektedir. Reiki enerjisinin akması için uzak veya yakın fark etmez mesafenin önemi yoktur.

İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir