2

Sicim Büyüsü Nedir, Nasıl Yapılır?

İp büyüsü yapabilmek için ipek ya da keten dokuya sahip sicim büyüsü ipi denilen ipliklerin okunmak suretiyle değişik sayılarda düğümlenmesi ile gerçekleştirilen bir büyü şeklidir.

Sicim büyüsü ip büyüsü ya da iplik bağlanarak yapılan ve karı koca, aile çocuk ya da iki sevgiliyi birbirine gönülden aşk ile bağlanmasını sağlamak için yapıldığı gibi; düşman tarafların gözünü ve dilini bağlamak için de yapılabilmektedir.

Sicim Büyüsü
Sicim Büyüsü

Peki sicim ya da diğer adı ile ip bağlama büyüsü nasıl yapılır?

İp bağlama büyüsü yapabilmek için ipek ya da keten dokuya sahip sicim ipi denilen ipliklerin okunmak suretiyle değişik sayılarda düğümlenmesi ile gerçekleştirilen bir büyü şeklidir. Her düğüm için okuma yapıldıktan sonra düğüm üzerine okuyan kişi tarafından üflenir. Büyü niyete bağlı olarak tek iplik ile yapılabildiği gibi üç ya da yedi iplikle de yapılmaktadır.

Burada dikkat edilmesi gereken en ince detay kişi kendine bağlamak ya da düşmanlarınızın rızkını, kısmetini bağlamak için mi yapılmasıdır. Yapılan her büyü de olduğu gibi ip büyüsünde de büyüyü yaptığınız yerin, üzerinizdeki kıyafetlerin temiz olmasının yanı sıra mutlaka gusül abdesti alınmış olmalıdır. Çamaşır makinesinden yeni çıkmış kıyafetleri kullanarak bulunduğunuz ortamda kirliliğe sebep olabilecek her şeyi çıkartılması gerekir.

Bunun yanı sıra yeni taharetlenmiş ve abdest alınmış olunması cinlerin ortamdan ve sizden uzak kalarak amellerinizi bozmasına engel olabilirsiniz. Sonrasında gönülden kuşkusuz bir inanç ile niyet ederek büyü işlemine başlayabilirsiniz. En yaygın büyü çeşitlerinden biri olan ip büyüsünde genellikle yedi düğüm kullanılır ve oldukça ağır bir taşın altına konularak niyet hakkında dua edilir.

Dua ya örnek vermek gerekirse; ‘’Bu taş bu ilmeklere nasıl baskı uyguluyorsa Firuzan kızı Figen’in gönlünü ve aşkını kendime düğümledim ve düğüm hiç çözülmesin Allah c.c yardımı ve Ayet’elkürsi hakkı için’’ diyerek büyü yapılır.

Sicim Büyüsü Nasıl Bozulur?

  • İp büyüsünü bozdurmak için yaklaşım bir metre boyundaki ipek ya da keten sicimi ipe çözülebilecek şekilde yedi düğüm atılır.
  • Bir bardak dolusu su hazırlanır.
  • Düğümleri atan kişinin sizinle arasında kan bağının bulunmaması gerekmektedir. Hazırlıklar tamamlandıktan sonra euzu besmele çekilerek arkasından Ayet’el Kürsi okunup ilk düğüm çözülür.
  • Ardından Allah c.c iznine mutabık büyüm çözülsün diyerek bu duaları her düğüme uygulamak kaidesi ile tüm düğümleri çözün.
  • Daha sonra düğümlerini söktüğünüz ipi bardaktaki suyun içine sokarak ayet’elKürsi okuyun ve nefesinizi suya üfledikten sonra aynı işlemi yedi kez tekrarlayın.
  • Ardından ipi su içerisinden çıkarıp euzu besmele çekerek suyu üç yudum da için. Çıkardığınız ipi ise yine ayet’el kürsi okuyarak toprak altına gömün ve Rabbim bu ipi çürüteceğin gibi yaptığım büyüyü de çürüt diyerek dua edin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (2)

  1. Hoşlandığım biri var onunla evlenmek istiyorum yardımcı olurmusum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir