0

Şıfalı Dualar

Şifalı dualar, Tılsımlar
Şifalı dualar, Tılsımlar

Günümüzde hemen hemen herkes tarafından tercih edilen şifalı dualar, bir takım şifa tılsımları kullanılarak da yapılabilmektedir. Yazımızın devamında şifa tılsımları ve hastalara şifa dualarıyla ilgili başlıklarımızı inceleyebilirsiniz.

En zor zamanlarınızda başvuracağınız şifalı dualar, birçok farklı şekilde bulunmaktadır. Şifa duaları oldukça etkilidir ve kısa sürede de sonuç vermektedir. Şimdi bu konuda yapılacak duaları sizlerle paylaşıyoruz.

Şifalı dualar arasında ilk olarak Salavatı Tefriciyye gelmektedir. Bu duanın 4444 defa okunması, kişiyi sıkıntılarından kurtarır ve tüm dertlerine deva olunur. Ayrıca hastalıklarına da şifa gelmektedir. Bu duayı tam olarak 4444 defa okumanız gerekecektir.

Şeytan ve cinlerin kahrı için de okunacak dua bulunur. Bu dua için her duada olduğu gibi besmele çekerek başlayabilirsiniz. Dua;

’ Euzü bi kelimatillahit tammatilleti la yücavizühünne berrün ve la facirun min şerri ma zerae filardı ve min şerri ma yahrucü minha ve min şerri maya’rucü fis semai ve ma yenzilü minha ve min şerri külli tarikın illa tarikan yatruku bi hayrin ya rahman’

Üzüntüyü gidermek için de okuyacağınız dua ile Allah tarafından süzüntüler giderilmektedir.

‘Allahümme rabbes semavatis seb’ı ve rabbel arşik azıymi ikfini külle mühimmin min haysü şi’te min eyne şi’te.

Nazar duası da günümüzde oldukça sık okunan dualar arasında yerini alır ve büyük bir şifa kaynağı olarak bilinir.

Günahları affettiren dua sayesinde de sabah namazından sonra 100 defa Sübhanellah, 100 defa La ilahe illallah ve 100 defa da Allahü Ekber okuyan kişilerin günahları çok olsa bile af olur.

Borçlu ve sıkıntılı olan kimseler 1000 defa ‘Lâ havle ve lâ kuvvete illâ billahil aliyyil azim’ derse Allah onun işini kolaylaştırır.

Her gün 100 defa selavat getiren kimse de cehennem ateşinden uzaklaşmaktadır.

Bu şifa kaynağı duaları okunuşu ve sayı adeti olarak net bir şekilde kalben okumanız gerekir. Okuduktan sonra Allah tarafından şifa bulabilir ve ebedi rahatlıkla yaşayabilirsiniz.

Şifa Tılsımları

8 2Şifa tılsımları konusunda en etkili olan tılsımlar ile ilgili bilgilerimizi sizlerle paylaşıyoruz. Bu konuda dikkatli bir şekilde etkili ve güçlü tılsım çalışmalarını sizler de yapabilirsiniz.

Çok eski bir tılsım olan ve Kral Süleyman döneminden bu yana var olduğu söylenen bir tılsım çeşidini üzerinde taşıyan kişinin 1000 melek tarafından korunduğu söylenmektedir. Ayrıca şifa ve şans tılsımı olarak da kullanılır.

Bu tılsım hazırlanırken misk karşımı güzel kokulu safkan mürekkebi ve temiz bir kâğıda ya da ceylan derisi üzerine çizilmelidir. Ayrıca bu tılsım Perşembe gecesi hazırlanmalıdır. Tılsımın hazırlanacağı mekân da temiz olmalıdır. Çizmeden önce oruç tutulması gerektiği de söylenir.

Bir diğer tılsımda işlerinde başarılı olabilmek ve diğer insanların güven ve desteğini kazanmak için hazırlanan tılsımlardır. Bu sayede çevrenizdeki insanlar sana yardımcı olacak ve istediği her konuda destek verecektir.

Hasta olan kişi için kullanılacak bir tılsım da bulunur. 4 mübarek ismin şifa tılsımı ise şu şekildedir; İlk isim ‘Hay’ esmasıdır ve 6 defa yazılır. Hannan, Halim, Hakim, Hamid, Hafız ve Hasib esmaları da 7 kez yazılmaktadır. Bu esmalar 7 ayrı kâğıda yazılır ve ayrı ayrı 7 günde hastaya gülsuyunda hazırlanmış misk ile birlikte içirilir.

Bu tılsım oldukça etkili ve çok tercih edilmektedir. Bu yazıları dilerseniz tek seferde ya da aynı zaman içinde 7 ayrı bardağa ya da kavanoza bırakarak son isme kadar hastaya içirebilirsiniz.

Hastalara Şifalı Dualar ve Tılsımlar

Hastalara şifa duası konusunda birçok örnek verilebilmektedir. Ruhsal bunalımlar ya da nazara karşı okunacak dualar yazımızın devamında.

Şifa için ‘Allahümme Rabbena Ezhibi’l-Bese, İşfi ente’ş şâfi lâ şifaen illa şifaüke, şifaen la yağadiru sekamen. Bu duanın Hz. Peygamber tarafından hasta ziyaretlerinde okunduğu rivayet edilmektedir.

Ruhi bunalımlar için günde 90 defa Ya melik, Ya kuddus celle celalühü zikri okunabilir.

Günde 137 kez Ya mümin celle celalühü zikrini geçen hastalar da şifa bulmaktadır.

Fatiha suresi ile Ayet’el Kürsiyi zikreden kişilere de gün boyunca nazar değmez.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir