1. Ana Sayfa
  2. Dualar

Şirinlik duası nasıl okunur, detaylı anlatım


0

Şirinlik Duası Nedir

Şirinlik duası, insanlar üzerindeki etkileyiciliğinizi arttırmak için yapabileceğiz bir duadır. Doğru tılsımı kullanarak sevdiğiniz insanları etkileyebilirsiniz

İnsanlar üzerindeki etkileyiciliğinizi arttırmanın çeşitli yolları vardır. Hitabet, görünüm, konuşma bu konuda oldukça önemlidir.Şirinlik Duası

Ancak çevrenizdeki insanları ruhani açıdan etkilemenin daha

faydalı olduğunu anlamanız zor olmayacaktır. Şirinlik duası ile etrafınızdaki herkesin hakkınızda olumlu izlenimlere sahip olmasını sağlayabilir ve herkese tatlı görünebilirsiniz. Bu duanın etkilerinin iş yaşamınızdan özel hayatınıza kadar birçok yerde faydalı olacağından emin olabilirsiniz.

Şirinlik duası nasıl yapılır konusunda internette birçok yanlış bilgi bulunmaktadır. Bu bilgiler çoğu zaman etkisiz olacağı gibi, uygulandığı hâlde büyük zararlar verebilen ritüeller içeren anlatımlar da bulunmaktadır. Bunları uygulamanız hâlinde ciddi anlamda zarar görmeniz mümkündür. Dolayısıyla Google’a şirinlik duası oku yazarak karşınıza çıkan rastgele sayfalara güvenmemeniz gerekir. Bunun yerine şirinlik duası ve anlamı konusunda bilgi sahibi olmalı ve şirinlik duası nasıl yapılır öğrenerek bu şekilde uygulamalısınız.

Şirinlik Duası Nasıl Yapılır

Birçok yerde yazdığının aksine, şirinlik duasının tek bir tılsımı yoktur. Ayrıca kesinlikle “şirinlik büyüsü” ile karşılaştırılmamalıdır. Şirinlik büyüsü, oldukça geniş ritüellere sahipken şirinlik duası sadece çeşitli duaları okuyarak yapılır. Her duanın belli bir sayısı bulunmaktadır. Kuran’da yer alan dualar okunduktan sonra şirinlik için okunacak dua okunur. Daha sonra tekrar Kuran duaları okunur. Bu ritüel birkaç gün uygulanarak insanlar üzerindeki tesiri arttırmak ve etraftaki herkese şirin görünmeyi sağlamak mümkündür. Şirinlik için okunacak farklı dualar bulunmaktadır ancak şirinlik duası gulutullahe diğerlerine göre daha etkili olarak bilinmektedir.

Şirinlik duası
Şirinlik duası

Şirinlik duası okumadan önce aşağıda yer alan sureler ve esmalar sırayla okunmalıdır.

Sureler: Fatiha, İnşirah, İhlas, Duha, Nas, Felak

Esmalar: Ya Melik, Ya Kuddüs, Ya Selam, Ya Müheymin, Ya Aziz, Ya Cebbar, Ya Mütekebbir, Ya Bâri, Ya Musavvir, Ya Rezzâk

Sureler okunmadan önce mutlaka abdeste alınmalıdır. Ayrıca esmaların her biri farklı sayılarda okunmalıdır. Melik, Kuddis ve Selam 12’şer, Aziz, Cebbar ve Mütekebbir doğaları 99’ar kez okunur. Ayrıca Fatiha Suresi 3 kez okunmalıdır. Bu dualar okunduktan sonra şirinlik duasını okumak için gerekli olan şartlar sağlanır. Şirinlik duası Türkçe olarak da okunabilir.

“Allah’ım sen her şeyi yoktan var edensin ve kainatin yegane malikisin. Bir kulunu diğer kullarına şirin göstermek için ‘Ol’ demen yeterlidir.”

İlk olarak bu dua okunmalıdır. Yukarıdaki duanın sözlü olarak değil, içten okunması gerekir. Daha sonra diz çöküp Fatiha, İnşirah, Duha, İhlas, Nas ve Felak surelerini okumak gerekecektir.

Esmalar ile Okunması

Şirinlik duası okurken hangi esmaların okunması gerektiği yukarıda verilmiştir. Yine daha önce belirtildiği gibi, her esmanın belli bir okunma sayısı vardır. Dua her esmadan sonra, o esmanın ismiyle bilrikte tekrarlanmalıdır. Bu şekilde şirinlik dua etkili olacak, diğer insanların gözüne şirin ve sempatik görünmek mümkün olacaktır. Bu duanın uzun süren bir tesiri vardır.

Bilindiği gibi esma, Allah’ın (C.C) sıfatlarını belirten isimdir. Duanın esmalar ile birlikte okunmasının sebebi ise Allah’ın sıfatlarına atıf yaparak bunlardan yardım istemektir.

  • Kuddüs, “Tertemiz” anlamına gelir. Kişinin aşkının ve niyetinin temizliğine delalet eder. Dua bu esma ile okunurken rabbin Kuddüs özelliğine atıfta bulunulur ve “Sen temiz gönüller, temiz akıllar yaratansın. Senin izninle o temiz gönüllerin bana yönelmesini istiyorum” şeklinde yakarılır. Kuddüs esması 12 kez okunduktan sonra bu duanın tekrarlanması gerekir.
  • Selâm, selamet demektir. Yüce rabbin her kulunu selamete kavuşturması ve merhameti bu şekilde açıklanır. Bu tılsımda Allah’ın (C.C) selametin kaynağı olan isminden yardım istenir ve yakarılır.
  • Müheymin, koruyan demektir. Bu esma, Rabb’in yarattıklarını koruyup kollamasını açıklar. Şirinlik duası Müheymin esması ile birlikte okunurken Rabb’in koruyucu sıfatından yardım istenir. Bu esma, duayı okuyan kişinin kötü gözlerden, kötü enerjiden ve tesirlerden korunmasını sağlar. İnsanların kötü sözleri ve izlenimleri bu sayede bertaraf edilir. Müheymin esması 12 kez okunmalıdır. Duayı eden kişi aciz bir kul olduğunu hatırlamalı ve yakarısına eklemelidir.
  • Aziz, yüce anlamına gelir. Ya Aziz esması Rabb’in yüceliğine ve gücüne atıfta bulunur. Duayı eden kul, burada sonsuz hikmet sahibine yakardığını anlamalıdır. Duada “Kainatı baş eğdiren hikmetinin hatrına benim de hikmetimi ve izzetimi arttır” şeklinde yakarılır. Bu yakarı Aziz esmasını 99 kez okuduktan sonra yapılmalıdır.
  • Cebbar, sonsuz yaptırım gücüne sahip olan anlamına gelir. Ya Cebbar esması Hakk’ın bu özelliğine yöneliktir. Şirinlik duası Cebbar esması ile birlikte okunurken, Rabb’in istediği her şeyi yapma özelliğine atıfta bulunulur. Allah’a (C.C) “Sen istediğin her varlığa her şeyi yaptırabilensin, benim varlığıma da değer kat” şeklinde yakarılması gerekir. Cebbar esması 99 kez okunur.
  • Musavvir, tasvir eden, şekil veren anlamına gelir. Hüda’nın tüm kainatın yaratıcısı ve şekil vericisi olduğunu anlatan bir esmadır. Tüm evreni yaratan, sonsuz kudret sahibi yaratıcıdan kişiyi şirin kılması ve etrafındaki insanlara sevimli göstermesi istenir. Allah’a “Her yere, her şeye şekil veren, insanlara çehre veren Rabbim, benim çehremi de sevimli göster” şeklinde yakarılır.
  • Rezzak, rızık veren anlamına gelir. Allah, yarattığı her şeyin rızkını verendir. Sonsuz kudreti ve merhametiyle yarattıklarının gözetendir. Ya Rezzak esmasında yüce yaratıcının bu özelliğine atıfta bulunulur. Şirinlik duası Ya Rezzak esması ile birlikte okunurken, her şeye rızık veren yüce Rabb’den şirinlik ve sevimli görünme yeteneği istenir. Ya Rezzak esması 99 kez okunur.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Şirinlik duasının etki edip etmemesi Allah’ın takdirine bağlıdır. Dolayısıyla kişi bütün duaları eksiksiz bir şekilde yerine getirmiş olsa bile, bunun etki edip etmeyeceği Allah’ın takdirindedir ve etki etmeyebilir. Dualar yapılmadan önce mutlaka abdest alınmalı ve iki rekat namaz kılınmalıdır. Bu dualar için herhangi bir medyuma gitmek gerekmemektedir.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap