web analytics

Soru-cevap

Tüm Soru-cevaplar en ayrıntısıyla burada.

 • Büyü Gerçek Mi Gerçek Büyücüler Var mıdır ?

  Büyü Gerçek Mi Gerçek Büyücüler Var mıdır?

  Büyüler Bakara suresinde yer alsa da insanlar tarafından yapılmaması gereken uygulamalardır. Bu uygulamaları bilgili ve deneyimli kişiler yapmalıdır.

  Dini açıdan incelenmekte olan ilimler dâhilinde büyü kutsal olan kitaplarda da geçmektedir. Birçok insanda büyü gerçekmi, Büyü Gerçek mi,varmı, büyü yapan hocalar var mı, aşk büyüsü var mı, gerçekte yapılır mı, büyüye maruz kalan kişiler var mı, büyücü var mı, nasıl yapılır, yapacak olan nelere nasıl dikkat eder gibi soruları fazlasıyla merak etmektedir.

  Büyü gerçekte Bakara suresinin içinde sadece dünyaya gelmiş  Marur ve Harut melekleri tarafından yapılır diye geçmektedir ve bu meleklerin dünya üzerindeki sınavlarının da bu olduğu yazar. Ayriyeten gerçekte aşk ya da daha farklı bir büyüler yapacak kişilerin Allah istemedikçe bunu beceremeyeceği ve etkilerinden sadece kendisi maruz kalacağı da söylenmektedir.

  BÜYÜ GERÇEK Mİ 1 300x300 - Büyü Gerçek Mi Gerçek Büyücüler Var mıdır ?
  Büyü Gerçek mi

  İnsanlar özellikle kendi isteklerini karşılamak adına, zengin olmak adına ve parayı bulmak adına bu yola başvurur. Yalnız kötü niyet çerçevesinde yapılacak olan her büyü tehlikelidir. Büyünün gerecek yaşamda somut anlamda kanıtlanması mümkün değildir.

  Hatta bu işin ehli olan kişilerde büyü ile alakalı kanıtlar sunamaz. Yaşam içinde gerçek olan ve sahte olan büyücüler ile karşılaşmak mümkündür. Bu kişilerin seçimlerinde dikkatli olmak gerekir. Çünkü sadece ticari amaçla insanları kandıran birçok kişi bulunur. Bu inşalardan yardım almak para tuzağından başka bir şey değildir.

  Sözler ve Tarifler Nelerdir?

  • Aajaye, Hindistan bölgesinde kullanılan büyü sözüdür. Şarkı biçiminde arka arkaya söylenmelidir. Özellikle zamanında rahipler tarafından büyülerde sık şekilde kullanılmıştır.
  • Ajji Majji la Tarajji, İran’da kullanılan büyü sözleri içinde yer alır. Özellikle aşk ile alakalı olan işlemlerde kullanılır.
  • Demon, şeytan ile cin anlamına gelir. Hristiyan dünyasında oldukça etkilidir.
  • Arpağ, orta Asya bölgesinde kullanılmış sözlerdendir. Tarım ile alakalı uygulamalarda kullanılır.
  • Nekromansi, ruh çağırmak ve soru sormak için kullanılır. Oldukça tehlikeli olan bu uygulama karmaşıktır.
  • Hadit ka hadit, keçi şeklindeki tanrılar için kullanılan sözdür. Özellikle putçulukta kullanılır.
  • Gematria, sayıların üstünde yapılan gizli çalışmalar için kullanılır ve uzmanlık ister. Özellikle Batı edebiyatında karşımıza çıkar. ebced hesabında kullanılır.
  • Honak, bir dildir ve en eski diller arasında bulunur. Büyü ile alakası olan kişilerin bu dili bildiği düşünülür.
  • Jantar Mantar Jadu Mantar, bu meditasyon sözcüğü Hindistan bölgesinde kullanılır. Özellikle Hin rahipleri uygulama esnasında sık şekilde kullanır.
  • Shemhamforash, satanizm ile alakalı sözler ve tariflerde kullanılır. Gizli şekilde yapılan ayinlerde kendine özgü olan melodisi ile okunur.
  • Yelpin, sözcüğü şifa anlamına gelir. Büyüler ile hasta duruma gelen kişilerin hastalığının iyileştirilmesi için kullanılır. Sözcük genelde yüksek ses ile kullanılır. Kişilerin fiziksel ve manevi yönden rahatlaması ile büyü ortadan kalkar.
  • Simulakrum, cansız olan şeylerin ani bir şekilde canlanması ile alakalı ola bir sözdür. Cansız olan her şey insanlarda olduğu gibi ruha, bedene ve görüşlere sahiptir. Görev aldıkları an içinde hareket ederler.
  • Manteuma, rahiplerin transa geçtikleri esnada büyü yapmak için kullandıkları sözcükler arasında bulunur. Bu sözcükler ile eski dönemdeki siyaset için çok fazla kullanılmıştır.
 • Büyü Kitabı

  Büyü Kitabı

  Buyu Kitabi 300x300 - Büyü Kitabı
  Büyü Kitabı

  Büyüler için uygulanacak olan kitaplarda nelere dikkat edilmesi gerektiği ve uygulamaların nasıl yapılması gerektiği konusunda ve Büyü Kitabı- kitaplarıhakkında detaylı şekilde bilgi alınmaktadır.

  Büyü Kitapları Nereden Bulunur?

  Büyü kitabı çeşitleri, nerede bulunduğu ve nasıl kullanılacağı insanlar tarafından en çok merak edilen konular arasında yer alır. Kara büyü kitabı bulunur mu, bu kitapların içeriklerinde bulunanlar konusunda neler yapak gerekir ve bunlar ile beraber büyü yapmak mümkün müdür? Bu soruların hepsi ile alakalı soruların yanıtlanması kişi bazında oldukça zordur. Önemli olan alınacak olan kitabın ne olduğuna dikkat etmek, içeriğini bilmek ve yazarının güvenilir olduğu konusunda araştırma yapmak gerekir. Bu detaylar bilinmezse ve kişi işlemler hakkında bilgi sahibi değilse oldukça zorlu zamanlar yaşanabilir. Bu bilgiyi edinmek için kitapların kullanılması oldukça uygundur. Kara büyü kitabı çeşitlerini bulmak isteyen kişiler kitapçılar ve bu işi yapan medyumlardan yardım alabilir. Kitap seçimleri düzgün olduğunda yapılacak olan büyülerde işlem açısından en doğru sonuçları verir.

  Büyü Kitabı Çeşitleri, İsimleri

  Grimoires; bu kitabın ismini büyü ile alakalı herkes bilir. Yahudilerin sevdiği bir kitaptır. Alber Le Grant yazmıştır ve içeriğinde 3 adet büyüye çok fazla ağırlık verilmiştir. İlaç ile alakalı olan büyüler bazı ülkelerde kimya konusunda katkılar bile sağlamıştır. Ülkemize kitap 17. Yüzyılda getirilmiştir. Yüzlerce kopyası da o dönemde el altından çoğaltılarak insanlara satılmıştır. Tarifleri detaylı yazılmıştır, büyü yapmak istiyorum diyen kişiler kolay şekilde yapabilir.

  Ölüler kitabı ( Eski Mısır );  bu kitabın aslı İngiltere’de saklanmaktadır. Mısır’da eski dönemdeki antik olan büyüler ile alakalı detaylar içermektedir. Özellikle Firavun dönemindeki kâhinlerin yapmış olduğu büyüler bu kitabın içeriğini oluşturmaktadır. Var olan uygulamaların çoğunluğu korku, şiddet, cinsellik ve kan içerdiğinden dolayı korkunç olarak bilinir. Bu sebepten dolayı da kitaptan uzak durulması istenir.

  Hindistan büyüleri kitabı; 1902 senelerinde yazılan bu içerik özellikle Pakistan ve Hindistan bölgesinde kullanılmıştır. Büyülü olan sözler kullanılmıştır ve sembolik işlemlerden oluşur. Özellikle alternatif tıp kullanıldığı için birçok ülke tarafından fazlasıyla ilgi görmüştür.

  Mısır büyüler kitabı; 20 sayfadan oluşan içerik aslında kitap olarak da sayılmamaktadır. Kâğıt yığını olarak da bilinir. Etkili uygulamaların barındığı içeriktir.

  Irk Bitig;  ülkemize ait olan uygulamalar yer alır. Orhun yazılarının yer aldığı içerikler 1200 sene öncesinde Uygur Budistleri ve Süleyman isimli bir kişi tarafından kaleme alınarak hayata geçirilmiştir. Özellikle buğday taneleri ile yapılan işlemler fazlasıyla dikkat çeker. Ayriyeten kitapta hayvan derisinden ve kılından da yapılan uygulamalarda

  buyu kitabi 1 350x218 - Büyü Kitabı
  Büyü Kitabı

  mevcuttur.

  Kenzül Havas; İslam dininde bulunan Havas ilminden faydananılmıştır. Belli başlı dua ve sözcükler ile muskalar yaşama geçirilir ve bu şekilde müdahale edilir. Bazı durumlarda dualar bir kenara bırakılır ve büyüler yaşama geçirilir. İşlemlerin neredeyse tamamında bazı dini semboller kullanılır. Bundan dolayı dışarıdan bakan kişilerin bunların dua mı yoksa dini sembol mü olduğunu kestirmesi oldukça zordur. İçinde karı ile kocanın muhabbetini artıma işlemlerinden tutunda bazı ağrıları gideme duaları bile bulunur. Ayriyeten bunlar için muska yazma örnekleri de vardır.

  Ülkemizde En Çok Satan Türkçe Büyü Kitabı

  Ülkemizde satan büyü kitapları içinde en çok tercih edilen içerik Hikaye Gizli İlimler Hazinesi kitabıdır. Bu kitap modern gerçekten de gizli ilimleri ayağımıza kadar getirmiştir. Mustafa İloğlu tarafından yazılmıştır. Eşsiz bir eserdir ve ülkemizin en meşhur olmuş büyü kitapları arasında yerini almıştır. Teknik açıdan ve dilinin sadeliği açısından insanlar tarafından kolay şekilde anlaşılmaktadır. İçinde birçok öğüt, taktik, metot, muska ve formül bulunur. Bu kitaplar dışında büyüler ile alakalı basılmış olan ve satışı bulunan daha birçok farklı kitap bulunur. Bu kitaplar arasında en meşhur olanları ve en çok tercih edilenleri bunlardır.

  Uygulamalarda kitapların içinde yazılanları, tarif edilenleri ve verilen öğütleri tan anlamı ile anlamak gerekir. Aksi halde zor duruma düşülebilir ve içinden çıkılması güç durumlar başınıza gelebilir. Bunları yaşamamak adına bilgi edinilmeli ve deneyimli olan kişilerden yardım alınmalıdır. Yapılacak uygulamaların tamamının en ince detayını bilmek ve yapım aşamasında bunlara dikkat etmek de oldukça önemlidir.

 • Muska Bozma

  Muska Bozma İşlemleri

  Muska Bozma nasıl yapılır sorusunun cevabı oldukça basittir. Bu konuda önemli olan Allaha güvenmek ve olan muskaları ona havale ederek rahatlama sağlamaktır. Allah’ın ve peygamberlerin söyledikleri ve bize öğrettiklerini yapmak muska nasıl bozulur konusunda yardımcı olacaktır. Muska nasıl bozulur ile alakalı olarak ben bu işi yaparım diyen her insandan yardım almamak gerekir.

  Muska Bozma 300x300 - Muska Bozma
  Muska Bozma

  Bu konuda takva ve ilim sahibi olan kişilerden, maddi açıdan büyük menfaatler beklemeyen kişilerden, Allah rızası için bu işi yapan kişilerden yardım almak gerekmektedir. Muska bozma konusunda ilim sahibi olan kişilerin tavsiyelerine göre hareket etmek, söylediklerini uygulamak ve onların dediklerini yapmak en doğru adım olacaktır. Muska bozma konusunda detaylara ulaşmak önemlidir.

  Bazı psikolojik sıkıntılar bile muska olarak algılanabilmektedir. Bundan dolayı da muska nasıl bozulur konusunda İslami tarafı güçlü olan kişilere başvurmak doğru olacaktır. İlim sahibi olan kişiler tarafından muska yapıldığı tespit edilirse bu konuda okunması gerekli olan bazı dualar ve sureler bulunur. Bunların hepsinin aksatılmadan okunması ve atlanmaması gerekmektedir.

  Muska Çeşitleri

  • Korunma muskası, en yaygın kullanılan muskadır. Ritüelin esas amacına göre hazırlanmış muskanın bu olduğunu da belirtmek gerekir. Yukarıda belirtildiği gibi, kötü enerjilerden korunmak, hastalıklardan uzak durmak ve cin gibi kötü enerjiye sahip varlıkların saldırılarından korunmak için üstte taşınarak ya da odada saklanarak kullanılır.
  • Büyü muskası ise birine iyi ya da kötü bir büyü yapmak için kullanılan muskadır. Kişiye ait eşyalarla birlikte farklı materyaller gerekebilir. Genellikle büyü yapılan kişinin evine saklanır. Ancak toprağa gömülmesi, yakılması ya da denize atılması da gerekebilir. Bu tür muskalar hazırlamak günahtır. Ayrıca muska büyüleri yapan ve yaptıran kişiyi de etkileyebilecek yoğun bir enerjiye sahiptir

  Muska Bozmak İçin Neler Yapılmalıdır?

  Bulunan muskanın ya da yapıldığı düşünülen muska için kesinlikle ilim ve irfan sahibi olan bir hocaya gitmek gerekir. Hoca kişilerde muska olup olmadığını tespit etmelidir. Ayrıca evde ya da yaşanılan başka bir mekânda muska bulunmuşsa kesinlikle bu hoca tarafından açılmalıdır. Bulunan muskanın kesinlikle kişiler tarafından açılmaması gerekir.

  Muskaların hocalar tarafından usulünce açılması daha sağlıklı olan sonuçları ortaya çıkmasına olanak sağlar. Kişiler bulduğu muskaları açacaksa kesinlikle ayetel kürsi okuyarak açması gerekir. Bu şekilde açılacak olan muskalar oluşabilecek olan olumsuz etkilerin ortadan kalkmasına yardımcı olacaktır. Ayrıca okunacak olan ayetel kürsi kişiye koruma sağlayacak olan en büyük detaydır.  Muska açılması ile sirke doldurulmuş olan bir kabın içine konmalıdır.

  Muska yazımında kullanılmış olan mürekkep çabuk çıkacak olan bir mürekkep türünde değilse muska nasıl yok edilir konusunda 1 gün boyunca hazırlanan bu sirkeli suda bekletilmesi gerekmektedir. Sirkeli suyun içine konmuş olan muskaya 11 adet Nas ve 1 adet Felak suresi okunmalı ve üflenmelidir. Bu noktada okunacak olan duaların tek sayı olması uygun olan bir detaydır. Bu işlemden sonra çözülen muskanın ayak basılmayacak temiz bir alana gömülmesi ya da deniz tarzından akan bir suya dökülmesi uygun olacaktır.

  im1262 200x200 - Muska Bozma
  Muska Bozma

  Yapılacak olan bu işlemlerin sonunda muska bozum işlemi tamamlanmış olur. Sirkenin içine muskanın konulması esnasında Allaha dua etmek ve muskanın batıl olmaması konusunda dilek dilemek de uygun olacaktır. Dökülecek olan ya da gömülecek olan muskanın dökülme ve gömülme esnasında da muskanın geçerli olmaması konusunda dua etmek makbul olacaktır. Yalnız bu işlemlerin tümünün yapılması sırasında kişilerin kalbinde şeytanlık olmaması gerekir. Yapılacak olan işlemler saf ve temiz duygular ile yapılmalıdır.

 • Ruhsal Astroloji

  Ruhsal Astroloji

  Ruhsal astroloji nedir ve nasıl bulunur? Bu konunun 7 devresi nedir? Bu konuları detaylı bir şekilde açıklayan bir yazıdır.

  Ruhsal Astroloji 300x300 - Ruhsal Astroloji
  Ruhsal Astroloji

  Standart astrolojiden farklı olarak ruhsal astroloji, kişiyi kendisi yapan değerleriyle ilgilenir. Olaylara verdiğimiz tepkiler, karakterimiz, insani değerlerimiz ruhsal astrolojinin ilgilendiği alanlar arasındadır. Bu konu hakkında Mark Twain, hayatımızdaki iki önemli günü doğmak ve neden doğduğumuzu anlamak olarak açıklar. Alışılageldiğimiz astrolojide doğum tarihimiz önemliyken bu astrolojide niçin dünyada olduğumuzu anladığımız yani ruhsal olarak olgunlaştığımız gün önemlidir.

  Ruhsal Astrolojide 7 Devre Nedir?

  Kişinin doğumuyla başlayan 7 yıllık devreler bulunmaktadır. Her devre bir gezegenle temsil edilir.

  1.Devre: Ay’ın yönettiği bu devre kişinin doğumundan başlayıp 7 yaşına kadar devam eder. Ay’ın yansıma özelliğini alan bu devrede çocuklar taklitle yeni şeyler öğrenir. Ay, dişiliği çağrıştıran bir gezegen olduğu için çocuk bu devrede annesine bağımlıdır ve dünyayı annesiyle görmektedir.

  2.Devre: Merkür’ün yönettiği bu devre 14 yaşına kadar devam etmektedir. Merkür demek iletişim ve öğrenme yeteneği demektir. Bu devrede çocukta ciddi anlamda bilgilenme süreci yaşanır. Merak tutkusu hat safhadadır ve çok çabuk bir şekilde öğrenir. Aynı zamanda kendini ifade etme anlamında gelişme gösterir.

  3.Devre: Gezegeni Venüs olup 21 yaşına kadar devam eder. Erginliği sağlayan bu dönemde cinsel farkındalıklar gelişir. Kadın ve erkek kimlikleri belirlenir. Sanat gibi estetik unsurlar ilgilerini çeker ve dış görüntülerini önemsemeye başlarlar.

  4.Devre: Güneş’in yönettiği bu devre 28 yaşına kadar devam eder. Ego ve sosyalliği çağrıştıran Güneş’in etkisiyle bu devrede sosyal ilişkiler ve karakter gelişimi artar. Kariyerle ilgili çalışmalar ve kendi hayatını kurma mücadelesi gibi konular bu devrede yaşanır.

  5.Devre: Mars’ın yönettiği bu devre 28’den başlayıp 35 yaşına kadar olan süreci kapsar. Güç ve mücadelenin simgesi olan bu gezegenin etkisinde kalan kişi kendine bir statü sağlama gayreti içindedir. En aktif ve dinamik çağlar bu yaşlar arasıdır. Daha önceki tecrübeler uygulanır ve bir yer edinme arayışı ve çabası vardır.

  6.Devre: 35-42 yaşları arası süreç olup Jüpiter tarafından yönetilir. Bu yaş kişinin zenginlik ve keyif evresidir. Bu zamana kadar verilen mücadelelerin sonuçları alınmıştır ve artık rahat bir hayat yaşamaya başlamıştır. Aynı zamanda hayatın anlamının sorgulandığı felsefi bir evredir.

  7.Devre: 42 yaşından başlayıp 49 yaşına kadar devam eden 7 yıllık süreçtir ve Satürn tarafından yönetilir. Disiplini ve olgunluğu temsil eder. Bu devre kişi için artık sağlık koruma ve zaman değerlendirme sürecidir. Yaşlılığın kapıda olduğunun farkındalığı vardır.

  Ruhsal Astroloji Nasıl Bulunur?

  Bu dünyaya hangi amaçla geldiğinizi ve ruhsal olarak kim olduğunuzu bulmak için için kuzey ay düğümünüzün hangi burçta olduğunu bulmalısınız. Bu düğümle ilgili doğum tarihlerini internet üzerinden rahatlıkla bularak hangi burçta olduğunuzu öğrenebilirsiniz.

  Ardından kuzey ay düğümünüze göre bu dünyaya geliş amacınız, nasıl ilişkiler kurmanız gerektiği ve nelerden vazgeçmeniz gibi konulardaki bilgilere çeşitli kitap ve web sayfalarından ulaşabilirsiniz. Kuzey ay düğümü tablosu için kaynaklarımıza bakabilirsiniz.

 • Okültizm

  Okültizm

  Okültizm, Latince’de gizlemek, saklamak anlamına gelen bir kelimedir. Çok eski çağlarda ortaya çıkan bu akım,

  Okültizm 300x300 - Okültizm
  Okültizm

  aslında günümüzde medyumlukla bağdaştırılabilir.

  Bilinmeyeni öğrenmeye düşkün olan insanoğlu, gelecekten haber alabilmek adına her yolu denemektedir. Mesela rüya tabirleri, fal gibi uygulamalar ile insanlar gelecek hakkında fikir sahibi olmaya çalışırlar. Hatta çıkın sokağa sorun, 100 kişiden 99’u geleceğmerak eder ve öğrenmek ister.

  Geleceğin gizemli olması herkesin ilgisini çekmesine neden olur. Herkesin kafasında bu ve bunun gibi bir çok sorun bulunmaktadır. Geçmiş çağlardan günümüze gelen terimler, günümüzde de araştırmacılar tarafından merak konusu olmaya devam ediyor.

  Sadece araştırmacılar değil, farklı kültürlere ve akımlara ilgi duyanlar da bu terimlerin ne olduğunu, ne işe yaradığını ve içeriğini merak ediyor. İşte rüyalar ne anlama gelir, fal, medyumlar hep bir akımın getirisidir.

  Okültizm nedir?

  Evren, doğa, insan ve evren ilişkileri, tesirler gibi şeyler hakkında elde edilmiş bilgilerin ehli kişilere aktarılması da denilebilir. Okültizm için gizli bilimler ifadesi de kullanılabilir. Gizlilik sadece bir şeyi saklamak anlamında kullanılmaz.Görünmeyen aleme dalmak gibi de algılanabilir.

  • Simya,
  • maji,
  • astroloji,
  • sembolizm,
  • nümeroloji,
  • psişürji,
  • teürji

  gibi kavramları da kapsamaktadır. Bazı kesimler tarafından Okültizm ile uğraşan kişilerin başka bireylerin uğraştıkları tehditlere karşı koyamayarak, başvurdukları doğaüstü yöntemler olduğuna inanılmaktadır. Bir yanı karanlık olan bir dal olsa da tamamen karanlık değildir. Satanizm’le de çok özdeşleştiren vardır ama iki akım birbirinden tamamen farklıdır.

  Okültizm ile Ezoterik’de yakından ilişkilidir. Hatta bu iki akıma birbirlerinin eş anlamlısı gibi de bakılabilir. İkisi de gizli bilgilere dayanır ve iki akımda da bilgiler, ehli olmayan kişilere asla aktarılmaz. Her iki akımda da bilgiler sembolizm yardımı ile başkalarına aktarılır.

  Amacı nedir?

  Başta da belirttiğimiz gibi bu akımda da amaç bilgilerin gizliliği ve işinin ehli kişilere aktarılmasıdır. Bu kavramın daha iyi anlaşılması için yapılması gereken şey öncelikle Okültizm’in nasıl oluştuğunu anlamaktan geçer. Bu işle uğraşan üstadlar, Okültizm’i anlamak için eski Mısır kaynaklarından büyük yardımlar almıştır.

  Bilinmeyen her şeyi merak eden insanoğlu, ölümler, gelecek, diğer dünya gibi bir çok konuda araştırma yapmıştır. Rüyaların anlamları, gelecekten haber almak, fal bakmak gibi bir çok kavramı Okültizm ile bütünleştirmek mümkündür.

  Okültizm ile yapılanlar

  resim 20160802210339 - Okültizm
  Okültizm ve Reenkarnasyon

  Okültizm, saklı olanı, gizli olanı hayata geçirmektir. Büyüler, astrolojik saptamalar, fallar, rüya tabirleri hem Okültizm yardımı ile yapılır. Hatta astral seyahatin de Okültizm ile ilişkisi olduğunu söylemek mümkündür. Doğaüstü varlıklara açılan bir kapı gibi de değerlendirilebilir.

  Fakat başta da belirttiğimiz gibi Okültizm’in karanlık bir yanı da yok değildir. Bu kavramların içerisine fazla girmek, nefsin ve egonun önüne geçememek çok ciddi sorunları da beraberinde getirebilir. Okültizm’le ilgilenenlerin mutlaka dengeyi kurması gerekir. Çünkü kutuplaşmış dengeler vardır ve bunların aşılması durumunda insanın gerçek dünyadan kopabilmesi de söz konusudur.

  Okültizm’e ilgi neden büyüktür?

  Bunun temel nedeni gizli olanı öğrenme ve bilme isteğidir. Eski çağlardan bu yana gizli olan doğaüstü olaylarla ilgili çok sayıda kitap yazılmıştır. Ancak, bu kitapların bir çoğu ya kaybolmuş ya da yanarak kül olmuştur. Arkeolojik anlamda da bulunamayan bir çok eser olduğu göz önünde bulundurulursa insanların gizli olana olan merakının artmasının nedeni de rahatça anlaşılabilir.

  Hem araştırmacılar hem de medyumluk gibi doğaüstü akımlara ilgi duyanlar bu bilinmeyeni ortaya çıkarmak amacı ile Okültizm’i araştırmaya başlamışlardır. Hatta 15. Ve 16. Yüzyıllarda bu alanda okullar bile açılmıştır.

  Ancak zaman içerisinde bu bilim karanlığa itilmiş, gizli kalması sağlanmıştır. Son yıllarda medyumluk kavramı artmaya başladıkça merak yeniden uyanmıştır. Bu sırrın açığa çıkması durumunda etkisini kaybedip kaybetmeyeceği de en çok merak edilen konulardan biridir.

  Elbette etkisini kaybetmeyecektir ama artık sıradan bir hale gelecek, eskisi kadar merak edilmeyecektir. Belki de eski çağlardan bu zamana kadar da Okültizm’le ilgilenen üstadlar, bildiklerini gizli tutmayı bu nedenle tercih etmişlerdir.

 • Paganizm hakkında bilmediğiniz şeyler

  Paganizm Nedir?

  Paganizm 300x300 - Paganizm hakkında bilmediğiniz şeyler
  Paganizm

  Kökeni, dünyanın doğa dinlerine uzanan bir yaşam tarzı olmakla beraber inanç ve sahip olunan değerlerin korunmasıyla sürekliliğini korumaktadır.

  Genel olarak ilahi dinler dışındaki diğer inanış şekilleri için kullanılan paganizm, dünyanın birçok yerindeki mitoloji ve farklı inanışların tamamıdır. Yapılan sınıflandırmada karşınıza çıkan öz paganizm kavramı ise bir tanrıçaya ibadet söz konusudur. Bu yüzden sınıflandırılmalar farklı olabilir.

  19.yüzyıl sonlarında ‘Neopaganizm’ olarak adlandırılan ve eski pagan dinlerinin yeniden gündeme gelmesiyle başlayan anlayışı kapsayan inanış türü, kendi içinde farklı dallara ayrılmıştır. Görülen bu ayrımlar teolojik anlamda farklı yorumlanabilir. Bazı paganlar politeist inançlara sahiptir ve farklı Tanrı figürleriyle hareket etmektedir. Bazıları ise Tanrı figürleri yerine cinsiyeti belli olmayan ve sadece tek bir yaratıcının varlığından söz etmektedir. Buna ise monoteist paganizm adı verilmiştir. Duoist inancı kabul eden toplumlarda ise Tanrı ve Tanrıça gibi çiftleştirme yapılmıştır.

  Sembolleri

  resim 20160802182639 - Paganizm hakkında bilmediğiniz şeyler
  Paganizm Sembolü

  Paganizm sembolleri çok çeşitlidir ve her birinin farklı bir anlamı vardır. Bu sembolleri sizlere sunuyor ve tüm ayrıntılarını da belirtmeye devam ediyoruz.

  Ankh: Mısır sembolüdür. Cadı tanrıça İsis ile bağlantısı vardır. Bilgeliğin sembolüdür ve kadınlar tarafından kısırlığa karşı bir tılsım olarak kullanılmıştır. Batı toplumlarında bir ölümsüzlük sembolü olarak günümüzde de kullanılır.

  resim 20160802182842 293x300 - Paganizm hakkında bilmediğiniz şeyler
  Ankh Sembolü

  Güneş: Güneşi simgeleyen bu sembol, var olan her şeyi temsil etmektedir. En kutsal sembollerden biri sayılır.

  resim 20160802182736 310x300 - Paganizm hakkında bilmediğiniz şeyler
  Paganizmde Güneş sembolü

  Dreamcatcher: Bir alet olarak sembol haline getirilmiştir. Kızılderili inancıdır ve bu inanca göre kötü kâbusları evden içeri sokmamak için kullanılmaktadır.

  resim 20160802182935 205x300 - Paganizm hakkında bilmediğiniz şeyler
  Dreamcatcher Sembolü

  Elven Star: 7 köşeli yıldız olarak bilinir. Bu sembole göre her şeyin uyumu 7 rakamına göredir. 7 harika, 7 katman, cennet ve cehennemin 7 seviyesi ve 7 çakra şeklinde yorumlanabilir.

  resim 20160802183015 339x300 - Paganizm hakkında bilmediğiniz şeyler
  Elven Star Sembolü

  Hecate’nin Çarkı: Karanlık bir yunan tanrıçası olan Hecate’yi temsil eder.

  resim 20160802183639 328x300 - Paganizm hakkında bilmediğiniz şeyler
  Hecate’nin Çarkı

  Lucifer’in Sigili: Modern satanistlerin figürüdür.

  resim 20160802183717 235x300 - Paganizm hakkında bilmediğiniz şeyler
  Lucifer’in Sigili

  Mano Fico: Kem gözlerden koruduğuna inanılır ve cinsel birleşmeyi temsil eder.

  resim 20160802183806 148x300 - Paganizm hakkında bilmediğiniz şeyler
  Mano Fico Sembolü

  Pentacl: Cadılar tarafından sıkça kullanılır ve koruma amaçlı bir semboldür.

  resim 20160802184404 - Paganizm hakkında bilmediğiniz şeyler
  Pentakl Sembolü

  Tanrıları

  Asatru inancı paganlar arasında en çok saygı görenidir ve tanrılarını da bu inanca göre seçmişlerdir. İzlandaca olan bu kelimedeki tanrılar topluluğunda birçok kavram bulunur. İnanç olarak aşağıdaki tanrıları benimsemişlerdir.

  The Aesir: Düzeni ve zanaatları temsil eden tanrılar topluluğudur.

  The Vanir: Doğanın gücünü ve bereketini temsil eden tanrılardır.

  The Jotnar: Aesir tanrılar klanıyla sürekli savaş halindedir ve yıkımı temsil ederler.

  Diğer tanrılara ise;

  Thor: Yıldırım tanrısıdır ve paganların kutsal çekici Mjolnir’i kullanır. Gökyüzünde gezinirken yıldırımların ortaya çıktığı söylenir.

  Odin: Tek gözlü bir tanrıdır gözünün birinden bilgelik pınarından su içmek için vazgeçmiştir. Tanrıların içinde en bilge olanı olarak kabul edilmiştir.

  Frey Yule: Bereket ve başarı tanrısı olarak kabul edilir.

  Freya: Aşk ve güzellik tanrıçasıdır. Savaş alanlarında ölen ruhları saraya götürdüğüne inanılır.

  Frigg: Odin’in eşi olarak bilinir ve sekste soğukluğu belirten bir isim almıştır. Ayrıca evli kadınların koruyucusu olarak bilinir.

  Skadi Özgürlük ve ölüm tanrıçasıdır.

  Ostara: Bir bereket tanrıçası olarak kabul edilir. Sembolleri ise yabani tavşanlar ve yumurtalardır.

  Dini (Pagan İnancı)

  Doğanın kutsallığını kutlayan ve her şeyde ilahi terimlere saygı duyan paganlar Avrupa’nın en eski dinsel inanışlarıdır. Tabiatın ormanlarıyla beslenirler. Ayrıca bireysel olarak ruhani deneyimin öneminden de sürekli bahsedilir. Bu özellikleriyle pagan inancı doğal dünya ile iletişim kurmaya çalışır. Doğayı sevmek ve onu kendilerinden bir parça olarak görmek için her şeye saygı duydukları bir gerçektir.

  Dünya, pagan inancında kutsaldır. İyilik ve kötülüğü birbirinden ayırmaz ve kadın-erkek eşitliği kavramı vardır. Tanrıça ve tanrıların da birbirlerinden üstünlüğü yoktur. Genel anlamda doğa ve insanlar bir ahenk içinde olmalıdır. Temel anlayış olarak ise tek bir tanrının birer sıfatı olarak Tanrıları benimsemişlerdir. Evrenden tanrıdan başka bir şeyin olmadığını ve yaratılan her şeyin Tanrı olduğu ifade edilir.

  Evreni bir bütün içinde kabul ederek tutarlılık ilkesine bağlı kalırlar. Değişken bir düşünce sisteminin varlığıyla beraber Tek Tanrı’ya inanan paganlar taşları kutsal sayar. Çünkü negatif enerjiden korunmanın en iyi yolu olarak kabul edilir. Tüm varlıklar arasında bir enerji alışverişi olduğu ve cansız bir nesneye enerji yüklenerek yine enerji çekilebileceğine inanırlar. Yani negatif enerjili varlıklara pozitif enerji yüklendiğinde o nesne kişilere fayda sağlar.

  Pagan inancı sürekli olarak gelişmeye ve ilerlemeye açık bir özelliktedir. Mantığı kendinde değil, kendini mantığa uyarlayarak yaşarlar. Elbette dogmatik esasları da bulunur ve bu özelliğiyle beraber eklektik yapıya da müsait bir inançtır. Pagan toplumlarında ayrıca güçlü bir aile birliği vardır. Tutuculuk ve imece usulü gelişmiştir.

  Kültürü

  Pagan kültüründe inançların temeline inme unsuru vardır. Pagan inancı sürekli olarak gelişmeye ve ilerlemeye açık bir özelliktedir. Mantığı kendinde değil, kendini mantığa uyarlayarak yaşarlar. Elbette dogmatik esasları da bulunur ve bu özelliğiyle beraber eklektik yapıya da müsait bir inançtır. Pagan toplumlarında ayrıca güçlü bir aile birliği vardır. Tutuculuk ve imece usulü gelişmiştir.

  Hayatın tüm unsurlarıyla hareket eden ve tabiatı yorumlamaya yönelik olarak ortaya çıkan düşüncelerle kültürel konulara az ilgi duymuşlardır ancak var oluş, kök bulma ve töre gibi unsurlara da sahip çıkmışlardır. Kültürel özellik olarak milletler küçükten büyüğe doğru aile, sülale, boy ve bodun şeklinde örgütlenmiştir. En büyük yapı ise millet olarak bilinir. Din adamlarının tekelinde olmadan kişisel gelişim söz konusudur.

  Pagan Büyüleri

  Zamanla pagan büyüleri de etkisini bu dine inanan kişiler üzerinde göstermiştir. En çok tercih edilen eril mıknatısı büyüsü bir pagan büyüsüdür ve bir nesneyi ya da kişiyi kendine doğru getirme büyüsü olarak bilinir.

  Papaz büyülerinde de eski pagan yöntemlerinin kullanıldığı bilinir. Daha çok Süryani büyüleri de pagan büyüleri arasında yerini almıştır. Paganlarda cadılık inancı da yer aldığı için tütsücülük faaliyetleri de tercih edilmiştir.

  Sevgiliyi döndürme büyüsü de paganlar tarafından evde kalmış kızlar için oluşturulmuş büyüler arasındadır. Adet kanı büyüleri ise yine pagan döneminde tercih edilen ve kadının hayız kanı ile hazırlanan büyüler arasında yerini almıştır. Pagan toplumlarında cadıcılık önemli bir faaliyet olduğu için bu inanca sahip olan toplumlarda büyüye olan ilgi artmış ve sizlerle paylaştığımız ve günümüzde halâ tercih edilen bu büyüler eski pagan toplumlarında kullanılmıştır.

 • Şamanizm

  Şamanizm Nedir?

  Şamanizm, yeryüzündeki en kadim inanışlardan biridir. Bu inanışın şifreleriyle manevi anlamda birçok şeyi başarmak da mümkündür.

  amanizm 300x300 - Şamanizm
  Şamanizm

  Şamanizm her ne kadar sistemli bir din olarak tanımlansa da, onu bu şekilde tanımlamak yanlış olacaktır. Şamanizm’in bir dinden çok metot olduğunu söylemek mümkün. Nitekim Türkler de İslamiyet’i kabullenmeden önce şaman inancına göre hayatlarını sürdürüyorlardı. Bugün Altay dağlarından Afrika’nın kabilelerine kadar şamanizm pratiğini benimsemiş birçok kabile ve topluluğun bulunduğunu da belirtmek gerekir.

  Şamanizm, taş devrine kadar uzanan bir inanç ve pratiktir. Temelinde ruhlar ile iletişim hâlinde olmak vardır. Şamanlar insanların ve doğanın ruhlarıyla iletişim hâlinde bulunarak onlardan edindikleri bilgileri gündelik hayatta

  kullanırlar. Belirtildiği gibi şamanizm kutsal kitabı, öğretisi, kuralları olan bir din değildir. Daha çok insanın kendi doğasını ve yaşadığı manevi âlemi keşfetmek için çıkmış olduğu bir yolculuktur.

  Şaman, Tunguzca kökenli bir kelimedir. Ruhani alem ile fiziksel dünya arasında aracılık eden kişiler şaman olarak adlandırılır. Türkler bu kişilere kam, baksı ya da ozan derlerdi. Şaman hem şifalı bitkilerin sırlarını öğrenip insanlar için kullanmakla hem de ruhlar ile insanlar arasında aracılık etmekle görevlidir.

  Bugün gündelik hayatta karşımıza çıkan birçok inanç ve pratik şamanizme dayanmaktadır. Çaput bağlamak, türbe ziyaretinde bulunmak gibi adetlerin tamamı şamanlardan gelmektedir. Bu tür adetlerin manevi yaşamamıza katkı sağladığı da deneyimler ile sabittir. Dolayısıyla şamanizmi yalnızca kadim bir inanış olarak değil, gündelik hayatta yardımcı olacak, manevi ya da fiziksel birçok alanda kullanılabilecek bir pratikler bütünü olarak görmek faydalı olacaktır.

  Şaman Ayini

  Şaman ayinleri kültürlere göre farklılık gösterse de temelde aynı mantığa dayandığını söylemek mümkündür. Ayinlerin ve ritüellerin temelindeki bu benzerlik şüphesiz ki insanın doğaüstünü keşfederken benzer sonuçlara varmasından kaynaklıdır. Şaman sembolleri toplumlara ve kültürlere göre değişiklik gösterir. Ancak yapılan araştırmalar bu sembollerin aynı anlamda olduklarını açığa çıkarmaktadır.

  Şaman ayini temel olarak transa dayanır. Şamanlar trans hâline girerek maddi dünyadan ayrılırlar ve ruhlar alemiyle iletişime geçerler. Bu iletişim esnasında ruhlardan gelecekle ilgili bilgiler alabilirler. Ayrıca bu ayinler hastalara şifa bulma, kötü kaderi def etme gibi amaçlarla da yapılmaktadır.

  Ateş de şaman ayini için önemli bir unsurdur. Öyle ki Şamanizm inancının yaygın olduğu Turki cumhuriyetlerde demirciler şamanlar kadar kutsaldır. Bunun sebebi demircilerin de ateşle uğraşmasıdır. Şamanlar genellikle ateş etrafında dans ederek ve çeşitli ritüeller düzenleyerek ayin yaparlar. Bunun amacı ateşin ruhlar alemine geçişi kolaylaştırması ve kutsal bir enerjiye sahip olmasıdır.

  Yeryüzünde nasıl iyi ve kötü insanlar, doğada yararlı ve zararlı hayvanlar/bitkiler varsa manevi dünyada da buna benzer bir denge vardır. İyi ruhlar ve kötü ruhlar devamlı insanların etrafında dolaşırlar. İnsanlar kötü ruh ve enerjilerin uğraması sebebiyle zarar görebilir. Şaman ayinlerinin temel amaçlarından biri insanları kötü ruh ve enerjilerden korumaktır.

  Şaman İsimleri

  Şaman ayinlerinin bir nevi “canlandırma/yerine geçme” olduğunu söylemek doğru olacaktır. Manevi dünyadaki unsurlar ancak maddi hayattakilere benzetilerek anlaşılabilir. Örneğin manevi alemde karga benzeri bir varlığın mevcut olduğuna dair elimizde bir kanıt yoktur ancak kötü enerjili bir varlığı buna benzeterek tanımlayabilir ve anlayabiliriz. Bu sembolizmin şaman isimleri konulurken de önemli olduğunu belirtmek gerekir.

  Şamanlar ayin sırasında çeşitli hayvanların ve enerjilerin yerini alırlar. Kartal, ayı, kurt gibi güçlü ve kudretli hayvanlar gibi güvercin gibi zararsız hayvanların da kılığına bürünebilirler. Kendilerini de bu şekilde isimlendirirler. Şamanlığın babadan oğula geçtiği toplumlarda her şamanın ayrıca bir sembolik ismi bulunmaktadır. Kızılderili isimlerinde bunun açıkça örneği görünebilir.

  Türk şamanları ayrıca Kayra, Umay gibi tanrı ve tanrıça figürlerine dair isimleri de alabilmektedirler. Bilindiği gibi, her tanrı ve tanrıça aslında doğadaki bir unsuru sembolize eder. Yeryüzünün ruhları ile iletişime girmek isteyen şamanlar kendilerini Kayra ya da Umay olarak isimlendirebilirler. Şaman isimleri tamamen yapılmak istenen ayine ve ulaşılmak istenen sonuca göre değişir.

  Şamanizm Dini

  resim 20160802170008 - Şamanizm
  Şamanizm nedir

  Belirtildiği gibi, şamanizmden sistemli ve kurallı bir din olarak bahsetmek yanlış olacaktır. Nitekim şamanizm birçok farklı inanışta görülen bir pratiktir. Ancak bu pratiğin yer yer bir din hâlini aldığını görmek mümkündür. Nitekim şamanizm genellikle çok tanrılı toplumlarda rastlanır ve bazen bu pratik din olarak kozmolojinin merkezine yerleşebilir.

  Şamanizm dininde tanrı ve tanrıçalar evrendeki maddi ve manevi unsurları sembolize eder. Örneğin “Toprak Ana” olarak da bilinen Umay, yeryüzünün tanrıçasıdır ve doğanın döngüsünden sorumludur. Ay Ata ise Ay’ın ruhudur ve geceden sorumludur. Erlik Han, şamanizmde şeytan figürüdür ve kötülüğün yeryüzüne yayılmasından sorumludur. Şamanizm dininde tanrılar arasında hiyerarşik bir düzen olduğu söylenebilir.

  Türk şamanizminde panteonun en üst kısmında Gök Tanrı bulunmaktadır. Gök Tanrı, Kuzey Yıldızı’ndaki sarayında oturur. Evreni ve tanrıları yarattıktan sonra kendi işleyişine bırakmıştır. Şamanlar yaratıcıdan çok tabiatın ruhlarıyla ilgilenir ve onlarla iletişime geçerler. Dolayısıyla ritüeller ve ayinler mutlak yaratıcıya ulaşmak için değil, ruhlar ile iletişime geçerek fayda sağlamak içindir.

  Şaman Büyüleri

  Şaman büyülerinde temel amaç ruhlar ile iletişime geçmek ve evrenin enerjisini kullanmaktır. Gündelik hayattaki detaylar bu büyülerde büyük önem taşır. Hangi renk giydiğinizden odanızda nasıl bir düzen kullandığınıza kadar birçok detay şaman büyülerinde önemlidir. Bu detaylar büyünün gidişatını etkiler ve etkisinin ne kadar büyük olacağını belirler.

  Anadolu’nun birçok yerinde hâlâ şaman büyüleri yapıldığı bilinmektedir. Şaman büyüleri aşık etme, para kazanma, başarı elde etme, kötü enerjilerden kurtarma, şifa verme gibi birçok amaçla yapabilir. Bitkisel ve hayvansal ürünler kullanılabileceği gibi bazı durumlarda tılsım yazmak da gerekebilir. Birçoğunun oldukça basit ve kolay uygulanabilecek ritüelleri bulunmaktadır.

  Şaman toplumlarında at, geyik, domuz gibi hayvanların kemiklerinin evlere asıldığı görülebilir. Bunun sebebi hayvan kemiklerinin pozitif etki getireceğine inanılmasıdır. Ayrıca domuz yağı, inek tüyü gibi malzemeler de büyüde kullanılabilir. Bununla birlikte at nalının uğur getirdiğine dair inanış da şaman kökenli bir inanıştır.

  Şaman Sembolleri

  Sembolizm, şamanizm inancında önemli bir yere sahiptir. Şaman davullarında ve kıyafetlerinde çeşitli sembollerin çizili olduğunu görmek zor olmayacaktır. Bu semboller maddi ve manevi âlemler arasında iletişimin sağlanmasına yardımcı olur. Söz konusu semboller evin çeşitli yerlerinde bulunduğunda manevi bir rahatlama sağlanacak ve kötü enerjiler büyük ölçüde uzak tutulacaktır. Semboller genellikle yeryüzü, gökyüzü, yıldız, ruh gibi ögeleri simgeleyen çizimlerden seçilir.

  Şaman Falı

  Şamanizmde fal bakmanın iki yolu vardır. Birinde şamanlar transa geçerek ruhlarla konuşurlar ve fal baktıran kişiye geleceğini söylerler. Bunun daha garanti bir yol olduğu söylenebilir. Ancak bu işlemi yapacak bir şaman bulmak oldukça zordur. Bu yüzden ikinci yol tercih edilebilir ve şaman sembolleriyle tarot benzeri bir fal bakılabilir.

  Ayinde kullanılan belirli semboller vardır. Yeryüzü, gökyüzü, yıldızlar, ruhlar gibi semboller şaman inancında oldukça sık kullanılır. Bu sembollerin çizilmiş olduğu kartlarla fal bakılabilir. Ayrıca falda çeşitli tılsımlar kullanılabilir. Tüm bunların yanında şaman falından önce meditasyon yapmak sonucun daha garanti olmasını sağlayacaktır. Sembollerle fal bakabilmek için sembollerin anlamını derinlemesine öğrenmek de gerekecektir.

 • Al Karısı

  Al Karısı Nedir

  Al Karısı, Anadolu’nun en eski inanışlarından biridir. Bugün hâlâ birçok kişinin Al karısı adı verilen yaratığı gördüğü söylenmektedir.

  Al Karısı 300x300 - Al Karısı
  Al Karısı

  Doğum, iyi enerjilerle birlikte kötü enerjileri de beraberinde getirir. Tabiatın iyi ruhları nasıl yeni doğan bebeğin yanındaysa, kötü ruhlarda onun enerjisini çalmak için etrafında olacaktır. Nitekim loğusalık dönemindeki kadınların psikolojik gerilimleri ve kabusları bu tür enerjilerden kaynaklanıyor olabilir. Kökeni Orta Asya’ya dayanan Al karısı inancı buna örnek gösterilebilir.

   

  Al Karısı, Çarşamba karısı, Umacı gibi isimlerle de anılan hortlak cinsinden bir yaratıktır. Yeni doğum yapan kadınlara ve küçük çocuklara dadanıp onları korkuttuğu söylenir. Bazı yerlerde hayvanlara dadandığı bile söylenmektedir. Al karısı varlığı kanıtlanabilen bir yaratık olmasa da birçok kişi bu varlık ile karşılaştığını hatta onu gördüğünü belirtmektedir. Dolayısıyla al karısına karşı önlem almak faydalı olacaktır.

  Al Karısı Ne Yapar?

  Al Karısı öncelikle yeni doğum yapmış kadınlara dadanır. Loğusa kadınların gördüğü kabusların birçoğundan al karısı adı verilen varlığın sorumlu olduğu söylenir. İnsanlara yaşlı, uzun tırnaklı, uzun saçlı, çirkin bir kadın olarak görülür. Türkler İslam öncesinde edindikleri bu inancı günümüzde de devam ettirmektedir.

  resim 20160730161627 - Al Karısı
  Al Karısı

  Al karısının aynı zamanda çocuklara dadandığı da bilinmektedir. Birçok küçük çocuğun kendilerine böyle bir şeyden bahsedilmediği hâlde kabuslarında yaşlı, uzun tırnaklı bir cadı gördüğü bilinmektedir. Bazı yerlerde al karısının geceleri yalnız bırakılan çocukları alıkoyduğuna inanılır. Bu yüzden Anadolu’nun birçok yerinde çocukların akşam saatlerinden sonra orman, nehir kıyısı gibi yerlerde dolaşmalarına izin verilmez.

  Bu yaratık yalnızca kadınlarda ve çocuklarda huzursuzluk yaratmaz. Bazı yörelerde Al Karısı’nın ahırlardaki hayvanlara dadandığı, onları yaraladığı, atları kaçırdığı söylenir. Hatta hayvanlara ve bitkilere hastalık getirdiği de söylenmektedir. Al Karısı’nın cin cinsinden bir yaratık olduğu bilinmektedir. Dolayısıyla insanlara ve hayvanlara farklı suretlerde görünebildiği de söylenmektedir.

  Sonuç olarak, Al karısı oldukça tehlikeli bir yaratıktır. Spesifik olarak böyle bir yaratığın var olup olmadığı bilinmemektedir.

  Kendini yaşlı kadın kılığında gösteren sıradan bir cin olabileceği gibi bu şekilde farklı bir yaratık da olabilir. Ancak her şekilde önlem almak ve bu yaratığın yeni doğum yapan kadınlara, çocuklara yaklaşmasının önüne geçmek gerekir.

  Al Karısı’ndan Nasıl Korunulur?

  Kına gecesi adı verilen seremoninin temel amacı Al Karısı’ndan korunmaktır. Al Karısı’nın yeni evlenen kadınlara dadandığı, onlara kabus şeklinde göründüğü, akıllarını yitirene kadar uğraştığı söylenir. Al karısını kovmak için kadına evlendiği gün kına yakılır, kırmızı giydirilir ve yakınları etrafında zılgıt çekilir. Kına gecesi günümüzde bu amaçla düzenlenmiyor olsa da temelde Al Karısı’ndan korunmak için yapılan bir ritüeldir.

  Video izle

  Nazar boncuğunun da Al Karısı’nı uzak tuttuğu söylenir. Rivayete göre Al Karısı nazar boncuğunun enerjisinden korkar ve nazar boncuğu bulunan yerlere yaklaşamaz. Gerdek odalarına, bebek beşiklerine ve yeni evlenen kişilerin evlerine bu yüzden nazar boncuğu asılır. Ayrıca bebek kundaklarına asılan boncuğun sebebi de budur.

  Al Karısı’ndan korunmak için muska da kullanılabilir. Bebeklerin boynuna asılan muska al karısının ona ilişmesini önleyecektir. Çeşitli duaların bulunduğu bir muskayı bebeğin boynuna asarak al karısının buradan uzak durması ve aileyi rahat bırakması sağlanabilir. Dua etmek de al karısını aileden uzak tutmak için son derece önemlidir.

  Sonuç olarak, Al Karısı adında bir varlığın “cin” sınıfından ayrı olarak var olup olmadığı bilinmemektedir. Ancak insanlara cadı kılığında görünen, bebekleri ve kadınları korkutarak zarar veren bir varlık bulunmaktadır. Etkileri bazen fiziksel yaralar şeklinde de görülebilir. Bu kadından korunmak için sık sık dua etmek, nazar boncuğu bulundurmak gerekir.

 • Opal Taşı

  Opal Taşı Nedir

  Opal taşı, hem manevi hem de fiziksel olarak etkileri kanıtlanmış bir taştır. Bu taştan edindiğinizde ciddi anlamda ferahlayacağınızdan emin olabilirsiniz

  Opal Taşı 300x300 - Opal Taşı
  Opal Taşı

  Opal taşı, hiyalit sınıfından bir kuvars çeşididir. Yunanca’da “renk değişimini görmek” anlamına gelen “Opali ious” cümlesinden türemiştir. “Gökkuşağı taşı” gibi farklı isimlerle de belirtilen bu taşın harika bir görünümü olduğunu söylemek mümkün. Nitekim Opal Taşı takı dünyasının değişmez malzemeleri arasında yer almaktadır. Bugün birçok kolye ve bileklikte opal taşı görmek mümkündür.

  Opal taşı, takı ve giyim sektörünün vazgeçilmezlerindendir. Bu taştan yapılan küpe, kolye ve bileklikler özellikle

  Ege ve Akdeniz çevresinde oldukça popülerdir. Geceleri bile parlayan güzel bir görünüme sahip olmakla birlikte farklı ışıkların altında farklı renklerde görülebilmektedir. Opal taşını özel kılan özelliklerden biri de bu renk değişimidir.

  Ancak opal taşının yalnızca estetik bakımdan önemli bir taş olmadığını da belirtmek gerekiyor. Bu taşın birtakım manevi ve fiziksel etkileri bulunmaktadır. Opal taşı takan kişilerin daha mutlu ve sağlıklı oldukları kaydedilmiştir. Bunun sebebi taşın sahip olduğu enerji ve bu enerjinin taşıyan kişiyi etki altına almasıdır. Binlerce yıldır kullanılan bu taşı aldığınızda faydalarını görmeniz zor olmayacaktır.

  Opal taşı, binlerce yıldır kullanılan bir taştır. Antik Yunan döneminde soylu kadınların opal taşından yapılan taşları kullandıkları bilinmektedir. Ayrıca bazı tapınaklarda da duvar süslemelerinde ve sunaklarda opal taşı kullanıldığı biliniyor. İnsanlık tarihi boyunca değer verilen bu taşın özellikleri binlerce yıldır bilinmektedir. Büyük bir güce sahip olduğunu da söylemek doğru olacaktır.

  resim 20160725000039 - Opal Taşı
  Opal Taşı

  Opal Taşı Özellikleri Nelerdir

  • Opal taşının sahibine büyük bir şans getirdiğine inanılır. Bu taşı takan kişilerin gündelik hayatta kendilerini daha şanslı hissettikleri bilinmektedir.
  • Bu taş, ferah ve güzel bir enerjiye sahiptir. Bu enerji yalnızca taşın görselliği ile ilgili değildir. Bu taşı takan kişilerin kendilerini motive olmuş ve mutlu hissettikleri bilinmektedir. Birçok uzman insanları stresten uzak tutan bu taşı önermektedir. Opal taşı taşıyan ya da evinde bulunduran kişilerin gündelik hayattaki stresten daha çok uzak durduklarını da söylemek gerekir.
  • Opal taşı, pozitif enerji sağlayan bir taştır. Takan kişinin daha cesur olmasını, gündelik hayatta daha başarılı olmasını sağlar. Ayrıca çevredeki insanların yaklaşımını da olumlu etkileyen bir taştır. Hem görselliği hem de enerjisiyle konuştuğunuz kişinin dikkatini üzerinizde toplamasını ve size karşı olumlu bir intibaha sahip olmasını sağlayacaktır. Hem özel hayatta hem de iş hayatında birçok olumlu etkisi olduğunu söylemek gerekir.
  • Bu taş yalnızca manevi ve psikolojik etkilere sahip değildir. Birtakım somut fiziksel etkileri de bulunmaktadır. Örnek vermek gerekirse bu taşın eklem iltihaplarını iyileştirdiği bilinmektedir. Taşın içinde bulunan enerji, takan kişişnin eklemlerindeki iltihapların iyileşmesini sağlamaktadır. Ayrıca romatizma gibi eklem rahatsızlıklarında da etkili olduğu bilinmektedir. Bugün eklem rahatsızlığına olan birçok kişi opal taşı kullanarak bu rahatsızlıkların üstesinden gelmekte ve onları hayatından tamamen çıkarmaktadır.
  • Opal taşının aynı zamanda parkinson tedavisinde de kullanıldığı bilinmektedir. Parkinson hastalığının sebep olduğu krizleri ve atakları dindirerek hastalığın daha az nüksetmesine yardımcı olur.
  • Göz sağlığını korumak ve gözlerdeki bozuklukları iyileştirmek için oldukça faydalı bir maddedir. Taşın üzerindeki renk düzeni gözlerin gelişmesini sağlar. Bununla birlikte enerjisi de göz bozukluklarının geçirilmesinde yardımcı olur.

  Opal taşının faydalı göz önüne alınırken dikkat edilmesi gereken bir unsur vardır. Bu taşın psikolojik ve fiziksel iyileştirici güce sahip olduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Ancak tek başına yeterli değildir. Söz konusu fiziksel ya da psikolojik rahatsızlıklara sahip olan kişilerin yalnızca opal taşının iyileştirici gücünden medet ummamaları ve bir uzmana başvurmaları gerekir. Opal taşı her ne kadar yararlı ve iyileştirici güce sahip olan bir taş olsa da asla tıbbın ya da psikolojinin yerini tutacak bir taş değildir. Ancak iyileşme sürecinde yardımcı olabilir.

  Opal Taşı Nerede Bulunur

  Opal taşı Afrika ve Avustralya kıtalarında sıklıkla çıkarılan bir taşdır. Buralarda büyük opal taşı madenleri bulunmaktadır. Ancak rezervleri bu ülkeler ile sınırlı değildir. Macaristan, Peru ve Meksika gibi bölgelerde de oldukça sık opal taşı rezervleri bulunmaktadır. Anadolu’ya binlerce yıldır Kuzey Afrika’dan opal taşı getirildiği bilinmektedir.

  Opal taşından yapılan takılar Türkiye’nin dört bir yanında takı malzemeleri satan yerlerde satılmaktadır. Ayrıca taşı saf olarak satan yerler de bulunmaktadır. Bununla birlikte maden ve jeoloji fakültelerinde opal taşı örnekleri bulunmaktadır. Sonuç olarak opal taşı Türkiye’de uygun fiyatlarla işlenmiş ya da saf olarak bulunabilecek bir taştır.

  Opal Taşı ve Büyüler

  Opal taşının enerjisi yalnızca fiziksel ve psikolojik etkilere sahip değildir. Aynı zamanda yüksek bir manevi güce sahiptir. Bu taşın sahip olduğu manevi güçle büyü yapmak mümkündür. Opal taşı ile yapılan büyülerin diğer büyülere göre daha etkili olduğu da bilinmektedir. Taş üzerine yazılan tılsımların bozulmasının oldukça zor olduğunu da söylemek gerekir.

  Opal taşı aynı zamanda önsezi yeteneğini güçlendirir. Rüya yoluyla geleceğin görünmesine yardımcı olur. Opal taşı bulunan bir odada meditasyon yaparak yüksek bir önseziye sahip olabilirsiniz. Bu sayede rüyalarınızda geleceği görebilir, kendi hayatınızla ya da başkalarının hayatlarıyla ilgili detaylı bir bilgiye sahip olabilirsiniz. Ancak opal taşının enerjisini kara büyüde kullanmayı denememeniz faydalı olacaktır. Nitekim güçlü bir enerjiye sahip olduğu için kara büyüde ters tepebilir ve opal taşının üzerinizde iyi bir etkisi olmayabilir.

  Opal Taşı Hangi Burçlara Uygundur

  Koç, opal taşının en uygun olduğu burçtur. Özellikle ateş opal olarak bilinen taş bu burçla özdeşleşmiştir. Opal’in dinginliği ve gücü kova burcuna oldukça uygundur. Terazi, Akrep ve yay burçları da opal taşının ciddi anlamda etkileşime girdiği burçlar arasındadır. Bu burçlara sahip olan insanlar taş ile daha iyi etkileşime girebilirler.

 • Ebced Hesabı

  Ebced Hesabı

  Ebced Hesabı 300x300 - Ebced Hesabı
  Ebced Hesabı

  Ebced Hesabı, harf ve rakamlarla yapılan bir hesaptır. Bu hesap ile kendinizle ilgili birçok şeyi keşfedebilir ve manevi yönünüzü güçlendirebilirsiniz.

  Gündelik hayatta sıklıkla karşılaştığımız harflerin ve sayıların çeşitli hikmetleri vardır. Yüce Allah (C.C) tabiatın her unsuruna belli hikmetler vermiştir. Nasıl yıldızlara baktığımızda geçmişimizi ve geleceğimizi görebiliyorsak, harfler ve rakamlarla da bunu yapmak mümkündür. Binlerce yıllık bir geleneğe dayanan ebced hesabı nasıl yapılır öğrenerek yaşamınıza dair hikmetleri kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

  Her insanın adında bir şifre gizlidir. Bu şifre insanın yaşamına, geçmişine, geleceğine, manevi yönüne dair bilgiler içerir. Ebced hesabının temel amacı öncelikle bunu deşifre etmek daha sonra insanın hayatındaki önemli olayları bu şekilde görmesini sağlamaktır. Ebced her ne kadar ciddi bir uzmanlık alanı olsa da kendi başınıza çalışarak bu hesabı yapmanız ve hayatın sırlarını öğrenmeniz mümkün olabilir.

  Ebced Hesabı Temel Prensipleri

  Bu hesaba göre her harfin ayrı bir değeri bulunmaktadır. Bunlar sayı değerleri olarak karşılık görürler. Ebced, temelde numeroloji olarak bildiğimiz pratiğe dayanır. İsimlerin sayı olarak karşılıkları bulunur ve bunlar çeşitli işlemlerden geçirilir. Bulunan sayı, alınmak istenen bilgiye dair veri içermektedir.

  Ebced hesabı dini alanda tartışmalı bir konudur. Birçok din bilgini ebced hesabının yanlış olduğunu hatta haram olduğunu iddia etmektedir. Ancak bu iddianın doğru olmadığını belirtmek gerekir. Nitekim belirtildiği gibi, yüce Allah tabiattaki her şeye bir hikmet yüklemiştir. Harflerin ve sayıların gizemini bulmak ise günah olmak şöyle dursun, Allah’ın hikmetlerinin farkına varmaktır.

  Ebced hesabı Arap Alfabesi ağırlıklı bir hesaptır. Her harfin bir numara karşılığı vardır. Diğer alfabelerle de yapılabilmesine rağmen, genellikle Arap alfabesi tercih edilir. Fenikelilerin ve İbranilerin de bu hesabı yaptıkları bilinmektedir. Bununla birlikte Roma, Mısır, Hint gibi kadim medeniyetlerle de ,benzeri uygulamalar bulunmaktadır. Nitekim medeniyetler her zaman sayıların gizeminin farkında olmuştur.

  Nasıl Yapılır?

  resim 20160724234831 - Ebced Hesabı
  Ebced değerleri

  Belirtildiği gibi, her harfin sayı olarak bir değeri vardır. Bu hesaplamayı yapmak için ise öncelikle isminizi Arapça’ya transkribe etmeniz gerekir. Latin alfabesiyle de ebced hesabı yapılabilmesine karşın, Arap alfabesiyle yapılan hesaplama daha garanti olacaktır. Hesaplamayı yaptıktan sonra isminizin ebced değerini bulmalı ve buna karşılık gelen kehaneti okumalısınız.

  Bediüzzaman Said-i Nursi’nin eserlerinde ebced hesaplamalarıyla ilgili detaylı bilgiler bulunmaktadır. Özellikle Sikke-i Tasdik- Gayp eserinde isimlerin değerlerini göz önüne alarak gelecekle ilgili birçok çıkarımlarda bulunmuştur. Ebced hesabı yapmak için astrolojiyi de bilmek gerekir. Gezegenlerin ve yıldızların konumu ebced harflerinin yorumlanmasında büyük bir etkiye sahiptir ve oldukça önemlidir.

  Örnek vermek için “Ahmet” isminin ebced hesabını yapabiliriz. Ahmet, Arap alfabesi ile “احمد” olarak yazılır. Ebced değeri ise 53’tür. 53 rakamının öncelikle astrolojide neyi ifade ettiğine bakılmalı, daha sonra Remil hesabı ile kontrol edilmelidir. Tüm bunlar yapıldıktan sonra Ahmet ismine sahip olan kişinin nasıl bir kadere sahip olduğu ve başına nelerin geleceği anlaşılacaktır.

  Nelere Dikkat Edilmelidir

  Ebced hesabı bir büyü metodu değildir. Dolayısıyla herhangi bir şekilde ters tepmesi ya da istenmeyen bir etki yapması olanaklı değildir. Ancak bu hesabı doğru yapmayıp yanlış sonuçlar elde ettiğinizde kötü işler olabilir. Dolayısıyla ebced hesabı ile elde ettiğiniz sonuçların doğruluğundan %100 emin olmamalı ve hayatınızı buna göre yönlendirmemelisiniz.

  Bununla birlikte ebced hesabının tutması için Allah’ın emir ve yasaklarına uyuyor olmanız gerekir. Allah bu tür hikmetleri ona inanan kullarına verir. Ebced yapmadan önce iki rekat hacet namazı kılmanız ve çeşitli dualar okumanız sonucun verimliliğini arttıracaktır. Bu hesabı sürekli olarak yaptığınızda bir süre sonra bu işte ustalaştığınızı göreceksiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Uzaktan Soğutma Duası Nasıl Yapılır - Sevgiliyi Kendine Bağlama Duası - Bağlama Büyüsü - Çabuk Tutan Bağlama Duası - Kocam Benden Ayrılsın İstiyorum