1. Anasayfa
  2. Fallar

Su Falı Nedir?


0

Su Falı Nedir?

Su Falı Nedir?
Su Falı Nedir?

Su falı nedir? sorusu fala inanma ve falsız da kalma diye düşünen pek çok kişinin araştırdıkları konulardan birisidir. Oldukça ilgi çekici bir aktivite olarak görülen falın farklı çeşitleri bulunuyor. Bunlardan birisi de su falı olarak karşımıza çıkıyor. İnsanlar genel anlamda gelecek hakkında bilgi sahibi olmak adına fal uygulamalarından faydalanıyorlar. Bu nedenle de çeşitli fallar insanların ilgilerini çekmeye devam ediyor.

Su falı denildiği zaman bu fallara da belirli başlı kurallar çerçevesinde bakılıyor. Belirtilen sebepten dolayı da su falına bakacak olan kişilerde çeşitli özelliklerin bulunması gerekiyor. Bu fallara bakacak olan kişiler su falına bakmaları esnasına çeşitli duaları okuyorlar. Okudukları dualar ile birlikte geleceğe dair çeşitli şeylerden haberdar olabildiklerini dile getiriyorlar. Bu durum da pek çok insanda merak uyandırmaya devam ediyor.

Gelecek hakkında bilgi sahibi olmak isteyen kişiler özellikle de deneyimli falcılara su falı gibi fallarını baktırmayı tercih ediyorlar. Böylelikle de baktırdıkları fallar ile birlikte gelecek hakkına bilgi sahibi olmayı hedef haline getiriyorlar. Hal böyle olunca da su falına dair günah olup olmadığı ve gerçek olup olmadığı gibi pek çok soru ortaya çıkıyor.

Su Falı Ne Anlama Gelir?

Su falı duası da bu fala bakmak ya da baktırmak isteyen kişilerin araştırdıkları konular arasında yer alıyor. Bu fallara bakılması için görülmek istenilen konulara dair olacak şekilde farklı dualar okunuyor. Su falında en önemli nokta ise bu şekilde karşımıza çıkıyor. Kişiler bilgiler doğrultusunda bu fallara bakıldığı zaman pek çok kişi tarafından falların çıktığına dair de çeşitli yorumlar geliyor. Bu durum insanların su falına olan ilgilerinin daha fazla artmasına neden oluyor.

Su falında neler sorulur sorusu da fallarına baktırmak isteyen kişilerin araştırdıkları konular arasına yer alıyor. Bu fallara bakılacağı zaman genel anlamda şu bilgiler isteniliyor;

  • İsim
  • Soy isim
  • Doğum tarihi
  • Anne adı

Bu bilgilerin öğrenilmesi ardından hangi konu hakkında fala bakılması istendiği de soruyor. Tüm bu bilgiler ışığında su falı için gerekli olan dua okunuyor. Böylelikle de fal içerisinde ne olup ne bittiğine bakılıyor. Ardından da fala bakan kişiler, fal sahibinin özel hayatı ve geleceği hakkında çeşitli yorumlarda bulunuyor.

Su Falı Doğru Çıkar mı?

Su falı gerçek mi konusunda pek çok kişinin farklı görüşleri bulunuyor. Bazı insanlar bakan kişilere göre bu falların gerçekten de doğru çıktığını dile getiriyorlar. Ancak özellikle de fal gibi şeylere inanmayan kişiler bu falların da gerçek olmadığını düşünüyorlar.

Fallar hakkında genel bir algı bulunsa da su falı için bakış açısı biraz daha farklılık gösteriyor. Bu falların bakılması esnasında çeşitli duaların okunuyor olması da bazı kişilerin akıllarında ciddi anlamda soru işaretlerini meydana getiriyor. Ancak bazı kişiler için fal öncesinde dua okunması da herhangi bir anlam ifade etmiyor. Yani bazı insanlar bu falların gerçek olduğunu düşünürken bazıları ise kesinlikle inanmıyor. Bu durum tamamen kişilerin kendi inançlarına bağlı olacak şekilde değişiklik gösteriyor.

Su Falı Bakmak Günah mı?

Su falı günah mı sorusu sorulduğu zaman cevabı çok net bir biçimde veriliyor. Fala baktırma amacı her ne olursa olsun İslam dinine göre fal baktırmanın kesinlikle günah olduğu biliniyor. İslam dinin kutsal kitabı olan Kur’an – ı Kerim içerisinde de fal bakanlar ve büyücüler hakkında çeşitli ayetler bulunuyor.

Fal bakan kimselerin Allah’a şirk koştuğu anlamı pek çok kişi tarafından biliniyor. Geleceği sadece ve sadece Yüce Allah biliyor. Bunun için de ister kahve falı ister su falı isterse de başka bir fal çeşidi olsun en ufak bir farklılık bulunmuyor. Falların her çeşidi baktırma amacı her ne olursa olsun günah olmasıyla biliniyor.

Su Falına Neler Görülür?

Su falında neler görülür denildiği zaman aslında net bir şey söylemek pek de mümkün olmuyor. Bu falların bakılması esnasında fal sahiplerinin ne hakkına fal baktırmak istedikleri soruluyor. Su falına bakan kimseler ile suya bakarak insanların bu talepleri doğrultusunda çeşitli yorumlarda bulunuyor. Yani kişilerin istedikleri konu her ne olursa olsun bu doğrultuda yorumlar yapılıyor.

Zenginlik Duası Nedir, Zenginlik Duası Nasıl Edilir? yazımızı da okuyabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir