2

Tek Kart İskambil Falı Nasıl Bakılır?

Tek Kart İskambil Falı bakılması için detaylı şekilde anlamlarının bilinmesi gerekir. Bu detaylar bilinmediğinde bakılacak olan falın bir anlamı kalmayacaktır.

Tek Kart İskambil Falı
Tek Kart İskambil Falı

İskambil falının geçmişi oldukça eski dönemlere dayanmaktadır. Bu fal neredeyse unutulmaya yüz tutmuş olsa da gelecek ile alakalı olarak kişilere net ve çözümsel sonuçlar vermektedir. İskambil kart falı kapsamında süje bulunur.

Bu süje kâğıtları keserek kendini temsil edecek olan kişidir. Tek kart iskambil falı bakacak olan kişilerin kartların anlamlarını neyi ifade ettiğini detaylı bir şekilde bilmesi gerekir.

Bu kartlar gelecek ile alakalı, aşk yaşamı ile alakalı, sorunlar ile alakalı, kariyer ile alakalı bir detayı kişiye sunar. İskambil falı bak, diye gidilen kişilerin konusunda deneyimli olması gerekir. Falıma bak denildiği zaman detayları bilmesi gerekmektedir.

Kartların anlamlarını ve neyi ifade ettiğini bilen kişiler açılımları da en doğru şekilde yapacaktır. Falıma bak kapsamında açılımların doğru yapılması yorumlamanın da düzgün olmasını sağlar.

Falıma detaylı şekilde bak ya da falıma tek bir soru kapsamında bak için kart adetleri farklılıklar gösterir. Tek soruluk olanlar tek kart ile bakılırken diğerlerinde birden fazla seçim yapılabilir.

Destenin düzgün bir şekilde karıştırılmasından ardından kişi sorusunu sorar ve tek bir kart seçimi yapar. Kartın detayları da göz önüne alınarak soru kapsamında yorumlama yapılır.

Bir adet kart ile aşk, kariyer, iş, ev ve daha farklı detaylara bakılabilir. Bu detaylar kişilerin yaşamlarına göre şekillenmektedir.  Var olan sorunlar konusunda detaylı şekilde bilgi almak ve nasıl davranacağınız konusunda fikir sahibi olmak için de baktırılabilir. Bu anlamda kişilere psikolojik açıdan destek olacaktır.

Kişi kendi bakmayacaksa konusunda deneyimli olan kişilere baktırılması gerekir. Aksi durumlarda istediğiniz detayları elde etmek mümkün değildir. Günümüzde bu işi ticari çıkarlı yapan kişilerden ise mutlaka uzak durulması gerekir.

Tek Kart İskambil Falının Aşamaları ve Anlamları

Falda bulunan kartlar dört element dâhilinde değerlendirilmektedir. Bunlar ateş, toprak, su ve havadır. Bu elementler 13 tane rakamı, 13 ayı ve 13 kartı temsil eder. Ayrıca toplamda 52 tane kartın bulunması da senenin 52 haftasını temsil etmektedir. Bulunan her kart kendine özgü olan anlamları ile karşımıza çıkmaktadır.

Karo olan kâğıtlar elementi topraktır. Bu kartlar genelde kişilerin maddi anlamdaki sorunlarına ve külfetlerine işaret eder. Ayrıca geziler, kötülükler, hastalıklar karşısında da güçlü olmaya işaret etmektedir. Bu bilgiler de göz önüne alınarak sorulara cevap bulunmalıdır.

Tek Kart İskambil Falı
Tek Kart İskambil Falı

Sinek kâğıtların elementi ateştir. Bunlar da iş yaşamında bulunan yükselişlere, kariyer anlamında yükselmeye, yaşamdaki durgunluktan kurtularak eğlenceli günlerin beklediği söylemektedir.

Yaşamdaki olumsuzların geçeceği konusunda da kişilere işaret vermektedir. Bu işaretler ve yorumlar kapsamında yaşam şekillendirilebilir.

Kupa kâğıtların elementi sudur. Bu kartlar bir adet de çekilse çoklu çekim de yapılsa sevgiyi, sadakati, aşkı, yaşama ve eşe bağlılığı, iç huzuru, ev huzurunu, karşıdaki insandan beklentileri, sevgili ile ilişkileri ve sorunların çözüleceğini söylemektedir. Ayriyeten karşılıklı olan bağlılığı ve ilişkilerdeki güveni de söylemektedir.

Maça kâğıtlarının elementi havadır. Dedikoduları, fiziksel anlamda başa gelecek şiddete, psikolojik sorunlara, fiziksel ve ruhsal açıdan sorunları, ev içinde bulunan sorunları, iş hayatındaki sıkıntılara, yaşamdaki olumsuzlukları ifade eder. Ev, iş ve aşk yaşamında sorun bulunan insanlar bu kapsamda çekilecek olan kartların anlamları ile yaşamlarına yön verebilir. Bu yön tamamen yorumlara, bakan kişilere ve detaylara göre değişir.

Benzer İskambil Falı konusuna göz atabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (2)

  1. guZel

  2. Murad məni sevecekmi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir