0

Telepati İle İletişim

Telepati ile İletişim
Telepati ile İletişim

Telepati aslında hayatımızın her anında gerçekleştirdiğimiz bir etkileşim yöntemidir. Bunun çoğu kez farkında olmayız. Çünkü telpatinin tekniklerini bilmek, dilini bilmek ve yöntemlerini geliştirmek gerekmektedir.

Bu nedenle üzerinde durmamız gereken temel sorulardan birisi telpati nedir sorusuyla birlikte, bu etkileşim yönteminin hayatımızı ne şekilde, ne düzeyde etkileyeceği konusu üzerinde de düşünmemiz gerekiyor.

Yazımızda telepati hakkında merak edilen soruları ve merak edilen detayları ele aldık. Teleptinin temel kavramını daha iyi bir şekilde anladığınızda, artık bu yöntemle insanların ne kadar içli dışlı olduğunu da fark edeceksiniz.

Telepati Nedir?

Telelpatinin boyutlarını ve tekniklerini daha iyi bir şekilde anlayabilmemiz açısından,telepati ne demek sorusu üzerinde durmamız ve telpati tanımını iyi anlamamız gerekiyor. Buna göre Telepti bir diğer adıyla uzaduyum, insanların beş duyu organını kullanmadan iletişim ve etkileşim gerçekleştirdiği,bilgi aktarımı sağladığı bir çeşit yöntemdir.

Telepatik güçler
Telepatik güçler

Telpati paranormal bir yetenek olarak literatürde yerini alır. Bu yeteneğin esasında tüm insanlarda olduğu ancak bazı insanlarda ise bilinçli yada bilinçsiz bir şekilde daha da gelişmiş olduğu düşünülmektedir.

Telpati kavramını daha iyi anlamanız için onlarca telpati kitap okumanız gerekmiyor. Hayatımızdan daha gerçekçi örnekleri vererek, bu yeteneği daha iyi bir şekilde anlatabiliriz.

Örneğin kapının çalınacak olmasını birkaç dakika öncesinden hissetmek gibi durumlar pek çok insanın yaşadığı bilinçsiz bir telepati yöntemidir. Nitekim bu gibi durumlar toplumda daha çok “hislerim kuvvetli, 6. hisim çok iyi, ben anlarım” şeklinde tabirler ile ifade edilir.

Telepati Nasıl Geliştirilir

Telepati nasıl geliştirilir sorusunun cevabı ise kişide yatıyor. Kişi farklı zihin ve tahmin oyunları oynayarak telepati yeteneğini geliştirebilir. Fakat bu oyunların sanal ortam değil, birebir karşılıklı olarak oynanması ve mümkünse ikiden fazla kişiyle oynanması önerilir. Bir tahmin etme oyunu olmalı ve diğer oyuncuların beyinlerinde sürekli olarak bir kişi yada ismi düşünmeleri sağlanmalıdır. Bu doğrultuda telpatinizin geliştirilmesi yöntemi için tahmin yöntemini tercih edeceksiniz.

Bu da zamanla zihin okuma becerinizi arttıracağı gibi, kişinin önceden gerçekleştireceği davranışlar hakkındaki hislerinizi de güçlendirecek ve dahası zihin kontrol aşamasına kadar yükselebileceksiniz. Elbette ki bu tarz oyunları sık sık gerçekleştirmek gelişim aşamasının başarılı olması ve daha da hızlı olması açısından önemli olmaktadır.

Telepati Nasıl Kurulur

Telepatinin gerçekleştirilebilmesinde en az iki kişinin olması gerekliliğidir. Çünkü etkileşimin sağlanabilmesi için ortamda yada belirli bir uzaklıkta bir kişinin daha olması, etkileşimi sağlayacak olan (telpati kuran) kişinin, diğer kişinin eylem, düşünce, fikir, hayal yada benzer türden verilerine odaklanır.

Bu da esasında beyne yöneltilen bir çeşit enerji akışı olarak ifade edilebilir. Bu nedenle telpati yeteneğini geliştirmiş insanların zihin okumak konusunda oldukça başarılı oldukları söylenir. (Burada ayrıca bir parantez açarak; kişinin davranış ve mimiklerinden zihin okuma yönteminin telpati ile hiçbir alakası olmadığını da belirtmeliyiz.

Telpati kurmak istiyorumd iyenler için telepati kurma işlemini daha özet bir şekilde ifade etmemiz gerekirse, iki kişinin beyinler arasındaki bilgi akışı ve etkileşimi sağlamak olarak ifade edebilirsiniz. Yani bu işlem konuşmadan gerçekleştirilir. Beyinler arası söz konusu enerji akışı içerisinde bir görsel olabileceği gibi, bir söz yada fikir de olabilir. Burada önemli olan ise alıcı ve verici iki beynin olmasıdır. Daha önemlisi ise vericidir. Çünkü telpatinin gerçekleştirilmesi verici beynin harekete geçmesi ile olur. Alıcı beyin bilinçli yada bilinçsiz bir şekilde telpatiye maruz kalabilir.

Düşünme yetisini kaybetmemiş olan her insanın telpati yapma yeteneği vardır. Fakat bazı insanların bu yeteneği düşüktür. Telpati geliştirme yöntemleri ile telpati yeteneğini geliştiren bir insan ise etkileşim konusunda başarılıdır. Zihin okuma, bilgi akışı sağlama ve iletişim kurma gibi yetileri daha iyi gerçekleştirmektedir.

Telekinezi yapabilenler
Telekinezi yapabilenler

Telepati Yapanların Yorumları

Telepati yapanlar bu yetenekleri sonucunda elde ettikleri deneyimleri internet dünyasında sıkça paylaşıyor. Bu yorumlar ve deneyimler arasında oldukça farklı tecrübeler yaşanmış olduğunu gözlemleyebiliyoruz. Bunlardan en ilginç olanı ise ufolar ile iletişim. Bir diğer ifade ile telpati yeteneğini geliştirmiş olan insanların bu yoll uzaylılar ile iletişim kurduğudur. Hatta bu iddialar bazen çok daha ileri gitmekle birlikte, uzaylıların bilinçaltı yada telpati yoluyla iletişim kurdukları söylenmektedir.

Bunun dışında çok farklı yaşanmışlıklar söz konusu. Örneğin İslam dininde “cin” olarak tanımlanan görünmez varlıklarla da telpati yoluyla etkileşim kurulduğunu ve hatta bu varlıkların kendi aralarında da bu şekilde bir iletişim kurduğu söylenmektedir.

Esasında bu kadar söylenti için kesin bir sonuç, bilim adamları tarafından ortaya koyulmuş değildir. Bu yüzden bilimin şimdiye kadar yapmış olduğu telpati kavramları ve boyutları doğrultusunda düşünmek daha doğru olacaktır diyebiliriz.

Teknik telpati yöntemleri de teknoloji ile birlikte geliştirilmektedir. Yapay telpati olarak nitelendirebileceğimiz ve esasında beyin dalgalarının iki beyin arasında etkileşimini sağlayan teknolojiler günümüzde çok da ilgi görmese de geliştirilmiş bir durumda ve ilerleyen yıllarda daha da geliştirileceği söyleniyor.

Şu an için özellikle de oyunlarda kullanılan bu teknoloji ile insanlar farklı ülkelerde olsalar bile düşünce güçleriyle birbirleriyle etkileşim ve iletişim kurabilmektedir. Temelde bu teknoloji askeri alanda geliştirilmeye başlanmış fakat günümüze girmiş bir teknoloji olarak biliniyor ve dahası ise ilerleyen yıllarda daha çok yaygın olacağıdır.

Kısacası telepati yeteneğinin kullanımını daha da kolaylaştıran farklı teknolojiler geliştirilmektedir. Fakat teknolojiyi kullanmadan da etkileşim kurmak için ise kişilerin bu yeteneklerini geliştirmeleri gerekiyor.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir