1

Falların arasında bazıları oldukça merak edilir. Bunların başında tesbih falı gelir, nasıl yapıldığı her zaman merak konusu olmuştur.

Tesbih Falı
Tesbih Falı

Tesbih Falı Nedir ?

Tesbih bilindiği üzere en az 33 adetten meydana gelir. Bunların büyük boncukluları daha çok el tesbihleridir.

Ancak dinimize göre tesbih 99 adetten oluşmalıdır. Bunların her 33 tanesi çekildiği zaman başka kelimeler söylenir.

Asırlar öncesinden beri kıble yönünü bulabilmek için tesbih yöntemi kullanılmaktadır. Bazı dua ve ayetler ile kıble yönü kolayca bulunabilmektedir.

Önemli olan bu duaları bilmek ve niyet etmektir. Bu sayede insanlar tesbih falı da bakabilir hale gelmişlerdir.

Tesbih falı bakılırken kullanılan ayetler oldukça büyük önem taşımaktadır. Yanlış bilgiler sayesinde yanlış inançlar doğabilir.

Tesbih falının asıl amacı niyet etmek ve dileğinizin olup olamayacağı konusunda havas ilminden yardımlar almaktır.

İçten edilen bir niyet ile çoğu kişi tesbih falından memnun kalmış bunu bir istihare olarak düşünmüştür.

Dualar sayesinde yapılan bu uygulama aslında bir fal değildir. Daha çok dilek ve ya niyet diye adlandırmak doğru olacaktır.

Bu fala bakmak için önemli olan bir diğer hususta kullandığınız tesbihin püskülü olmasıdır. Çünkü uygulama püskül sayesinde yapılmaktadır.90-1

Tesbih Falı Nasıl Bakılır

{leftreklam1}Bazen insanlar bir işe başlamadan önce bilgi sahibi olmak isterler ya da kendilerini rahatlatacak birkaç yöntem ile bunu yaparlar.

Tesbih falı da bunlardan biridir. Geçmişten günümüze adeta bir bilgi edinme amaçlı kullanılmış yöntemler arasındadır.

Diğer fallar gibi değildir çünkü dini inançlar doğrultusunda adım atılması gerekir. Eğer dini inançlarınız kuvvetli değil ise bu fal size zaten yardımcı olamayacaktır.

Ancak bir nebze olsun içinizi rahatlatmak ve işinizin rast gidip gitmeyeceğini öğrenmek istiyorsanız tesbih yöntemi tam da size göredir. Kendiniz yapamasanız bile bu konuda uzman birinden yardım alabilirsiniz.

Tesbih falını bakabilmek için ilk olarak abdestli olmak gereklidir. Gusül abdestli olmak sonuç için daha önemlidir.

Abdest alındıktan sonra eğer kıble yönü bulmak için ise niyet edilir. ‘Niyet ettim Allah rızası için kıble yönümü bulmaya’ denir.

Ardından ise tesbih imame kısmından tutulur ve hafifçe sallanır. Tesbih dururken kıble yönüne doğru gidip gelmeye başlar.

Eğer bir dileğinizin olup olmayacağını ve ya hakkınızda bir işin hayırlı olup olmayacağına bu fal sayesinde karar verebilir ve daha sağlam bir adım atabilirsiniz.

Bu fala bakarken yine abdestli olunmalıdır, ilk olarak tesbihin imame kısmını tutmak gerekir. Daha sonra ise niyet edilir, eğer şu işim olacak ise (ya da şu işim hayırlı ise) tesbih sağa sola sallansın denir.

Ardından ise 3 kere İhlas suresi ve 1 kere de Fatiha suresi okunarak tüm ölmüşlerin ruhuna denir. Tesbih püskül kısmından tutularak dirsek bükülür ve bir müddet beklenir.

Eğer tesbihte bir hareketlenme olur ise dileğiniz olacaktır. Lakin hiçbir kımıldama olmaz ise dileğinizin gerçekleşmeyeceğine delalettir.

Benzer konu olan Çizgi Falı konusuna bakabilirsiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

  1. Aradığım tesbihi burda buldum çok memnun kaldım çok güzel modelleri var herkese tavsiye ederim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir