2

Tuncina Duası

Tuncina duası ile yapılan büyüler birçok kişi tarafından kaza vb. gibi durumlara karşı uygulanır ve gerçek anlamda tercih eden kişi sayısı fazladır.

TuncIna duası
TuncIna duası

Tuncina Duası ile yapılan büyüler tamamen iyilik üzerine olmaktadır. Tuncina duasını kişi tehlikeli ve sıkıntılı olduğu zamanlarda bu duayı okuyan kişi veya kişiler hem dünya hem de ahiret sıkıntılarından kurtulurlar. Tüm kaza ve musibetlere karşı tuncina duasını okumaya devam eden kişiler düşmanların, hasetçilerin şerlerinden ve vesveselerinden korunmuş olurlar.

Tuncina duasının fazileti ve sevabı çok fazladır. Sürekli olarak tuncina duasını okuyan kişilerin rızıkları bereketli olur ve gelecek belalardan emin olurlar, isteklerinin ise kolay olacağı ümit edilir. Tuncina duası her türlü kötülüğe ve belaya perde olmaktadır.

Tüncina Duası:

“Allâhümme salli alâ seyyidinâ Muhammedin ve alâ âli seyyidinâ Muhammed, salâten tüncinâ bihâ min cemî’ıl-ehvâli ve’l âfât ve takdî lenâ bihâ cemî’al hacât ve tütahhirunâ bihâ min cemî’ıs-seyyi’ât ve terfeunâ bihâ ındeke a’led-derecât ve tübelliğunâ bihâ aksa’l gayâ,t min cemî’ıl-hayrâti fi’l-hayâti ve ba’del-memât. Amin Ya Mucibeddeavad, Velhamdü lillahi Rabbi’l-alemin.”

Tuncina duası
Tuncina duası

Tüncina Duasının Anlamı:

“Allah’ım! Efendimiz Muhammed’e (S.a.v) ve onun ehli beytine salat et. Bu salavat o derece değerli olsun ki: Onun hürmetine bizi bütün korku ve belalardan kurtarsın. Bizim ihtiyaçlarımızı o salavat hürmetine yerine getirsin, bizi bütün günahlardan bu salavat hürmetine temizlesin, o salavat hürmetine bizi derecelerin en üstüne yüceltsin, o salavat hürmetine hayatta ve öldükten sonra düşünülebilecek bütün hayırlar konusunda gayelerin en sonuna kadar ulaştırsın. Ey merhametlilerin merhametlisi dualara cevap veren, dualarımızı kabul eyle. Hamd, alemlerin Rabbi allah’a mahsustur.”

Tuncina Duası İle Yapılan Büyüler

Tuncina duası ile yapılan tüm büyüler tamamen iyiliğe karşı yapılmaktadır. Kişiler kendileri de Tuncina duası okuyarak arzu ve dileklerini dileyerek gerçekleşmesini yüce Allah’dan niyaz edebilirler.

Farz namazlarından sonra Tuncina duasını okumak bidat değil sünnettir. Bidat dinin bir hususta ki hükmünü beğenmeyerek eksik veya fazla görerek ilave etmek ya da eksiltmek demektir. Bu nedenle tespihler çekildikten sonra Tuncina duasına başlandığında salavat-ı şerifeyi okumak gerekmektedir. Tuncina duası kurtaran dua olarak bilinmektedir.

Sıkıntılı durumlarda ve tehlike olduğunda Tuncina duasını okuyan kişiler hem dünya sıkıntılarından hem de ahiret sıkıntılarından kurtulurlar. Her türlü kazaya, aile huzursuzluluğuna, maddi sıkıntılara, hastalıklara ve belaya karşı korunmak ve şifa bulmak için okunmalıdır. Peygamberimiz (s.a.v.) her namazından sonra Tuncina duasını okumuştur ve bunu okuyun diyerek tembih etmiştir.

Tuncina Büyüsü Nedir?

Maneviyat büyüklerinden olan Ebu Musa fırtınalı bir havada gemide bulunur. Şiddetli bir fırtına gemiyi batırmak üzereyken ve geminin batmasına çok az kaldığı sırada Peygamber Efendimize iltica etmiştir:

Ya Resulallah gemimiz batacak içinde bulunan bunca masum insanlar suya gömülerek ölecekler. Lütfen bizlere bir kurtuluş çaresi göster. O esnada kulağına bir hitap vaki olur. Ey Ebu Musa! Tüncina duasını okuyun! Yani kurtaran duayı okuyun, kurtaran duayı.

Derki: Ya Resulallah bu Tüncina duası hangisidir biz bu duayı bilmiyoruz?

Efendimiz (sav) Tüncina duasını okur ve bunu okuyun diyerek buyurmuş.

Gemide bulunan tüm yolcular hep birlikte bunu Ebu Musa’dan öğrenirler ve okumuşlardır. Duanın arkasından fırtına dinmiş ve tüm yolcular sağ salim karaya ayak basmışlardır.

Bu duanın birçok gücü bulunmaktadır. İhlas bir kalp ile okuyarak dileğini ve muradını dileyen kişiler dilek ve muratlarına nail olurlar.

Tuncina Büyüsü Nasıl Yapılır?

Sıkıntıda olan bir kişi geceleyin kalkarak abdestini alır ve iki rekat namaz kılarsa, namazını kıldıktan sonra en az 11 olmak şartıyla 33, 66, 99, 111, 333, 666, 999, 1111 olmak üzere istediği sayı kadar gücü yeterse okur. Kişinin çok kısa süre içerisinde muradına ve dileğine hasıl olduğu görülür. Okuduğu sayının sonuna geldiğinde ise ” ya rabbi beni filanca işten kurtar ” diyerek dua edilir.

Tuncina duası sayı bildirilmezse bir kere okumak yeterlidir. 3, 7 ya da 40 defa okumak daha iyi ve etkili olmaktadır. Bu duası tüm afetlere, belalara, kazalara, korku ve endişelere, kaygı ve tasalara karşı en büyük koruyucudur. Tuncina duası maddi ve manevi yardım gelmesine en etkili olan vesiledir.  Tuncina duasının sürekli okunmasının çok büyük önemi ve sevabı bulunmaktadır.  duayı okumaya devam eden kişiler her türlü maddi ve manevi zorluk, sıkıntı, tehlike, huzursuzluk, aile ve çevresiyle olan geçimsizlik, anlaşmazlık, haksızlığa uğrama, iftira, vesveselerde, tüm kaza ve musibetlere karşı korunma, her türlü hacet ve dilek için ve sıkıntılı zamanlarda tam ve ihlas bir kalp ile okunduğunda çok etkili ve tesirli bir duadır.

 

 

İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (2)

  1. Benim kocam eski eşine geri döndü, kocamın eski eşinin kocama büyü yaparak kendi isteklerini hayata geçirdiğine inanıyorum. Şöyle ki çocuğumuzdan bile imtina etmişti, o kadından kocamı nasıl geri kazana bilirim?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir