1. Anasayfa
  2. Aşk Büyüleri

Tuz Büyüsü


6

Tuz büyüsü

Tuz büyüsü bağlama büyülerinin içerisinde en etkili olan bağlama büyülerinden biridir. Tuz büyüsü 14 gün içinde yapılan kişiyi yapan kişiye tamamen bağlar.

Tuz büyüsü
Tuz büyüsü

Tuz Büyüsü Nedir?

Tuz büyüsü Kafkaslar bölgesinden gelen bir büyüdür. Kafkas bölgesi birçok inancın ve ritüelin bulunduğu çok karışık bir bölgedir. Tuz büyüsüne şor büyüsü de denilmektedir. Kuzey Azerbaycan’da en yaygın olarak yapılan büyüdür.

Orta Doğuda ve Kafkaslarda çok yaygın olarak uygulanan aşık etme ve bağlama büyüsüdür. Azerbaycan’dan gelen tuz büyüsü günümüzde tüm dünyada bilinerek uygulanmaktadır.

Tuz büyüsünün ayrıcalığı diğer aşık etme büyülerinden çok daha hızlı etki etmesi ve geçici aşklar yerine uzun ömürlü aşklar yaşatmasıdır.

Büyü yapmak aslında çok karmaşık ve tehlikeli bir uygulamadır. Tuz büyüsünü kolaylıkla büyü ile ilgisi olmayan kişiler dahi çok kolay uygulayabilirler.

Tuz büyüsü Nasıl Yapılır Ve Bozma Teknikleri

Tuz büyüsü yapılacak kişiyi temsilen bir bebeğin yapıldığı büyülerdendir.

İlk olarak kadın veya erkeği temsil eden bezden bir bebek yapılır. Büyü bayana yapılacaksa beyaz kumaştan, erkeğe yapılacaksa kırmızı kumaştan yapılmalıdır. Kullanılacak olunan renk büyünün tesirinin yüzde yüz etkili olması için bu renkler dışında renkler kullanılmamalıdır.

Yapılacak bebeğin ayrıntılı bir tasarım olmadan baş, iki kol ve iki bacak belirginleştirilmesi yeterlidir. Bebeğin avuç içi büyüklüğünde bir bebek olması ideal olanıdır. Tuzla büyüde en önemli olan detay bebeğin içine tuz yerleştirme uygulamasıdır. Tuz küçük poşete konarak bebeğin karnına yerleştirilir. Bebeğin karnına konulan tuz kişinin kalbini sembol etmektedir. Tuz bebeğin karnına yerleştirdikten sonra bebeğin içi pamuk ile doldurulur. Daha sonra bebek dikilerek kapatılır.

Dikkat edilmesi gereken husus bebeğin sırtı açılıp dikilmelidir. Kalbe giden yol önden ve doğru olan yol olmamaktadır. Sırttan kalbe gidilir ve büyünün mantığına uygun olan budur. Bebek yapıldıktan ve tuz yerleştirildikten sonra gezdirme aşaması yapılmaktadır. Tuz büyüsü yapılan kişinin evinde yada iş yerinde büyüyü yapan kişi bebek yanındayken bir süre gezilmelidir. Gezme esnasında bebeğin baş kısmı kesinlikle dışarıda olmalıdır. Başka kişilere hissettirmeden çantadan veya cepten büyü yapılan kişinin mekanları gezilir. Aslında birçok büyüde büyü malzemesi gezdirme uygulaması bulunmaktadır.

Gezdirme uygulamasından sonra büyüyü yapan kişi bebeği 14 günlük sürede sürekli üzerinde taşımalıdır. Bu süre içerisinde tuz büyüsü yapılan kişi ile karşı karşıya gelinmesine dikkat edilmelidir. Büyü yapılan kişi ile yaptıran kişi ne kadar sık yüz yüze gelinirse aralarında o kadar güçlü bağlar oluşur. Büyüsünü yapan kişi her buluşmalarında büyü yapılan kişiye daha güzel ve çekici görünür.

Tuzla büyü yapan kişi bu büyüyü yaptığından hiç kimseye bahsetmemelidir. Bu büyü yapıldığı bahsedilirse yapılan büyü bozulur ve hiç bir hükmü olmaz. Bu na dikkat edilmelidir.

Tuz büyüsü 14. günün gecesinde bebek akarsuya bırakılmalıdır. Bu büyüde bebek bulunmamalıdır ve büyü yapıldığı sonsuza kadar gizli kalmalıdır.

Bir avuç iri tuz üzerine 70 fatiha ve 70 defa Fe lemmâ elkav kale musa ma citüm bihis sihr innellahe se yubtilu-hu innellahe la yuslihu amelel müfsidin ayeti, 70 defa ihlas, 70 defa felak ve 70 defa nas sureleri, 70 defa salavatı şerife okunarak büyüye uğrayan kişiye 3 gün o tuz yedirilmelidir ve büyünün etkisi kişi üzerinden kalkacaktır.

Tuz Kavurma Büyüsü

Bir Arabi ayın ilk Cuma günü saladan önce verdiğimiz Ayetleri yumuşak tuz üzerine 71 defa okuduktan sonra ateşte yakılırsa büyü yapılan kişi hemen yapan kişinin yanına gelir.

Bismillahirrahmanirrahim. Ve darabe lena meselen ve nesiye halkah. Kale men yuhyil ızame ve hiye ra mim. Kul yuhyihellezi enşeeha evvele merrah ve hüve bi külli halkın alim. Ellezi ceale leküm mineş şeceril ahdarinaran fe iza entüm minhü tükıdun. Allahümme inni akadtü ve ahraktü kalbe ve lisani fülan ibni fülane ila mehabbeti fülane binti fülane. Bi hakkı ve bi hürmeti İyya ke na’bü ve iyya kenestein.

Dua okuduktan sonra ateş üzerine serpilir ve filan oğlu filan, filanınn kızı filanın aşkından bu tuzun yandığı gibi aşkından yansın.  Denir

Tuz kavurma kişiler üzerinde nazar var ise nazardan arınmak içinde uygulanan bir tuz kavurma uygulamasıdır.  Ateşte kavrulan tuz suya atıldığında sıçrarsa, dağılırsa nazar var demektir.

Benzer konu olan Adım Adım Aşk Büyüsü konusuna bakabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (6)

  1. 5 sene önce

    Kurumsal bir şirkette 13 yıl çalıştım. Haksız olarak beni işten çıkarttılar. İşime dönmek istiyorum. Bu kararı veren kişilerin vicdanını rahatsız etmek ve haksız bir karar verdiklerini anlamalarını istiyorum. 6 ay oldu. Bunun için yapılacak bir şey var mı

  2. Hocam akarsu yok burada, Konya’da oturuyorum. Akarsu yerine nereye bırakayım

  3. İyi geceler tuz üzerine okunup yaktıktan sonra başka bi işlem yapılacak mı mesela tuza okuyup sobada yaksak bi sakıncası olur mu

  4. Gerçekten bu bebeği yapmak işe yarıyomu bu konuda emin olmak istiyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir