0

USUİ Reiki Nedir?

USUİ Reiki
USUİ Reiki

Usui reiki nedir ve sembolleri nelerdir? Kaç seviyesi vardır? Bu konu hakkında detaylı bilgiler içeren bir yazıdır.

Usui reiki, tüm reiki enerjilerinin temelini oluşturur. Diğer enerji sistemleri bunun orijininde gelişmiştir. Ayrıca usui reiki genel olarak reiki adıyla bilinmektedir. Reiki, eller aracılığıyla hasta olan kişiye şifa enerjisi gönderilmesi temeline dayanır. Reikinin esas görevi herkesin vücudunda bulunan enerji akışını düzenlemek ve kişinin vücuduna şifa kaynağı olmasını sağlamaktır. Ayrıca tıpkı bir ilaç gibi bağışıklık sistemini güçlendirir, organların düzenli çalışmasını sağlar, hastalıkları tedavi eder ve zararlı toksik maddeleri vücuttan atar.

Sadece hastalıklar değil aynı zamanda kişilerdeki stres, depresyon, kaygı gibi sorunları ortadan kaldırarak yerine pozitif düşünceler koyar. Vücudumuz tüm organlarıyla beraber çalıştığı için usui reiki enerjisi verilirken tüm vücuda verilmesi gerekmektedir. Enerji, vücutta sorunlu olan bölgeyi kendisi bulmakta ve oraya doğru akmaktadır. Örneğin kişinin omuzlarında bir problem varsa tüm vücuda verilen enerji omuzlarda yoğunlaşmaktadır.

USUİ Reiki Nasıl Uygulanır

Uygulanırken eller vücudun üzerine konulurak aktarım yapılır. Uzakta olan kişiler içinde aktarım yapılabilmektedir. Yaygın olarak kafa, beyincik, ayak ve dizlerden enerji gönderimi yapılmaktadır. Bu enerji sadece bazı insanlara verilmiş bir yetenek değildir. Herkesin içinde vardır. Doğru kullanıldığı takdirde gerek ruhsal gerekse fiziksel açıdan problemlerin çözülmesini sağlar. Bu enerji son derece güvenli olup ruhsal problemlere yol açmaz. Ayrıca kişinin ihtiyacına göre enerji vücut tarafından alınır. Şifa sağlayan diğer enerji sistemleriyle uyumlu bir şekilde kullanılır.

Reiki enerjisi kime uygulanacaksa bu kişi büyük bir masaya sırt üzeri yatırılır. Kollar ve bacaklar kavuşturulmamalı, vücuda paralel uzanmalıdır. Böylece enerji daha rahat akacaktır. Enerjiyi verecek kişiler ise masanın etrafına geçeceklerdir. Genellikle 4 kişi enerji verir. Sırasıyla baş, karşılıklı karın ve ayak uçlarına gelecek şekilde sandalyede otururlar. Eğer yeterli sayıda kişi yoksa tek kişide enerji verebilir. Bir seans ortalama 20 dakika sürmektedir. Enerji aktarımı yapılırken eller bikini bölgesi hariç vücudun diğer bölümlerine konur. Vücuda değdirilebileceği gibi 10 cm kadar uzağında da tutulabilir. Her bölge için eller 5 dakika kadar bekletilir.

USUİ Reiki Sembolleri Nelerdir

Semboller aracılığıyla enerji aktarımı yapmak için 2. aşamaya geçmiş olmak gerekir. Her sembol aynı değildir aralarında küçük farklılıklar bulunur. Uyumlanan kişi için doğru sembol masterı tarafından çizilen ve öğretilen semboldür. Sembollerin aktif olması için kesinlikle ezberlenip iyi bir şekilde çizilmeli.

Bir sembol çizildikten sonra ardından üç kere ismi söylenerek aktif edilir. Şifa için enerji aktarımı yapılırken semboller, sorunlu bölgelere veya çakralara çizilir.

İlk Sembol: Güç olarak isimlendirilen Cho Ku Rei semboldür. Anlamı ise evrenin gücünü yönelttir. İlk sembol olduğu için adeta diğer sembolleri başlatan buton gibidir. Bu sembol ile kişi negatif enerjiden arınır ve kişinin etrafını pozitif enerjiyle sarar. Sembol master tarafından çizilirken yukarıdan başlanıp soldan sağa doğru çizim yapılır. Ayrıca çizilirken spiral saatin ters yönünde uygulanması gerekir.

Usui reiki
Usui reiki

İkinci Sembol: Bu sembolün adı Sei He Ki olup ruhsal ve duygusal şifa için kullanılır. Bilhassa bilinçaltına yerleşmiş ruhsal problemlerin giderilmesi, beyin içi enerjinin dengelenmesi için kullanılır. Bu sembol uygulandığında birtakım ağlama nöbetleri, duygusal boşalmalar yaşanabilir. Sigara, alkol, takıntı gibi istenmeyen alışkanlıkları değiştirmek için ideal semboldür.

Üçüncü Sembol: Bu sembolün adı ise Hon Sha Ze Sho Nen olup uzaklığı ve uzaktan şifayı temsil eder. Bu sembol ile uzak mesafede yer alan kişiye, geçmişe veya geleceğe şifa enerjisi yollanabilir. Usui reiki öyle bir enerjidir ki evinizin diğer odasına gönderebileceğiniz gibi dünyanın öbür ucuna da gönderebilirsiniz. Bu sembol tahmin edeceğiniz gibi eğer enerji gönderilecek kişi uzaktaysa kullanılmaktadır. Sembol uygulanırken kişinin fotoğrafı kullanılabilir veya zihinde düşünülebilir.

USUİ Reiki Seviyelerin Amacı

Usui reikinin her seviyesinin farklı bir yeri vardır ve kişiye kattığı farklı değerler söz konusudur. Her seviyede ne kadar durduğunuzdan ziyade seviyenin derinliğine inilmesi daha önemlidir.

İlk Seviye (Arınma): Başlangıç seviyesi daha çok maneviyat içindir. Şimdiye kadar olan yaşantısında maddiyatla iştigal olmuş kişiye maneviyatı keşfetmesinin yolu açılır. Bu seviye genel olarak kişinin yaşantısındaki bazı şeyleri değiştirmesini sağlayan bir arınma sürecini kapsar. Bu seviyenin en temel öğretisi kişinin manevi yaşama uyum sağlaması ve bilhassa affetmesidir. Affetme çalışmaları ile kişinin hem kendisini hemde geçmişte kalanları affetmesi öğretilir. Topraklama çalışmalarıyla dünyaya bağlılık azaltılır ve negatif düşüncelerden nasıl kurtulanacağı öğretilir.

İkinci Seviye (Gizli Bilgi): Bu seviyede kişiye 3 boyutlu şifayı bulması amacıyla 3 kutsal sembol öğretilmektedir. Bu semboller oldukça sırlı ve derindir. Bu seviyede kişi aldığı darbeler ile sınanarak tekamüle erer. En zorlu seviyedir. Bu seviyede yeterli çabayı gösteremeyen kişiler 3. seviyeye geçemeyeceği gibi bir süre sonra bu seviyedende düşecektir. Maneviyatın artık bütünüyle içine girmiş olan kişi bu seviyede sembollerin gizemlerini çözmeye başlar. Bilinçaltını temizlemeyi öğrenir. Kişi reiki enerjisini tamamen özümser ve bu enerjiyi nasıl yönlendireceğini öğrenir.

Üçüncü Seviye (sükunet ve huzur): Bir önceki seviyede çeşitli şekillerde sınanan ve çilelere katlanan kişi artık olgunlaşmıştır. Hayattaki en zor şeylerden olan sabretme, kabullenme, ön yargıları kırma, vazgeçme gibi şeyleri öğrenmiş ve artık üçüncü seviyeye gelmiştir. Bu seviyeye geldiğinde kişiyi dengeli bir huzur hali kaplar ve enerjisini dört boyuta çıkarmıştır. Bu seviyede yeni bir sembol söz konusudur. (3a) sembolüyle kişi eriştiği olgunluk sayesinde başkaları için verici olmaya başlar ve başkalarını arındırmayı öğrenir. Ardından gelen 3b seviyesiyle ise kişi artık öğretmendir. Evrensel iletişimin parçası olmuştur ve öğretmenlik bilinciyle olması gereken yerde olacak ve şifa dağıtacaktır.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir