1. Anasayfa
 2. Soğutma Duaları

Uzaklaştırma Duası 2022


1

Uzaklaştırma duası günümüzde sıklıkla araştırılan dualar arasındadır. Bunu bir nevi aile mahkemesinin çıkardığı uzaklaştırma yasası olarak düşünebilirsiniz. Size zarar verdiğine inandığınız, hayatınızda olmasını istemediğiniz bir kişiyi yaratıcının helal kıldığı dualarla uzaklaştırmak için deneyimli bir hocadan yardım alınması hem duanın daha net tutması hem de kendinizi güvende hissetmeniz açısından kesin bir çözüm olacaktır.

Bu Dua Nedir?

Bu dua yakınınızda olmasını istemediğiniz kişi ya da kişileri kendinizden dua yoluyla uzaklaştırmak için yaptırılır. Duanın yapılışının ardından Mümin kendisini olumsuz yönde etkileyen kişi ya da kişilerden kurtulacak; daha refah ve huzurlu bir hayata kavuşacaktır. Uzaklaştırma duası yaptırırken seçeceğiniz hoca önemli bir faktördür. Maalesef günümüzde fazlasıyla kendini medyum kategorisine sokan ancak bu konuda bilgi sahibi olmayan pek çok insanla karşılaşmak mümkündür. Bu yüzden çalışacağınız hocayı iyice araştırmanız hem zaman hem de emek kaybı yaşamamanızı sağlar.

Uzaklaştırma Duası
Uzaklaştırma Duası

Uzaklaştırma Duası Hangi Durumlarda Yaptırılır?

Uzaklaştırma duası soğutma duası olarak da kullanılabilir. Bu duayı sadece size zarar verdiğini düşündüğünüz insanlardan kurtulmak için değil; pek çok farklı durum için kullanabilirsiniz. Peki çok etkili uzaklaştırma duası hangi durumlarda yaptırılmalı?

 • Kişi size zarar veriyor, iyi niyetinizi kullanıyorsa.
 • Kişi size geri dönüşü olmayacak şekilde bağlanmış; siz istemediğinizi söylemenize rağmen bir türlü peşinizi bırakmıyorsa.
 • Bir yanınızın hayatında gerek sosyal gerekse ruhsal yönden problemli biri varsa. Bu durumun ona zarar vereceğinden eminseniz.
 • Çok yakın bir arkadaşınıza saplantı derecesinde aşık biri varsa ve bu durum arkadaşınızı psikolojik ve duygusal noktada yoruyorsa.
 • Evlilik esnasında eşlerden biri ilişkiye ahlaki noktada yapılmaması gereken şeyleri yapıyor; bu durum ne kadar konuşulursa konuşulsun düzelmiyorsa.
 • Eşinizin ya da partnerinizin peşini bırakmayan biri varsa. Sizi sevdiğini söylediği halde o kişiden kurtulamıyorsa.
 • Evlilik sürecinde kişilerden birinin hayatına yeni biri girdiyse ve evliliğin sürdürülmesi isteniyorsa.

Uzaklaştırma duası yapılması doğru bir tercihtir. Bu gibi durumlarda yaptırılan dua hayırlıdır. Bunun nedeni kişinin niyetinin iyi olması; kendisini ya da çevresinden birini kötü insanlardan ve durumlardan kurtarmaya çalışmasıdır.

Bu Dua Kimler İçin Okunamaz?

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi dua sadece kötü insanlardan, olumsuz durumlardan kurtulmak için okunabilir. Kendisine asla zararı olmayan bir bireyi bu dua ile uzaklaştırmak mümkün değildir. Uzaklaştırma duası kimler için tutmaz?

 • Aile fertleri.
 • Kendisine en ufak bir zarar vermeyen Müslüman kardeşleri.
 • Ailesinde bulunan yetim ve öksüzler.
 • Yakın çevresindeki kendisine fayda sağlamış kişiler.

Bu maddelerin dışında kalan her kese uzaklaştırma duasının yaptırılmasında bir sakınca yoktur.

Uzaklaştırma Büyüsü Etkileri Nelerdir?

Duanın yaptırana olan etkilerini saymakla bitiremeyiz. Ancak duaya maruz kalan kişideki etkiler değişiklik gösterecektir. Örneğin bir sevgiliye ya da eşe yaptırılan uzaklaştırma duası ile çevrenizdeki bir insana yaptırılan uzaklaştırma duası birbirinden farklı etkiler gösterir. Yine de kısaca sıralayacak olursak:

 • Kişi kendisine menfaat amaçlı yaklaşan birine bu işlemi yaptırdığında karşı taraf kişinin yüzünü dahi görmek istemez. Onunla konuşmak içinden gelmez.
 • Kişi eşini üçüncü kişiden kurtarmak için bu duaya başvurduğunda üçüncü kişi karşı taraftan soğur. Başlangıçta eş hayatındaki kişinin kendisinden bir anda böyle uzaklaşmasını anlayamasa da bir süre sonra kendisini istemeyen birinin peşinde koşmaktan sıkılacaktır.
 • Uzaklaştırma duası okutma işlemi arkadaşınızın kendisine zarar vereceği kişiden kurtarma niyetiyle yaptırılıyorsa arkadaşınız karşısındaki kişiden bir anda soğuyacak; onu görmek dahi istemeyecektir.
 • Duayı sizin hayatınızda olduğu sürece ruhsal, maddi, duygusal yönden sizi yoracağına inandığınız partnerinize yaptırıyorsanız sizin tüm anlatmalarınıza; açıklamalarınıza rağmen sizi bırakamayan kişi size dair tüm sevgi bağlarını kaybeder. Böylece onu kırmadan normal hayatına dönmesi sağlanır.

Bu Dua Günah mı?

Uzaklaştırma duasını güvenilir medyum aracılığıyla size bir şekilde zarar veren, size saplantılı şekilde bağlanan, eşinizle ya da partnerinizle aranıza girmeye çalışan kişilere yaptırıyorsanız kesinlikle bir günahı yoktur. Ancak duayı yaptırma amacınız mutlu bir ilişkiyi bozmak, bir yuvayı yıkmak, bakmakla yükümlü olduğunuz aile bireylerinizden kurtulmak amacıyla kullanacaksanız hiç şüphesiz vebali büyüktür. Yaratıcı bize akıl vermiş; bu aklı nasıl kullanacağımızı da gökten indirdiği kitaplarla göstermiştir. Uyup uymamak tamamen biz müminlere bağlıdır. Nasıl yaşayacağımıza karar vererek ahiretimizi de belirlemiş oluruz. Bu nedenle Allah’ın hoşlanmadığı şeylerden kaçınmalı; öbür dünyamızı mahvetmemeliyiz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

 1. SELAMLAR

  MAHALLE MARKETİNDE Kİ AMCADAN O KADAR ÇOK RAHATSIZ OLUYORUMKİ BEN GİTMEK ZORUNDA KALIYORUM EVDE GİDECEK KİMSE ADAMDA BİR DEĞİŞİK HALLER BENİ BEKLİYORMUŞ GİBİ ENTERASN SÖZLER BAKIŞLARI COK KÖTÜ BENDEN UZKLAŞMASI BENİ GÖRDÜĞÜNDE YOLUNU DEGİŞTİRMESİNİ FELAN İSTİYORUM YALNIZ OLMAK ÇOK KÖTÜ BURADAKİ SİTEYİ BULDUM UZAKLAŞSIN İSTİYORUM NORMAL GİDİP ALIŞVERİŞİMİ YAPMAK İSTİYORUM ÇEKİNMEDEN .HOCAMDA YARDIMCI ALLAH RAZI OLSUN ADAM BENDEN UZAKLAŞTI İŞLEM YAPILDIGI GÜNEN İTİBAREN ŞÜPHESİZ İÇİM RAHAT BİR ŞEKİLDE ALİŞ VERİŞİMİ BAŞLADIM MARKETTE KORKMADAN BİRİSİNİN TAKİP ETTİĞİ İZLEMİNE KAPILMADAN ÇOK GÜZEL BİR DUYGU HOCAM ÇOK SAĞOL.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir