1. Anasayfa
  2. Büyüler

Yahudi Sembolleri ve Büyüleri


1

Yahudi Sembollerinin Anlamı

Yahudi sembollerinin geçmişten günümüze getirdikleri anlamlar ve gelecekteki kehanetlerin yanı sıra masonluk, kabala büyüsü hakkında bilgiler

Günümüzde artık Yahudi sembolleri oldukça popüler olmuş durumdadır. Özellikle de popüler kültür ve internetin de vermiş olduğu güç ile bu semboller hakkında çok fazla bilgi kirliliği dolaşmaktadır. Bunlardan en bilineni de tahmin edeceği üzere bu sembollerin illuminati ile olan ilişkisidir. Bu doğrultuda kim bir İsrail devlet sembolü dahi görse bunun illuminati ile ilişkisi olduğunu belirtmektedir. İşin bu kısmı çok başka olmak ile beraber Yahudi sembolleri çok farklı anlamlar taşıyabilmektedir. Nasıl ki bizim bayrağımızdaki hilalin, yıldızın ya da İslam dinindeki sembollerin bazı anlamları varsa Yahudiler için de anlam ifade eden çokça sembol vardır.

Yahudi Sembolü

İlk sembolümüz en fazla bilinen ve İsrail bayrağında da yer alan beş köşeli yıldız olarak görünmektedir. Bu sembolün özelliği 5 adet ‘’A’’ harfinden oluşmasıdır. Bu sembolde ne tarafa çevirirseniz çevirin A harfini görebilirsiniz. Ayrıca ortasında da ‘’O’’ harfini temsil eden bir yuvarlak bulunmaktadır. Sembolün anlamı, Alfa & Omega’dır.

 

Buna benzer diğer sembol ise daire içerisinde 5 köşeli yıldızdır. Bu sembol de ‘’Moşiyah’’ yani Mesih’i temsil eder.

im1274

 

‘’Şaha kalkmış aslan’’

Yine çok göze çarpan ve tanıdık gelen sembollerden birisi de ‘’Şaha kalkmış aslan’’ sembolüdür. Yahudi sembolleri arasında önemli bir yeri vardır ve on iki aslanı temsil etmektedir. Burada da yine Mehdiye gönderme yapılmak ile birlikte 12 aslan işaret edilmektedir. Bu 12 aslan, İslam dinine göre 12 imamı işaret etmektedir. Yahudilikte ise kutsal bir sayıdır. Öyle ki Hz. Musa, 12 pınar bulmuş, 12 yardımcı seçmiş ve bunun gibi birçok 12 rakamına işaret etmiştir.

im1275

Gönye ve Pergel sembolü olarak ifade edilen bu sembolde ise Masonların Hz. Mehdi geldiğinde dünyaya getireceği düzeni göstermesi ile ünlüdür. Öyle ki bu sembolün anlamları arasında, doğruluk, dürüstlük, sanat, görev bilinci gibi anahtarlar vardır. Yahudi sembolleri genelde Mesih ve onun üzerine kurulu olduğu için bu sembolde de Mesih’in dünyaya geldikten sonra getireceği düzene vurgu yapılmıştır.

im1276

Bir diğer sembol de ‘’kendi kuyruğunu ısıran yılan’’ sembolüdür. Bu da ahiret hayatına vurgu anlamı taşımaktadır. Yahudi sembolleri içerisinde ahirete doğrudan vurgu yapan ve hayatın bir sonu olduğunu, sonradan hepimizin bir deyim ile kendi kuyruğunu ısırarak Allah’ın huzuruna çıkacağını ortaya koymaktadır. Bu sembolde de yine iç içe ‘’A’’ harflerini görebiliriz.

‘’Kördüğüm’’ sembolü ise şimdiye kadar gizeminin çözülemeyen ender sembollerden birisidir. Masonlar bu sembol ile ilgili pek konuşmayı sevmezler. Ahiret hayatına bir vurdu yapıldığı tahmin edilmekle birlikte Mesih ile de yakından ilgilidir.

im1277

Popüler sembollerden birisi de üçgen içindeki göz sembolüdür. Oldukça basit bir anlamı vardır. Tanrının her an sizi takip ettiği ve gördüğü anlamına gelmektedir.

im1278

Çift başlı kartal sembolü ise Hz. İsa ve Mehdi’nin taraflarına bakan kartalları yani orduyu tanımlamaktadır. Kıyametten önce Hz. İsa ve Mehdi’nin kuracağı orduyu haber vermektedir.

Yahudi Büyüsü Hakkında

Yahudiler, dünya üzerinde en tehlikeli büyülere sahip olan millet olarak bilinmektedir. Öyle ki Hz. Muhammed’e de Yahudi bir imam tarafından yapılan büyü işlemiş ve Cebrail gelerek Hz. Muhammed’e bu büyüden nasıl kurtulacağını anlatmıştır. Kabala büyüsü de Yahudi Büyüsü arasında en fazla bilinen ve etkili olan büyü olarak geçmektedir. Bu büyünün yapılışı için Yahudi alfabesi ve her harfin anlamının bilinmesi gerekmektedir.

Ayrıca kabala ile gelecek tahmini de yapılabildiği söylenmektedir. Kendiniz veya hakkında bilgi almak istediğiniz kişinin ad soyadını bu alfabeye göre yazdıktan sonra denk gelen sayılar toplanır ve bu sayılarak göre aşağıdaki sonuçlar çıkarılabilir. Bu rakamı listede bulamıyorsanız da 10-100 ve 1000’e bölerek uyarlayabilirsiniz.

im1279 resim1468888772

 

 

 

İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

  1. Tebrikler işinizi iyi yapan bir sitesiniz tekrardan çok ama çok teşekkürler..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir