2
Yıldız Falı
Yıldız Falı

Gökyüzünde bulunan binlerce yıldızların parlaklık ve şekillerine bakarak önemli olduklarını düşünürlerdi. Mevsimlerin değişikliklerinin, doğa olaylarının ve ekonomik zorlukların nedenlerini yıldızların şekillerine bakarak yorumlarlardı. Yıldızların belirli hareket ve şekillerinin insanların hayatlarında bazı etkilerinin olduğuna dair teorilere sahiplerdi.

Bu teorilere inanan kişiler bu durumun bir bilim olduğuna inanırken bazı kişiler ise sadece bir saçmalık olduğunu iddia ederlerdi. Bazı kişilere göre ise yıldızların hareket ve şekillerine bakarak yorumlar yapılması bir fal olarak nitelendirilirdi.

Yıldız Falı Nedir?

Gökyüzünde bulunan gezegenler astroloji olarak adlandırılmaktadır. Yıldızlarda birer gezegen oldukları için insanların hayatlarında etkileri olmaktadır. Astrolojide insanların doğdukları anda güneş, ay ve yıldızların konumları kişilerin kişiliklerinin şekillenmesini, duygusal kişiliklerini ve gelecekleri hakkında yaşayacakları olaylar hakkında bazı kehanetler hakkında bilgilerde bulunulabilineceği bilgisi bulunmaktadır.

Astroloji burçlar olarak bilinmektedir. Gök yüzünde bulunan on iki takım yıldızının her biri bir burç olarak bilinmektedir. Astrolojide yıldız burç sistemi esas alınmaktadır. Kişilerin doğum tarihleriyle belirlenen burçlarına göre yıldız astrolojisine göre yorumlar yapılmaktadır.

Kişinin burcu doğduğunda takım yıldızının hangisinde olduğuna göre belirlenir. Yıldız falı ise buradan bakılır. Astrolojide bilinen bu sistem çok karışık gibi görülse de dünyayı kaplayan küre üzerinde bulunan yıldızlar ve gezegenler baz alınarak hesaplanmaktadır. Astroloji de gök küre olarak adlandırılır. Astroloji de tüm ölçümler gök kürede bulunan gezegenlere göre yapılmaktadır.

Özel astrolojik sistemlerle senenin tarihine bağlı yıldızların ve gezegenlerin konumlarına bakılarak ve belli işaretler baz alınarak anlam ve ifadeler bulunur. Astroloji de eskilden gece çıkan ilk yıldız ve günün ışımasıyla en son kaybolan yıldız baz alınır ve buna yönelik hesaplamalar yapılırdı.

Bir kişi aslan burcu ise bunun nedeni kişi doğduğunda takım yıldızı Leo takım yıldızında olduğundan dolayı olmaktadır. Kişi doğduğunda takım yıldızı hangi burçta ise kişinin burcunu belirler. Gökyüzünde bulunan on iki takım yıldızının kendilerine özgü burç isimleri bulunmaktadır. Milattan önce 400 lü yıllarda geliştirilmiş olunan bir sistem olduğu bilinmektedir. Takım yıldızları gökyüzünde yer değiştirerek hareket etmektedir. astrolojik olarak bu takım yıldızlarının hareketleri ve diğer gezegenlerle olan uyumları takım yıldızlarından olan burçlara sahip kişilerin maddi ve manevi durumlarını etkilemektedir. Böylelikle astroloji ile birleştirilerek yıldız falı bakılır.

Yıldız Falı Nasıl Bakılır?

Gökyüzünde bulunan on iki takım yıldızı bir burcu belirlemektedir ve bu burçlarında her birinin faklı olarak karakteristik özellikleri bulunmaktadır. On iki takım yıldızının adı olan burçlar farklı şekillerde sınıflandırılmaktadır. Burçların element gurubuna göre sınıflandırılmaları ateş, su, toprak ve hava olarak belirlenmektedir.

Ateş gurubuna bağlı olan burçlar koç burcu, aslan burcu ve yay burcu olmaktadır. Bu guruba dahil olan burçlar liderlik kişiliğine sahip, etkileyici özelliği olan, aksiyondan hoşlanan, gayretli ve her türlü değişime açık olan özelliklere sahiplerdir.

Su gurubuna bağlı olan burçlar yengeç burcu, akrep burcu ve balık burcudur. Bu guruba ait olan burçlar oldukça duygusal, oldukça sevecen ve hassas kişiliğe sahip kişilerdir.

Toprak gurubuna dahil olan burçlar boğa burcu, başak burcu ve oğlak burçlarıdır. Oldukça pratik bir zekaya sahiplerdir ve maddi hedeflerine odaklanma özellikleri bulunmaktadır.

Hava gurubuna ait olan burçlar ikizler burcu, terazi burcu ve kova burçlarıdır. Entelektüel bir kişiliğe sahiptirler ve oldukça zekidirler.

Her burç değişimlerin eğilim veya dirençlerine göre sabit, değişken ve asil olarak değişiklik göstermektedir. Burçlar takım yıldızlarının dalgalanmalarına ve diğer gezegenlerle olan uyumlara göre güçleri ve özellikleri değişmektedir. Yıldız falı burçlara göre bakılan bir fal olmaktadır.

Benzer konu olan Şans Falı konusuna bakabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (2)

  1. Birinden haber gelecekmi bana dusundugum kisiden oda beni dusunuyormu bana yazacakmi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir