1. Anasayfa
  2. Fallar

Zar Falı Nedir ve Nasıl Bakılır


2
Zar falı
Zar falı

Günümüzde oldukça tercih edilen fal çeşitlerinden biri olan Zar Falı ile sistemiz üzerinden online olarak fal bakabilirsiniz.

Zar Falı Nedir?

Çok eski bir kehanet yöntemi olan Zar falının tarihi net olarak bilinmemekle birlikte günümüze kadar gelmiştir. Zar falına bakmak için ilk olarak bir dilet tutabilir ve 2 adet zarı atabilirsiniz. Zarları atmadan önce tuttuğunuz dilek ve sizin hakkınızda gelişebilecek olaylara ulaşarak zar falından yararlanabilirsiniz.

Zarlar ile kehanette bulunmanın kökeninin çok eski çağlara dayandığını belirtmiştik. Gelecekten haber verme sanatının zarlar ile anlatılış şekli olan zar falının isabet derecesi ise tamamen tecrübelere dayandırılmaktadır.

İki adet zar ile bakılan bu zar falı son derece kolay fakat riskli bir fal yöntemidir. Daha çok zar atmak olarak da tabir edilmektedir. Günümüzde birçok bahis olayında da kullanılır. Bu yöntemlerde en yüksek sayıyı tutturan oyuncu sürekli kazanmaktadır ve genel olarak iki kişi ile atılır.

Zar falları bazen eğlence amaçlı da kullanılır. Bir daire içerisinde dilek tutularak zarlar atılır ve kazanan kişinin tüm dilekleri gerçekleşir.

Zar falına sistemiz üzerinden online olarak bakabilirsiniz. Soru listesini gözden geçirdikten sonra kendinize bir soru seçerek fal uygulamasına başlayabilirsiniz.

2 adet zarı atmak üzere sistemden tek bir dokunuşla falı başlatabilirsiniz. Dilerseniz bu uygulamayı manuel olarak da yapabilirsiniz.

Avucunuzda tuttuğunuz zarları atmak için salladıktan sonra aklınızdaki soruyu asla unutmayın. Bu sallama olayında iki elinizi kapayarak yapabilir ya da bir bardak içerisine zarları bırakarak da yapabilirsiniz. Niyet ya da dileğiniz aklınızda olmak üzere zarları istediğiniz kadar salladıktan sonra düz bir zemin üzerine bırakınız ve noktaların ne şekilde geldiğine bakınız.70-1

Bu noktalarla ilgili cevap listesine bakarak yine noktalara karşılık gelen cevabı bulabilirsiniz. Bu tür kehanetin kuralları ise; 1 kişi, tek seferde en fazla 3 niyet tutmalıdır. Aynı şekilde bir niyet ya da dilek tutulduktan sonra aynı niyetin tutması için aradan bir sürenin geçmesi gerekmektedir.

Tuttuğunuz niyetlere yanıt alırken, bildiğiniz zarların yerine mistik sunak da kullanabilirsiniz. Bu şekilde uygulanan fala artık online olarak sitemiz üzerinden de bakabilir ve dileklerinize yönelik dilediğiniz kadar bu uygulamayı kullanabilirsiniz. Günümüzde oldukça geçerli olan zar falı ile son zamanların en çok kabul olunan dileklerine sahip olabilirsiniz.

Zar Falı’nın Tarihçesi

İnsanoğlu tarih boyunca kendisi ya da çevresiyle ilgili bilinmez olayları anlayıp keşfetmeye çalışmıştır. Bu sayede bazı ilimleri de öğrenmeye çalışarak günümüze kadar gelmesini sağlamıştır. Zamanla birlikte büyücü, falcı, bakıcı ya da şifacı isimleriyle anılmışlardır.

Tarihçesi tam olarak bilinmemekle birlikte antik çağlardan bugüne kadar uygulanan bu fal günümüzde de kullanılmaya devam edilmektedir. Daha eski zamanlarda taşlarla bakılan bu fal, günümüzde artık zarlar kullanılarak ve bir dilek tutularak yerdeki ifadeleri yorumlama işidir.

Tüm falların en eski tarihinin milattan önce 4000’li yıllarda Mısır, Çin ve Babil’de yapıldığına dair bazı bulgulara rastlanılmıştır. Bu dönemlerde kâhin ve falcılık faaliyetleri oldukça gelişmiş ve günümüze kadar gelmiştir.

Benzer bir konu olan Çin Falı konusuna da göz atabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (2)

  1. soru sormak ücretsizmi

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir