web analytics
Dualar

En Etkili Zenginlik Duası

En Etkili Zenginlik Duası

Zengin olmak için sadece maddi olarak çalışmak değil, manevi enerjiyi de kullanabilmek gerekir. Bunun en iyi yolu ise zenginlik duasıdır.

Her insan zengin olmayı, maddi sıkıntıların olmadığı bir hayata sahip olmayı ister. Ancak çok az insan bunu gerçekten başarabilir. Nitekim birçok kişi hayata büyük borçlarla başlar ve ne kadar çalışsa da bunlardan kurtulamaz. Bu yaygın ve çoğu kişinin kurtulamadığı bir durum olmasa da kader değildir. Herkes zengin olma şansına doğuştan sahiptir.

zenginlik duas%C4%B1 2 300x300 - En Etkili Zenginlik Duası
zenginlik duası

Zengin olmanın birçok yolu vardır. İyi bir yatırım yapabilir, iş kurabilir ve zengin olabilirsiniz. Ancak bunlar ciddi risk taşır. Yaptığınız iş sizi zengin edebileceği gibi bütün servetinize de mâl olabilir. Bu durumlarla karşılaşmamak için kendinizi manevi yönden de garanti altına almanız gerekir. Zenginlik duası denenmiş bir duadır. Birçok insan bu duayı okuyartak servetini katlamıştır.

Zenginlik Duasında Nelere Dikkat Edilmelidir

İnsan her şeyi Allah’tan isteyebilir. Yüce Allah bizlere şah damarımızdan daha yakındır. Ancak Allah’tan talepte bulunan insanın kendine çeki düzen vermesi gerekir.

Allah’ın istek ve emirlerini yerine getirmek için çabalamayan bir insanın zengin olmak için dualar bir sonuç vermeyecektir. Eğer Allah’a inanıyorsak denenmiş zenginlik duası etmeden önce onun emir ve yasaklarına uymalı ve hayatımıza bu yönde çeki düzen vermeliyiz.

Bir diğer konu ise kısa yoldan zengin eden ve haram olarak anılan işlerle ilgilenmemektir. Spor bahisleri, loto oyunları ve kumar kapsamına giren diğer oyunlar günahtır.Bunlar ile zenginlik elde edilse bile hiçbir bereketi olmayacaktır. Bununla birlikte insanın kendi emeğiyle çalışıp kazanmadığı, çeşitli numaralarla kazandığı para da haramdır. Bu tür faaliyetlerde bulunarak zenginlik duası etmek kötü bir etki yapacaktır.Tüm bunların yanında,insanı fakirlikten tek başına kurtarmaz. Allah’ın her şeye gücü yetse de insan bunu göz önüne alıp tembelleşme hakkına sahip değildir. Çalışma imkanına sahip olduğu hâlde çalışmayan insana Yüce Allah zenginlik nasip etmeyecektir.


Zenginlik duası etmek için bir yandan çalışmaya devam etmeli, kendi emeğinizle kazanmalısınız. Şüphesiz ki Allah (C.C) kendisine inanan, onun yolunda giden kullarını görür ve zenginliklerini arttırır. İşin sırrı bugün ölecekmiş gibi ahiret için, hiç ölmeyecekmiş gibi dünya için çalışmaktadır.

Okumalısın
Zenginlik Suresi

Hangi Dualar Okunmalıdır

  • Bismillahirrahmanirrahim Kulillahumme malikel mülki tü’til mülke men teşaü ve tenziul mülke mimmen teşaü ve tüızzü men teşaü vetüzillü men teşaü bi yedikel hayr inneke ala külli şey’in kadir Tülicül leyle fin nehari ve tülicün nehara fil leyli ve tuhricül hayye minel meyyiti ve tuticül meyyite minel hayyi ve terzüku men teşaü bi gayri hisab.” Bu dua mal ve mülk sahibi olmak isteyenlerin günde en az 4 kez okuması gereken bir duadır. Duayı okurken abdestli olunduğundan ve vakit namazlarının eksiksiz bir biçimde kılındığından emin
    zenginlik duas%C4%B1 300x300 - En Etkili Zenginlik Duası
    zenginlik duası

    olunmalıdır. Özellikle sabah namazından sonra okunabilir.

  • İsrafu Umar duası: Ya Hu, Ya men Hu, la ilahe illa Hu, entel hayyul kayyum, vela şerikelek, velekel mülkü, velekel hamdü ve inneke ala külli şeyin kadir.Bu dua yatsı namazından sonra okunmalıdır. Namazdan sonra Ayetel Kürsi okunmalı ve ibadet bu dua ile bitirilmelidir. Her gün yatsı namazında bu duayı okuyan kişiler kısa süre içinde bereketli bir biçimde zenginleşeceklerdir.
  • “La ilahe illallahul melikül hakkun Mübin Muhammedur resullullahi sadıkül vağdül emin” bu dua ise haftanın 7 günü okunmalıdır. Dua okunmadan önce 3 elhamidullah, 7 salavat, 7 besmele çekilmelidir. Namazlardan sonra da okunabilir. Ancak namazdan sonra okunmasa bile okunurken abdestli olunduğundan ve günlük ibadetlerin yerine getirilmiş olduğundan emin olunmalıdır.
5 1 vote
Article Rating
Etiketler

Whatsapp Canlı Destek

Hocamıza 7/24 Whatsapp üzerinden ulaşarak sorularınızı sorabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest
24 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
sevie
sevie

işalah allah kabul etsin dualarimisi

admin
admin
Reply to  sevie
selahatti
selahatti

sedimle evlenmek isdiyorum

Barış Geçmen
Barış Geçmen

Gerçekten zenginlik duası adına bilgi verici ve aydınlatıcı bir yazı olmuş. Teşekkürler.

Muhammet
Muhammet

Zengin olmak için çok cabalamaniz gerekiyor. Öyle dua edim zengin oliyim diye bişey yok. Bunun formülü dua+çaba. Eğer bu hayatta hedefleriniz icin cabalamaya devam ederseniz hayat bunun karşılığını verecektir.

Nur
Nur

Bu falı uyguladığımdan beri işlerimin çok daha yolunda gittiğini fark ettim maddi anlamda gerçekten çalışmak kadar inanmak da önemli sayenizde bunu gördüm çok sağ olun

Nesibe
Nesibe
Reply to  Nur

Yasin hcam Allah seni başımızdan eksik etmesin doğru hocaların nesli gerçekten tükeniyor

EMRE
EMRE

Kesinlikle yararlı bir site ve gerçekten güzel bir site iyikide bulmuşum yavaş yavaş kabul oluyor gibide dualar gerçekten etkili.

Omer
Omer

Helal olsun çok teşekkürler

Mert
Mert

Çok güzel bir site ve bunun gibi içerikler gelmesi çok güzel olabilir

Dybala
Dybala

Çok iyi bir yazı inşallah herkes para derdine düşmez ve istediği hayatı yaşat

Halil
Halil

ALLAH KABUL ETSİN DUALARINIZI

Berkan
Berkan

Teşekkür Ederim Bu Duayı okuyacağım insallah zengin olurum. sitenin scripti çok hoş göz yorulmuyor.

Kadir
Kadir

Zengin olacan diye birşey bu hayat neyi gösterirse onu olursun

Kadir
Kadir

Zengin olacan diye birşey bu hayat neyi gösterirse onu olursun anlayışınız ocin teşekürler

Kadir
Kadir

Allah CC dualarınızı inşallah kabul eder böyle bir dünyada para oradan yaşanmaz

Eren
Eren

Teşekkür Ederim Bu Duayı okuyacağım insallah başarabilirim para kazanma işi dua ettikten sonra sizde bitiyor allah kabul etsin dualarınızı

TAYFASK
TAYFASK

Umarım istediklerim olur.Gerçekten merak ediyorum böyle şeyleri..

Berk
Berk

Gerçekten zenginlik duası adına bilgi verici ve aydınlatıcı bir yazı olmuş. Teşekkürler.

instagramtype
instagramtype

kısmet açma duası yaptcm

İbrahim
İbrahim

Yazıyı okuduktan sonra anladımki, herşey kendine çeki düzen vermekte bitiyor, abdestinizi, namazınızı, aksatmayın,günahlardan kaçının.Hepsi zamanla gerçekleşicek. Teşekkür Ederim Hocam

Ahmet Kaya
Ahmet Kaya

Gerçekten zenginlik duası adına bilgi verici ve aydınlatıcı bir yazı olmuş. Teşekkürler.

Ummuhan
Ummuhan

Umarım faydası olur size güvenim sonsuz kendim denedim ve çevreme tavsiye ediyorum

Başa dön tuşu
Kapalı