1. Ana Sayfa
 2. Dualar

En Etkili Zenginlik Duası


25

En Etkili Zenginlik Duası

Zengin olmak için sadece maddi olarak çalışmak değil, manevi enerjiyi de kullanabilmek gerekir. Bunun en iyi yolu ise zenginlik duasıdır.

Her insan zengin olmayı, maddi sıkıntıların olmadığı bir hayata sahip olmayı ister. Ancak çok az insan bunu gerçekten başarabilir. Nitekim birçok kişi hayata büyük borçlarla başlar ve ne kadar çalışsa da bunlardan kurtulamaz. Bu yaygın ve çoğu kişinin kurtulamadığı bir durum olmasa da kader değildir. Herkes zengin olma şansına doğuştan sahiptir.

zenginlik duası
zenginlik duası

Zengin olmanın birçok yolu vardır. İyi bir yatırım yapabilir, iş kurabilir ve zengin olabilirsiniz. Ancak bunlar ciddi risk taşır. Yaptığınız iş sizi zengin edebileceği gibi bütün servetinize de mâl olabilir. Bu durumlarla karşılaşmamak için kendinizi manevi yönden de garanti altına almanız gerekir. Zenginlik duası denenmiş bir duadır. Birçok insan bu duayı okuyartak servetini katlamıştır.

Zenginlik Duasında Nelere Dikkat Edilmelidir

İnsan her şeyi Allah’tan isteyebilir. Yüce Allah bizlere şah damarımızdan daha yakındır. Ancak Allah’tan talepte bulunan insanın kendine çeki düzen vermesi gerekir.

Allah’ın istek ve emirlerini yerine getirmek için çabalamayan bir insanın zengin olmak için dualar bir sonuç vermeyecektir. Eğer Allah’a inanıyorsak denenmiş zenginlik duası etmeden önce onun emir ve yasaklarına uymalı ve hayatımıza bu yönde çeki düzen vermeliyiz.

Bir diğer konu ise kısa yoldan zengin eden ve haram olarak anılan işlerle ilgilenmemektir. Spor bahisleri, loto oyunları ve kumar kapsamına giren diğer oyunlar günahtır.Bunlar ile zenginlik elde edilse bile hiçbir bereketi olmayacaktır. Bununla birlikte insanın kendi emeğiyle çalışıp kazanmadığı, çeşitli numaralarla kazandığı para da haramdır. Bu tür faaliyetlerde bulunarak zenginlik duası etmek kötü bir etki yapacaktır.Tüm bunların yanında,insanı fakirlikten tek başına kurtarmaz. Allah’ın her şeye gücü yetse de insan bunu göz önüne alıp tembelleşme hakkına sahip değildir. Çalışma imkanına sahip olduğu hâlde çalışmayan insana Yüce Allah zenginlik nasip etmeyecektir.


Zenginlik duası etmek için bir yandan çalışmaya devam etmeli, kendi emeğinizle kazanmalısınız. Şüphesiz ki Allah (C.C) kendisine inanan, onun yolunda giden kullarını görür ve zenginliklerini arttırır. İşin sırrı bugün ölecekmiş gibi ahiret için, hiç ölmeyecekmiş gibi dünya için çalışmaktadır.

Hangi Dualar Okunmalıdır

 • Bismillahirrahmanirrahim Kulillahumme malikel mülki tü’til mülke men teşaü ve tenziul mülke mimmen teşaü ve tüızzü men teşaü vetüzillü men teşaü bi yedikel hayr inneke ala külli şey’in kadir Tülicül leyle fin nehari ve tülicün nehara fil leyli ve tuhricül hayye minel meyyiti ve tuticül meyyite minel hayyi ve terzüku men teşaü bi gayri hisab.” Bu dua mal ve mülk sahibi olmak isteyenlerin günde en az 4 kez okuması gereken bir duadır. Duayı okurken abdestli olunduğundan ve vakit namazlarının eksiksiz bir biçimde kılındığından emin
  zenginlik duası
  zenginlik duası

  olunmalıdır. Özellikle sabah namazından sonra okunabilir.

 • İsrafu Umar duası: Ya Hu, Ya men Hu, la ilahe illa Hu, entel hayyul kayyum, vela şerikelek, velekel mülkü, velekel hamdü ve inneke ala külli şeyin kadir.Bu dua yatsı namazından sonra okunmalıdır. Namazdan sonra Ayetel Kürsi okunmalı ve ibadet bu dua ile bitirilmelidir. Her gün yatsı namazında bu duayı okuyan kişiler kısa süre içinde bereketli bir biçimde zenginleşeceklerdir.
 • “La ilahe illallahul melikül hakkun Mübin Muhammedur resullullahi sadıkül vağdül emin” bu dua ise haftanın 7 günü okunmalıdır. Dua okunmadan önce 3 elhamidullah, 7 salavat, 7 besmele çekilmelidir. Namazlardan sonra da okunabilir. Ancak namazdan sonra okunmasa bile okunurken abdestli olunduğundan ve günlük ibadetlerin yerine getirilmiş olduğundan emin olunmalıdır.
İlginizi Çekebilir

Yorum Yap

Yorumlar (25)

 1. işalah allah kabul etsin dualarimisi

 2. 5 sene önce

  sedimle evlenmek isdiyorum

 3. 3 sene önce

  Gerçekten zenginlik duası adına bilgi verici ve aydınlatıcı bir yazı olmuş. Teşekkürler.

 4. Zengin olmak için çok cabalamaniz gerekiyor. Öyle dua edim zengin oliyim diye bişey yok. Bunun formülü dua+çaba. Eğer bu hayatta hedefleriniz icin cabalamaya devam ederseniz hayat bunun karşılığını verecektir.

 5. Bu falı uyguladığımdan beri işlerimin çok daha yolunda gittiğini fark ettim maddi anlamda gerçekten çalışmak kadar inanmak da önemli sayenizde bunu gördüm çok sağ olun

  • Yasin hcam Allah seni başımızdan eksik etmesin doğru hocaların nesli gerçekten tükeniyor

 6. Kesinlikle yararlı bir site ve gerçekten güzel bir site iyikide bulmuşum yavaş yavaş kabul oluyor gibide dualar gerçekten etkili.

 7. Helal olsun çok teşekkürler

 8. Çok güzel bir site ve bunun gibi içerikler gelmesi çok güzel olabilir

 9. Çok iyi bir yazı inşallah herkes para derdine düşmez ve istediği hayatı yaşat

 10. ALLAH KABUL ETSİN DUALARINIZI

 11. Teşekkür Ederim Bu Duayı okuyacağım insallah zengin olurum. sitenin scripti çok hoş göz yorulmuyor.

 12. Zengin olacan diye birşey bu hayat neyi gösterirse onu olursun

 13. Zengin olacan diye birşey bu hayat neyi gösterirse onu olursun anlayışınız ocin teşekürler

 14. Allah CC dualarınızı inşallah kabul eder böyle bir dünyada para oradan yaşanmaz

 15. Teşekkür Ederim Bu Duayı okuyacağım insallah başarabilirim para kazanma işi dua ettikten sonra sizde bitiyor allah kabul etsin dualarınızı

 16. Umarım istediklerim olur.Gerçekten merak ediyorum böyle şeyleri..

 17. Gerçekten zenginlik duası adına bilgi verici ve aydınlatıcı bir yazı olmuş. Teşekkürler.

 18. Yazıyı okuduktan sonra anladımki, herşey kendine çeki düzen vermekte bitiyor, abdestinizi, namazınızı, aksatmayın,günahlardan kaçının.Hepsi zamanla gerçekleşicek. Teşekkür Ederim Hocam

 19. 3 sene önce

  Gerçekten zenginlik duası adına bilgi verici ve aydınlatıcı bir yazı olmuş. Teşekkürler.

 20. 3 sene önce

  kısmet açma duası yaptcm

 21. Umarım faydası olur size güvenim sonsuz kendim denedim ve çevreme tavsiye ediyorum

 22. 11 ay önce

  Allah yapılan dualarınızı kabul etsin . Etkili bi yöntem oldugunu soyleye bilirim surekli devamlılık istiyor. Cüzdanımda para olmazdı bu duaları okumaya başlayınca hem bereket geldi hemde para miktarı oldukça arttı inancınız olunca güzel şeyler oluyor . Hocama teşekkürü unutmayım bilmiyorum böyle bi dua oldugunu :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir