0

Zihin Gücü Nedir ?

Zihin gücünün ne olduğu ve neler yapabileceği anlatılmıştır. Birkaç örnekle bu kanı desteklenmiştir. Zihin gücünü geliştirme teknikleri anlatılmıştır.

Zihin gücü
Zihin gücü

Zihin gücünü bir kimlik oluşturma uğraşısı olarak tanımlarsak bunu açmak gerekmektedir.  Bu gücün temelinde insanoğlunun iradesi yatmaktadır. Zihin gücü insanoğluna hediye edilmiş en büyük güçtür. Bunu kullanmak ve değerlendirmek ise insanın kendisine kalmaktadır.

Bu gücü kendimize zarar vererek kullanabileceğimiz gibi, zorlukların üstesinden gelmek için de kullanabiliriz. Zihnin gücü farkındalıktan gelmektedir. Birçok şeyin farkında olan birey ona göre davranır ve hareket eder. Farkındalık sağlayan kişi düşünce havuzunu genişleterek, hedeflediği amaç uğrunda daha doğru kararlar verebilmektedir. Bu da zihin gücünü etkili kullanmaktır.

Psikojenez kavramına göre her şey zihin vasıtası ile oluşum gösteriri. Zihin ucu bucağı olmayan bir yoldur. Ve her şey zihinde başlar, zihinde biter. Zihin o kadar güçlüdür ki, zihin gücüyle kendinizi hasta bile edebilirsiniz. Zihin gücünü kullanılırken yapıcı olmak gerekir. Eğer yıkıcı olursanız, yıkım sonuçları doğurursunuz. Zihninizi tek bir noktaya odaklayın. Ve odak noktanızı başka hiçbir yere kaydırmayın. İyi sonuç almak istiyorsanız, amaç edindiğiniz şeyi bilinçaltınıza iyi yerleştirin.

Zihin gücü aslında bir nevi kendi gerçekliğimizi kurma ve bunu içimizde yaşatma çabasıdır. Hay

al görmek, tasarlamak, düşlemek hep zihinde olan şeylerdir. Ve amacımız bunu gerçek hayatta da faaliyete geçirmektir. Zihin gücü ve olumlama teorisi ile bunlar çok da imkansız durmuyor.

 

Yapılan araştırmalara göre zihin gücü ile insan birçok şey yapabilmektedir. Yabancı bir doktor bazı hastalara yapılan müdahalelerin etki etmediğini söylemektedir. Bu durumda hastalara çözümün kendi zihinlerinde olduğunu söylemiştir. Hastalar kendi düşüncelerinde bu illeti yeneceğim düşüncesi ile hastalığı yenebileceğini söylemiştir. Araştırmacılar zihnin gücünü şöyle ifade etmiştir. “Eğer kişilerin kendi kendilerini hasta etme gücü var ise iyileştirme gücü de vardır”.

Zihin Gücü İle Neler Yapılabilir ?

Zihin güçleri
Zihin güçleri

Zihin telekinezi yapabilecek kadar güçlüdür. Peki nedir bu telekinezi? Telekinezi; bir cisme, maddeye dokunmadan zihin gücü ile onu hareket ettirebilme gücüdür. Zihin gücü ile hangi cisimleri hareket ettirebiliriz? Örnek olarak kaşık bükme ve kağıt yöntemleri verilebilir.

Telekinezi olayını gerçekleştirebilmek için öncelikle konsantrasyonun çok yüksek olması gerekmektedir. Bu yüzden zamanda çok önemlidir. Bireylerin sabah saatlerinde konsantrasyon düzeyinin daha yüksek olduğu söylenmektedir. Kaşık bükme yöntemini anlatalım. Sessiz ve çok ışık olmayan bir ortamda bulunun. Baş ve işaret parmağınız ile kaşığın sapını tutun. Ve kaşığı yer ile paralel konuma getirin.

Bu konumda gözler kapalı olmalıdır. Şimdi kaşığın erimekte olan bir hamur olduğunu düşünün. Bu durum için çok iyi konsantre olmamız gerektiğini unutmamalıyız. Kaşığı başparmağınızla hafifçe okşayın. Kaşığın erimeye başladığı düşüncesine odaklanın. Bir müddet sonra kaşığın büküldüğünü göreceksiniz. En az 6 ile 7 dakika arası bu işleme devam edin. Kaşık maksimum 10 dakika içinde bükülecektir. İşte zihin bir kaşığı bükebilecek kadar güçlüdür. Ayrıca zihin gücünün bir diğer alt başlığı “telelapti” dir.

Peki nedir bu telepati? Karşımızdaki kişinin konuşmasına müsaade etmeden, zihin gücümüz ile onun aklından geçenleri okumaktır telepati. Ne kadar ilginç bir şey değil mi? Düşünsenize karşınızdaki kişinin size olan duygu ve düşüncelerini konuşmadan bilebiliyorsunuz. İşte zihin bu olayı gerçekleştirebilecek kadar güçlüdür.

Teknikleri ve Meditasyon

Zihin gücünü geliştirmek ve etkili kullanabilmek için meditasyon çok etkili bir yöntemdir. Bunun için nefes tekniklerini bilmek, odaklanma kabiliyetini arttırmak ve konsantre olma özelliklerimizi arttırmamız gerekmektedir. Her zaman dik oturun.

Çünkü oturuşunuz ve duruşunuz zihinsel, ruhsal ve bedensel süreçlerinizi etkilemektedir. Uyku bu konuda çok önemli bir etken olmaktadır. Düzenli ve dengeli uyku şarttır. Spor yapmak her bünyeye ve vücuda iyi gelecektir. Tabi bu spor kişiden kişiye göre değişiklik gösterebilmektedir.

Bunu da çok abartmamak ve kararında yapmak güzeldir. Kendinize iyi gelecek şeylerle vakit geçirin ki zihniniz rahatlasın. Bu sayede daha güçlü bir zihne kavuşabilirsiniz. Farklı zihin sporları yaparak da zihninizi zinde tutabilirsiniz. Bu bir sudoku olabileceği gibi bir yapboz da olabilmektedir.

İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir